Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parallelsowanie bootcampa z xp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lutego 2008 - 17:35

Witam. Czy jest mozliwosc zrobienia takiej kombinacji by miec zainstalowanego xpka na bootcampie (to juz mam) i jak np chce sobie cos lzejszego odpalic bez restartu to uruchomic tego xpka przez parallelsa? Jesli tak to jak :)?

#2 tgr2007

tgr2007
  • 199 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 lutego 2008 - 13:44

W instrukcji do parallels jest podane, że na Mac OS może siedzieć maszyna wirtualna a fizyczny system Windows moze być na partycji bootcamp (jest taka opcja w wizardzie). Parallels ponoć nie "rusza" systemu Windows, tylko buduje maszynę wirtualną na maku. Ale sam tego nie testowałem, może ktoś tak ma i się wypowie?
[url=http://www.parallels.com/en/products/desktop/bootcamp/]Boot Camp works better with Parallels Desktop[/url]

#3 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lutego 2008 - 18:19

To odpalilem maszynke wirtualna z bootcampa i wywala blad ze nie moze odczytac partycji.

#4 tgr2007

tgr2007
  • 199 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 lutego 2008 - 18:59

A w wizardzie wybrałeś New, Custom, Use Boot camp?

#5 neequo

neequo
  • 130 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2008 - 11:46

Hmm, a ja zainstalowałem Parallelsa i sam mi zaproponował, żebym użył windy bootkampowskiej, zrobiłem to i śmiga aż miło! Zastanawiam się tylko, czy mogę za pośrednictwem Parallelsa instalować programy na windzie?

#6 tgr2007

tgr2007
  • 199 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 lutego 2008 - 12:59

Hmm, a ja zainstalowałem Parallelsa i sam mi zaproponował, żebym użył windy bootkampowskiej, zrobiłem to i śmiga aż miło! Zastanawiam się tylko, czy mogę za pośrednictwem Parallelsa instalować programy na windzie?


To powinno być możliwe, bo Parallels buduje tylko interfejs programowy (maszyna wirtualna) do systemu i sam w sobie "windowsowego" nic nie wnosi oprócz może drobiazgów typu dzielone foldery, schowek i używanie tego samego sprzętu, co Mac OS.

#7 p.leszkiewicz

p.leszkiewicz
  • 95 postów
  • SkądPodkowa Leśna, PL

Napisano 09 lutego 2008 - 18:04

Używam Visty na bootcampie ( do gier ), a od czasu do czasu odpalam parallelsa który zaciąga tą samą vistę z osobnej partycji i wszystko jest ok :) Instalowanie programów przez parallelsa przebiega bezproblemowo i są one widoczne normalnie w botcampie :)

#8 Tommy_PL

Tommy_PL
  • 268 postów
  • SkądLeeds UNITED ;-)

Napisano 10 lutego 2008 - 23:09

No to ja się wypowiem. Parallels + Boot Camp to ogólnie wielki problem związany z aktywacją oryginalnych programów M$ (Xp / Office). Maszyna wirtualna Parallels różni się "sprzętowo" od bootcamp'owej co powoduje, konieczność budowania dwóch profili sprzętowych oraz aktywacji M$ dwukrotnie (i pod BC i pod Parallels). Dwa profile sprzętowe win wymuszają odpowiedni wybór podczas uruchamiania ... Nie jest to wygodne. Z perspektywy czasu stwierdzam jednoznacznie, że korzystniejsze jest używanie Parallels jako VM na własnym dysku gdyż trzymanie osobnej partycji na tym samym dysku i to z MBR dla win może powodować problemy. Mając BC pod ręką praktycznie nie korzystałem z niego bo i tak wszystko mogłem zrobić pod Parallels - no to po co win natywny (na Mac'u) ? Reasumując - odradzam używanie Parallels i Boot Camp na tej samej maszynie gdyż może to powodować problemy. Pozdro

#9 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lutego 2008 - 23:13

bootcamp- po to gdyby chcialo sie w cos slabszego pograc ;) problem rozwiazany- vmware swietnie z partycją bootcampa chodzi :)

#10 Tommy_PL

Tommy_PL
  • 268 postów
  • SkądLeeds UNITED ;-)

Napisano 10 lutego 2008 - 23:23

vmware swietnie z partycją bootcampa chodzi :)


Zgadzam się z tym. Używa tego samego profilu sprzętowego dzięki czemu windows widzi np. 2 procesory a pod Parallels widzi 1 !

Pozdro.

#11 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 lutego 2008 - 23:24

problem rozwiazany- vmware swietnie z partycją bootcampa chodzi :)


Przyłączam się - vmware świetnie sobie radzi z partycją bootcamp. Szybko i sprawnie. A jak potrzeba można zrobić restart i mieć normalnego windowsa. W moim przypadku jest to XP Pro.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych