Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co byście wybrali, PPC czy Intela?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co byście wybrali, PPC czy Intela? (0 użytkowników oddało głos)

  1. PPC (40 głosów [37.74%])

    Procent z głosów: 37.74%

  2. Intel (66 głosów [62.26%])

    Procent z głosów: 62.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#26 Relentless

Relentless
  • 269 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 16:29

Wiece, trochę sobie poprzeglądałem Allegro. Podtrzymuję moje tezy, że Intel jest bardziej przyszłościowy ale powiem wam jedno: 8 miesięcy temu kupiłem MacBooka jak w podpisie i mówiąc szczerze, żałuję że nie wpadłem nawet na pomysł, żeby kupic PowerBooka G4. Dwa tysiące miałbym w kieszeni, większy ekran, alu No ale, wtedy potrzebowałem znacznie bardziej mobilnej maszyny więc mówi się trudno przyznam się jednak, że trochę mnie korci żeby i tak kupić sobie takiego PowerBooka, szczególnie jak widzę jak wielu zadowolonych użytkowników takiego sprzętu na forum mamy.

#27 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 30 stycznia 2008 - 16:53

Intel. Niezależnie od sympati należy się kierować rozsądkiem.. niestety...

#28 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 17:04

Mnie rozsądek podpowiada tyle, że Powerbook'i i iBook'i ogólne są wciąż bardzo dobrze oceniane, a czasem nawet lepiej niż MB i MBP. Stąd jak kupować to sprawdzony, nie powodujący problemów, tańszy sprzęt. To dla mnie jest rozsądny wybór. OS X nie prędko porzuci PPC, Stefan nie da sobie wbić gola. Zbyt duża społeczność jeszcze ciągle działa na PPC i nie widzi powodu przesiadki. Jednak muszę przyznać, że Intel w niektórych dziedzinach bije na głowę PPC jak chodzi o szybkość liczenia. Z mojego podwórka, grafika 3D, wybór jest prosty: jako główny komputer G5 quad, jako klienci sieciowi do liczenia wizualizacji i animacji Intel mac'i.

#29 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 17:23

Podtrzymuję moje tezy, że Intel jest bardziej przyszłościowy

Bardziej przyszłościowy to jest akurat PPC, x86 za jakiś czas się skończ a PPC nawet na horyzoncie problemów nie widać. Ale biorąc pod uwagę produkty Apple - to rzeczywiście Intel. Ale nie każdy potrzebuje najwyższej wydajności.

#30 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 30 stycznia 2008 - 18:19

Bardziej przyszłościowy to jest akurat PPC, x86 za jakiś czas się skończ a PPC nawet na horyzoncie problemów nie widać.


a Ty gdzie to wyczytałeś? Może nie na ten horyzont patrzysz? W świecie elektroniki nie patrzy się daleko, wszystko się zmienia z dnia na dzień

#31 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 19:04

a Ty gdzie to wyczytałeś? Może nie na ten horyzont patrzysz? W świecie elektroniki nie patrzy się daleko, wszystko się zmienia z dnia na dzień

Horyzont, o którym mówię, to przewaga RISC nad CISC.
No ale jest tak, jak mówisz i sytuacja może się zmienić raz-dwa. Nie dlatego, że Intel wymyśli coś superhiper - po prostu jeśli PPC nie będzie miał zbytu to nawet jeśli wyprodukuje cudo to padnie.

#32 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 30 stycznia 2008 - 23:29

Mozesz to rozszerzyc?


Np w iphoto mam naraz otwarte około 1000 zdjęć.. nie da się już ich niestety płynnie przewijać skalować itd.. PB musi troche pomyśleć. Porównując pracę w tym samym programie na podobnej ilości zdjęć na MBP widać wyraźną różnicę (i wcale to nie jest najmocniejszy MBP tylko coś koło C2D 2ghz). Do tego filmy w full HD też się dławią. Dlatego zbieram już na MBP lub MBA

#33 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 23:37

Moja żonka na PowerBook'u 1,33 ma w iPhoto 8900 zdjęć i wcale przesadnie długo nie myśli. Jasne, że musi przed wyświetleniem odświerzyć fotki, ale to trwa jakieś 0,5 sekundy, więc nie ma o co kruszyć kopii. Może dokupienie pamięci pomoże, nasz PB ma 1,5 Gb. Maksymalnie możemy wstawić 2Gb.

#34 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 30 stycznia 2008 - 23:46

Ale MBP ma 1GB tak jak mój PB więć chyba nie w pamięci problem. Jeśli bym miał możliwość wybory między np MBP z C2D 2,4 ghz i MBP z np 2xg5 2ghz(jakby taki powstał:P) to bym się zastanawiał... a tak to wydaje mi się że nie ma co dyskutować.. wydajnościowo wygrywa intel. Podam przykład: znajomy miał w pracy Mac'a Pro z G5 na pokładzie(single core chyba coś koło 2 ghz). Niedawno kupili najnowszego Mac Pro z czterordzeniowym intelem i to co kiedyś liczyło się całą noc teraz liczy się w ciagu... 1 minuty.. W przyszłości większość ludzi przerzuci się na Intele - będą po prostu do tego zmuszeni..

#35 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 23:55

No, niestety masz rację. Chociaż wierzę w to, że Stefan nie zamknął na klucz drzwi za IBM. Nikt rozsądny nie pali mostów. Może, tak jak to było w przypadku Intel'a, potajemnie pichci teraz coś na najnowsze procesory IBM'a ;)

#36 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 stycznia 2008 - 08:57

Ależ oczywiście, już dodaję :)


dziekuję a możesz usnąc też to zdanie w moim pierwszym poscie w tym temacie? ;)

---- Dodano 31-01-2008 o godzinie 09:00 ----
widzicie, ankieta potwierdza, wiekszosc znas, wybrała by Intela, więc Apple zrobiło bardzo dobre posunięcie ;]

#37 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 31 stycznia 2008 - 09:04

widzicie, ankieta potwierdza, wiekszosc znas, wybrała by Intela, więc Apple zrobiło bardzo dobre posunięcie ;]

Niekoniecznie. Gdyby pozostali nadal przy PPC (pod warunkiem wypuszczenia jakiegos nowego, wydajnego Gx) to zdecydowanie wiekszosc z nas nie chcialaby nawet slyszec o Intelu :cool:

#38 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 31 stycznia 2008 - 10:18

widzicie, ankieta potwierdza, wiekszosc znas, wybrała by Intela, więc Apple zrobiło bardzo dobre posunięcie ;]


Zgadzam się z przedmówcą ;) Poprostu ludzie wybierają w tym momencie Intela bo jest platformą przyszłościową(dalej rozwijaną) oraz wydajniejszą. Gdyby właściciele Mac'ow mieli możliwość wyboru między procesorami Intela i PPC o tej samej wydajności to ankieta wyglądałaby zupełnie inaczej.

#39 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 31 stycznia 2008 - 11:08

Dla mnie mak z intelem to ładnie obudowany pecet. Jestem emocjonalnie związany z ppc. Wydajność ... nie ważne co masz , ważne co potrafisz ...
  • wieslawo lubi to

#40 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 31 stycznia 2008 - 12:28

Wydajność ... nie ważne co masz , ważne co potrafisz ...


Tak masz może racje to co potrafisz nie zależy od wydajności sprzętu.. ale w wielu przypadkach wydajny sprzęt pozwala na przyjemniejszą i szybszą prace..
Podam przykład:
Moj brat jest konstruktorem, pracuje w AutoCadzie i jemu podobnych programach.. robił jakieś skomplikowane projekty które jego stary komp liczył godzinami.. potrafił(i wciąż potrafi) bardzo dużo.. ale szlag go trafiał gdy obrót bryły trwał powiedzmy 2 min. Teraz po kupnie nowego kompa wszystko mu śmiga płynnie, a dzięki temu że wszystko idzie dużo sprawniej(znaczy szybciej) prace wykonuje dużo szybciej ma więcej wolnego czasu przez to jest bardziej zadowolony ;)

Więc po co się męczyć ze starymi sprzętami? Skoro nowe oferują dużo więcej.
Oczywiście jeśli nie potrzebuje się dużej mocy obliczeniowej to PPC w pełni wystarcza.. ale dla niektórych przesiadka na Intela jest niezbędna do komfortowej pracy.

Mac z Intelem to ładnie obudowany PC? No proszę cie..

#41 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 31 stycznia 2008 - 13:18

Tak , do pewnych zastosowań warto mieć jak najszybszy sprzęt , to prawda. Mac z intelem ... wiem , wiem ... ale jest to moje prywatne zdanie i nie chcę wywoływać źadnej wojny , wobec tego ten temat uwaźam za zamknięty. Chyba sobie kupię Cube , bo ... ma ppc . jest ładny , kultowy i ma duszę ;)

#42 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 31 stycznia 2008 - 13:36

a wynik sondy mówi sam za siebie

#43 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 31 stycznia 2008 - 13:46

No Cube fajny jest ;) Ale jakbym go kupił to tylko ze względów estetycznych ;)
BTW: Największe wpadki Apple

#44 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 stycznia 2008 - 14:56

a jaki jest najmocniejszy procek PPC, tak se zastanawiam, co by dla mac Pro było ;]

#45 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 31 stycznia 2008 - 15:30

a jaki jest najmocniejszy procek PPC, tak se zastanawiam, co by dla mac Pro było ;]


gje czwórka najmocniejsza byla 1,67 i siedzi w moim laptoku, gjepiatka byla chyba 2,7 w dualu i ostatnim powermac'u ;)

---- Dodano 31-01-2008 o godzinie 15:33 ----
Intela, wydajnosc sie przydaje ;) Zarowno w blaszakach, jak i notebookach ;) Najslabszy MBP zjada mojego PB, tu nic sie zrobic raczej nie da, przy PMG5 ostatnim i pierwszym MP juz chyba takiej roznicy nie ma, ale do MP mozna wiecej nowego stuffu wrzucic i ma druga kieszen na naped optyczny ;)

#46 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 31 stycznia 2008 - 15:36

Bawi mnie to co niektórzy piszą, że Jobs wybrał Intela bo szybszy przyszłościowy itd. Jedyny powód to była pazerność Jobsa na dolarki. Intel stuka tanią masówke i upycha gdzie tylko sie da i to właśnie cena była powodem takiej a nie innej decyzji. AMD niedługo pewno nie będzie, a IBM dalej będzie PPC produkował, dlatego że są dobre i wydajniejsze od Intelowskich. Widać Jobsa nie stać było, a Microsoft i Sony pakują te procki do swoich konsol. Za każdym razem kiedy IBM wypuszcza nowy procesor na rynku nie ma nic co mogło by mu dorównać. Jak chcecie dalej wierzyć w Applowskie marketingowe bajeczki to Wasza sprawa :)

#47 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 31 stycznia 2008 - 15:43

Bawi mnie to co niektórzy piszą, że Jobs wybrał Intela bo szybszy przyszłościowy itd.
Jedyny powód to była pazerność Jobsa na dolarki. Intel stuka tanią masówke i upycha gdzie tylko sie da i to właśnie cena była powodem takiej a nie innej decyzji.
AMD niedługo pewno nie będzie, a IBM dalej będzie PPC produkował, dlatego że są dobre i wydajniejsze od Intelowskich. Widać Jobsa nie stać było, a Microsoft i Sony pakują te procki do swoich konsol.

Niech Cie to bawi dalej, ale tak na prawde nie masz pojecia o tym co piszesz. Procesory PPC stanely w miejscu, konkurencja szla do przodu a IBM nie potrafil przez kilka lat stworzyc nowego mobilnego procesora i tak dalej i tak dalej.

#48 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 31 stycznia 2008 - 15:53

Niech Cie to bawi dalej, ale tak na prawde nie masz pojecia o tym co piszesz. Procesory PPC stanely w miejscu, konkurencja szla do przodu a IBM nie potrafil przez kilka lat stworzyc nowego mobilnego procesora i tak dalej i tak dalej.

W miejscu to stoisz Ty. Ciekawe skąd masz takie informacje ze rzekomo nie potrafił.
Raczej Jobs żałował pieniędzy żeby za niego zapłacić.
FreeScale też sobie nieźle radzi z produkcją procków do urządzeń typu embeded.

#49 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 31 stycznia 2008 - 16:11

Bawi mnie to co niektórzy piszą, że Jobs wybrał Intela bo szybszy przyszłościowy itd.
Raczej Jobs żałował pieniędzy żeby za niego zapłacić.


No nie mogę.. i ty wiesz lepiej od niego prawda? I nie ważne że Jobs ma dziesiątki doradców, setki raportów dotyczących zapotrzebowania rynku itp itd. Jobs sobie siedzi patrzy na stan konta i myśli co by tu jeszcze zrobić żeby więcej zarobić.. taki rozumowanie mnie bawi. Apple to wielka korporacja i jeśli podejmują jakąś poważną decyzje to po wielu miesiącach badań i analiz, i widocznie uznali że Intel będzie lepszym rozwiązaniem niż PPC. I na pewno na tą decyzję nie tylko wpłyneła cena ale również inne czynniki(jak chodzby możliwość odpalenia windowsa).

#50 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 31 stycznia 2008 - 16:29

W miejscu to stoisz Ty.

Misiek, licz sie ze slowami.
A jak juz policzysz, to sie doksztalc.
Koniec dyskusji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych