Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co byście wybrali, PPC czy Intela?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co byście wybrali, PPC czy Intela? (0 użytkowników oddało głos)

  1. PPC (40 głosów [37.74%])

    Procent z głosów: 37.74%

  2. Intel (66 głosów [62.26%])

    Procent z głosów: 62.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 stycznia 2008 - 22:02

W związku z tematem http://www.myapple.p...u-upadkowi.html pozwoliłem sobie zrobić ankiętę, ciekawy jestem co byście wybrali mając do wyboru PPC i Intela.

i kicha, nie umiem zrobic ankiety, a wiec prosze moderatora o dodanie, a pozniej wykasowanie tego ;]

#2 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 22:05

Jak wiadomo na razie PPC nie ma dwurdzeniowych, ani nic mocnieszego poza 18Ghz? (nie wiem czy mam rację :P)

No ! wiadomo co innego. Power mac'i G5 z ostatniej serii - dual 2,5 ghz są już dwurdzeniowe.
Ja bym wybrał PPC.

#3 marcin_sz-n

marcin_sz-n
  • 118 postów
  • SkądSZCZECIN

Napisano 29 stycznia 2008 - 22:25

Ja mam Intela 2.4 Ghz i jestem bardzo zadowolony

#4 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 30 stycznia 2008 - 08:06

wybrałem PPC, i jestem wybitnie zadowolony, tak że trzeci maczem będzie równnież PPC, co ciekawe G4 1.67 robi na mnie lepsze wrażenie niż G5 2.1 GHz, ale może to dzięki przewadze 512MB ramu i Leonowi ;)

#5 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 stycznia 2008 - 08:51

INTEL !!

#6 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 30 stycznia 2008 - 08:57

Obecnie to zbyt duzego wyboru nie ma. Serce mowi PPC, ale rozum powoli sklamia sie ku Intelowi ;)

#7 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 30 stycznia 2008 - 09:19

Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem PPC, niestety (jak widac w moim opisie) ze wzgledow na wymagające oprogramowanie, zacząłem przesiadke na Intela :?



#8 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 30 stycznia 2008 - 10:17

;) PPC ;)

#9 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 30 stycznia 2008 - 10:23

Intel. Za niedługo PPC w laptopach będzie za słabe. Już teraz jak robię jakieś większe projekty w iPhoto to mój G4 1,67 się troche dławi. No chyba że Appla używa się tylko do comba Internet+muzyka+filmy(ale tylko w SD) to wtedy PPC wystarczy w zupełności.

#10 pawello

pawello
  • 150 postów
  • SkądTarnów

Napisano 30 stycznia 2008 - 10:48

Już teraz jak robię jakieś większe projekty w iPhoto to mój G4 1,67 się troche dławi.


Mozesz to rozszerzyc?

#11 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 30 stycznia 2008 - 10:49

patrząc na leoparda - intel

#12 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 30 stycznia 2008 - 11:32

patrząc na leoparda - intel

Chcesz powiedziec, ze na PPC nie dziala jak nalezy?

#13 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 30 stycznia 2008 - 11:59

patrząc na leoparda - intel


Leopard PPC jakoś działa lepiej niż Intelowski :P Ogólnie mniej z nim problemów.

#14 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 30 stycznia 2008 - 12:22

nic nie chcę powiedzieć, poprostu będzie rozwijany pod kątem intela poza tym został chyba napisany pod tym kątem a nie jak tiger pod PPC a potem dopiero dostosowany w inteli. Coraz lepiej intelowskie maczki sobie radzą. Misioslaw a w czym to jest lepszy ten na PPC?

#15 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 30 stycznia 2008 - 12:25

Jako laptopa, to właśnie się rozglądam za jakimś PB. PPC wymiata!

#16 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 30 stycznia 2008 - 12:31

nic nie chcę powiedzieć, poprostu będzie rozwijany pod kątem intela poza tym został chyba napisany pod tym kątem a nie jak tiger pod PPC a potem dopiero dostosowany w inteli.

Jak juz to nastepny kocur moze byc Intel Only. Leo jest i bedzie do konca PPClubny :)

#17 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 30 stycznia 2008 - 12:37

możesz sobie to tak tłumaczyć ale w końcu powiedzmy sobie szczerze - leo zaczęli robić jak już wiedzieli w jakim kierunku pójdzie sprzęt i nie wierzę że takim sentymentem obdarzyli PPC. Poprostu zrobili żeby działało na PPC (nie stracą potencjalnego klienta) ale pisali na intela bo na tym to ma chodzić, czego potwierdzeniem jest wydajność intelomaków

#18 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2008 - 12:43

Ze swojej strony powiem tak... Jeśli wystarcza Wam oferta programów których będziecie używali w wersji PPC. To kupujcie ostanie modele PPC. Natomiast jeśli sprzęt ma Wam służyć co najmniej 2-4 lata to pozostaje intel. Od zasobności portfela i wymagań związanych z mobilnością zależeć będzie czy kupicie desktopa czy laptopa:)

#19 Relentless

Relentless
  • 269 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 12:52

PowerPC jest po prostu kultowy i do wielu ludzi przemawia to bardziej niźli rozsądek. PPC jest taki niby bardziej applowski, bo to 'stare dobre maki' Ja jednak wybieram Intela, bo to platforma bardziej przyszłościowa, wciąż rozwijana no i sam Apple wybrał Intela olewając PPC, więc sprawa zamknięta :D Gwoli ścisłości jednak należy dodać, że jak na tak stare procesory, to PPC robią wrażenie swoją wydajnośćią, szczególnie G4 w notebookach, które ma jeszcze mnóstwo osób. Sprawa jest jednak przesądona. Czas płynie nieubłaganie

#20 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 30 stycznia 2008 - 13:15

Maki na PPC nietracą tak szybko na wartości. Poztym plastiki z obowy są zdecydowanie trwalsze.

#21 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2008 - 13:26

Chyba mówisz o laptopach... Ceny PM idą w dół w takim tempie, że cieszę się że już nie mam QSka... Fajny komputer, ale byłbym teraz w plecy coś z 600 plnów od ceny zakupu... Ale Powerbooki trzymają się jeszcze mocno:)

#22 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 30 stycznia 2008 - 13:38

należałoby dodać, że jeżeli komuś wystarcza zaplecze programowe pod PPC, to PPC mu wystarczy na jeszcze ładne kilka lat i to ze spokojem. A Leopard jest UB, pod PPC bryka jak należy, a z postów na forum to właśnie na PPC jest z nim niewiele problemów, PB się budzi i zasypa jak należy, nie zdażyły mi się z Leo jakiekolwiek problemy, wydaje się że bryka nawet lepiej niż Tygrys, więc nie wiem skąd ten Intel Only. Kolejny system trudno wyrokować czy będzie Intel Only, bo to zależy tylko od tego kiedy zostanie wydany, jeżeli za 2 lata to myślę że będzie to jeszcze UB, co prawda ostatni ale mimo wszystko UB, z wymogami minimum PPC G5, z uwagi na ich 64 architekture. Dużo osób ciągle ma swoje PB i nie zamierza ich zmieniać, ja miałem wybór Itelowski MacBook, czy PPC PowerBook, i bez zastanowienia wybrałem PPC, wyboru nie żałuję. To co ma chodzić chodzić i chodzi dobrze. Zresztą dyskusje na temat że za 2-4 lata trzeba będzie zmienić sprzęt jest troszkę bez sensu. Jeżeli coś wystarcza i nie odczuwa się braków w wydajności a zaplecze programowe zna się jak własną kieszeń i robi się na tym cuda to nie ma co zmieniać. Przejdzcie się po agencjach reklamowych, wiele z nich pracuje na G4 pod MacOs'em 9, skoro działa a graficy pracujący na PS7 wyczyniają na nich cuda to po co kupować nowego CS3?. Nawet najdroższe i najnowsze farbki i pędzle nie zrobią z kogoś malarza jeżeli nie ma talentu, więc ta pogoń występuje tylko u posiadaczay MacInteli, takie PC'towe to, bo Maci zawsze stały obok tego wyściugu prędkości jaki miał miejsce w świecie PC.

#23 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 stycznia 2008 - 15:22

moze którys z modów zrobic ankietę??

#24 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 15:25

moze którys z modów zrobic ankietę??


Ależ oczywiście, już dodaję :)

#25 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 stycznia 2008 - 16:15

Intel.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych