Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[TUTORIAL] Jailbreak 1.1.3 dla iPod Touch bez użycia PC - Najprostsza metoda!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#26 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 stycznia 2008 - 00:21

a co zrobić jak zainstalowalem jakis "test signal generator for 1.1.3" czy cuś takiego. w restore nie chce mi sie bawić:/

#27 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 stycznia 2008 - 01:04

Wejsc przez ssh i usunac (nie wiem co to jest test signal generator ;-) ).

#28 janekmj

janekmj
  • 53 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 07:30

Nigdy nie uzywalem SSH. Te haslo trzeba usunac po instalacji juz wszystkiego czy przed ?? Moze ktos mi wtlumaczy jak w ogole je usunac.

#29 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 stycznia 2008 - 10:48

Eee haslo do SSH? Nic z nim nie rob. Po prostu jak bedziesz chcial kiedys uzyc polaczenia SSH z iPodem to podasz to haslo (domyslnie "alpine").

#30 Berni

Berni
  • 27 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 28 stycznia 2008 - 11:05

Gdy próbuje ściągnąć przez installer plik "The iPhone 1.1.3 Apps.", wyskakuje mi pod koniec pobierania "Error Package download failed!". Ktoś coś poradzi? Z góry dzięki za pomoc.

#31 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 stycznia 2008 - 11:40

Musisz miec pewne polaczenie z Internetem. Jesli to nie pomoze, to sprobuj za jakis czas, moze to byc wina serwera.

#32 afroman87

afroman87
  • 12 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 11:49

Mam takie pytanie, czy trzeba sciagnac najpierw plik "1.1.3 jailbreak+iphone apps!"?? bo takiego pliku jak "1.1.3" jailbreak to tu nie ma w tym źrodle.

#33 Berni

Berni
  • 27 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 28 stycznia 2008 - 12:10

W takim razie pozostaje mi czekać... Dzięki. A mam też inne pytanie, czy po jb to normalne, że 90% rzeczy jest po angielksu pomimo ustawienia na język polski?

#34 Bakibak

Bakibak
  • 3 postów
  • SkądTychy

Napisano 28 stycznia 2008 - 14:45

berni- u mnie tez tak było, że połowa rzeczy była po angielsku - wgraj sobie jezyk polski z katalogu polskich dodatkow i powinno byc wszystko ok

////

Mam do was pytanie odnosnie jaibreak'a na 1.1.3 otóż mialem toucha 1.1.2 jailbreaked i zrobilem wszystko wedlug turtorialu jajcysa - wpisalem sourca od ipodtouchmastera potem zainstalowalem soft z katalogu jailbreak 1.1.3(127,8mb) nastepnie ten drugi plik soft 1.1.3 update(wszystko wedlug tutka) i mam teraz toucha 1.1.3 jailbreaked. Wszystko jest ok tylko jak chce wgrac aplikacje pogoda, mail itd.. z sourca ktorego podales to mam downloading a potem wyskakuje "download failed" i nie wiem co zrobic. Bsd subsystem zainstalowalem, wiec powinno byc wszystko ok. Czy wie ktos jak moge sobie sprawic aplikacje(pogoda, mail itp.) na mojego toucha 1.1.3 jailbreaked ??? bylbym wdzieczny za pomoc.

---- Dodano 28-01-2008 o godzinie 17:14 ----
ok, juz sobie poradzilem - mam 1.1.3 jailbreaked + iphone apps. wszystko dziala ekstra oprocz google maps. czy wie ktos jaka moze byc tego przyczyna ? iphone apps wgralem software'owo wedlug turtoriala jajcysa - dobra robota :)

#35 tijo

tijo
  • 32 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 15:22

Ponawiam pytanie : Czy jak zrobie ten zabieg to strace wszystkie piosenki , dane z kalendarza itd ? Jesli nie to biore sie za to ;d

#36 Bakibak

Bakibak
  • 3 postów
  • SkądTychy

Napisano 28 stycznia 2008 - 15:26

ja po przeprowadzeniu update'u wedlug tutka strcilem tylko aplikacje z instalera. Wszystkie piosenki, wideo i zdjecia byly na miejscu. Aplikacje to nie problem, bo mozesz sobie je wgrac :P, aha i co jest dobre to to, ze źródła w instalerze sie nie kasuja, wiec masz od razu aplikacje do sciagniecia :)

#37 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 15:26

tijo, nie stracisz na pewno muzyki, kalendarza, ustawień ;) jedynie tracisz aplikacje instalowane wczesniej, konfiguracji do nich już nie tracisz.

---- Dodano 28-01-2008 o godzinie 15:40 ----

---- Dodano 28-01-2008 o godzinie 17:14 ----
ok, juz sobie poradzilem - mam 1.1.3 jailbreaked + iphone apps. wszystko dziala ekstra oprocz google maps. czy wie ktos jaka moze byc tego przyczyna ? iphone apps wgralem software'owo wedlug turtoriala jajcysia - dobra robota :)


Maps powinny działać, jeżeli nie, to poczekaj chwilę na update appsów, lub wyinstaluj aplikacje iPhone,dodaj source Apple Repo Team i zainstaluj te które pojawią się w kategorii "1.1.3 Apps"

Pozdrawiam

#38 Smoq

Smoq
  • 22 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 15:45

Ja też ponawiam pytanie: A mi niech ktos powie czy po tym jailbreaku 1.1.3 (tak jak wyzej w instrukcji) uzywac programiku znalezionego gdzies w sources do usuwania 300 mb pozostalosci po updaecie? Drugie i ostatnie pytanie, o co chodzi z tym passwd cos tam na stronie glownej installera?? Bo chyba pisza ze trzeba cos edytowac i zmienic w jakims pliku.

#39 Newion

Newion
  • 4 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 16:23

Gdy próbuje ściągnąć przez installer plik "The iPhone 1.1.3 Apps.", wyskakuje mi pod koniec pobierania "Error Package download failed!". Ktoś coś poradzi? Z góry dzięki za pomoc.


Zmienila sie zawartosc źródła. Nalezy wykonac "refresh sources" i bedzie dzialac.

Pozdrawiam

#40 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 16:38

Ja też ponawiam pytanie: A mi niech ktos powie czy po tym jailbreaku 1.1.3 (tak jak wyzej w instrukcji) uzywac programiku znalezionego gdzies w sources do usuwania 300 mb pozostalosci po updaecie?

Drugie i ostatnie pytanie, o co chodzi z tym passwd cos tam na stronie glownej installera?? Bo chyba pisza ze trzeba cos edytowac i zmienic w jakims pliku.


Nie ma tu problemu 300MB.

Po prostu są errory kiedy zmieniasz hasła do SSH. Jeśli nie będziesz nic w grzebał w ustawieniach SSH to wszystko będzie oki :)

#41 Smoq

Smoq
  • 22 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 16:45

No i o taką odp. mi chodziło :D Dzięki :)

#42 oko123

oko123
  • 13 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 16:57

Mam pewien problem. Dodałem do sources tak jak wyżej, odśiweżyłem i w zakładce install mam mam tylko plik który ma 941,5 KB. Odświezanie nie pomaga i żadne nowe pliki mi się nie pokazują;/ Zacząłem go instalować i z 30min loader stoi w miejscu EDIT gdy zatwierdziłem post, Ipod się zrestartował i wszytsko jest OK:)

#43 Grzybek

Grzybek
  • 42 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 stycznia 2008 - 18:37

Jeżeli nie jesteście pewni to obejrzyjcie sobie to: YouTube - AUTOMATIC Jailbreak 1.1.3 + get iPhone apps. for iPod Touch!
i tyle... :)

#44 Smoq

Smoq
  • 22 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 19:02

Tyle, że na tym filmie, instalka tego 1.1.3 jailbreak wygląda troche inaczej niż w instrukcji bo instalujesz pakiet Dev teamu ktory ma niecale 1 MB i wygląda na to, że on później sam, automatycznie ściąga softa z jailbreakiem odrazu... EDIT: Package download failed :/

#45 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 19:46

wszyscy sie rzucili na ten serwer, sprobuj jeszcze raz, jesli nie pojdzie to przetlumacze metode z uzyciem PC

Mi działa :) sam specjalnie downgradowalem zeby sprawdzic

OK, dowiedzialem sie troche :

1.Sprawdz czy masz 1.1.2 JB i BSD Subsystem
2.Sprawdz czy masz na pewno podane source dobrze - w 1 poscie tego tematu
3.Nikt sie na to nie skarzy w tej chwili - serio

Co do Google Maps - jeśli komuś nie działa

ściągnij ten plik

Free file hosting by Savefile.com

wrzuć go przez ssh do / -> system -> library -> frameworks. po prostu skopiuj i podmien stary

pamietaj aby ustawic CHMOD na 755

działa na 100%



#46 Smoq

Smoq
  • 22 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 20:03

Próbuje od godziny ;] Mam all, BSD 2.0 z recent package, 1.1.2 Jailbreak, źródła też mam ok... ;] EDIT: Cały czas lipa... :(

#47 Grzybek

Grzybek
  • 42 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 stycznia 2008 - 21:09

A masz zainstalowany openSSH, services i najnowszą wersje installera?

#48 Smoq

Smoq
  • 22 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 21:12

SSH i installera tak, a services, co to ?? Cały czas wyświetla mi Failed download package EDIT: Wziąłem inna wersję, też Dev teamu, jakąś co miała ponad 500 KB, zobaczymy co z tego będzie bo ładnie odpaliła i właśnie się instaluje :] EDIT 2: Od 21:40 chodzi instalka, do tej pory nie skonczył - cały czas installing package - czarno to widze :P

#49 ertika9

ertika9
  • 9 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 23:05

Ok a teraz trudne pytanie Mam Ipoda z wersją 1.1.3 - i teraz poproszę o wersję dla laika jak się zabrać do jailbrake'a tej wersji jeżeli nie miałam poprzednich?

#50 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 stycznia 2008 - 23:09

Nie da rady, musisz najpierw pościągać sobie poprzednie wersje czyli 1.1.1 oraz 1.1.2 oraz, prawdopodobnie, uporać się z pewnym problemem, z którym ja walczę od 6 godzin!!!!! wrrr.....

A tak konkretnie to poszukaj na tym forum w dziale iPod Touch, znajdziesz odpowiedź jak i co. Polecam stronę Jak dodawać programy do iPoda Touch?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych