Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Projektowanie wnętrz na Maku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cha

Cha
  • 1 postów

Napisano 27 stycznia 2008 - 13:36

Hej mam pytanie pod choinka zjwil sie piekny mac, i teraz mam problem. Otóż zajmuje sie projektowaniem wnetrz, i potrtzebny mi program do wizualizacji. Auto cada wymienie na archicada, ale co dalej, Do typowej aranzacji wnetrz potrzebuje cos co umozliwi mi powiekszanie bibliotek o tkaniny, materialy typu drewna, plytki ceramiczne itp, do tej pory swietnie spisywal sie pro 100 pomimo niedoskonalosci akurat tworzenie bibliotek i wykorzystywanie ich nadajac w ten sposob wnetrzom odpowiedni charakter robil fenomenalnie. Poszlam do sklepu I spot i panowie ktorzy tam siedzieli nie byli mi w stanie doradzic nic poza tym bym wpisala w domu w wyszukiwarke i poszukala sobie sama, wpisuje od dawna i owszem wypada mi mnostwo programow typu blender, albo sweet home 3d, ale to nie to. Zastanawiam sie jak to robia w ameryce ;p czy gdziekolwiek indziej gdzie pracuje sie na macach. Bo ja przezywam katusze w poszukiwaniach czegos chodz zblizonego. Bardzo prosze o pomoc. pozdrawiam:grin:

#2 nemo1986

nemo1986
  • 38 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 stycznia 2008 - 16:27

Witam jeśli chodzi o wizualizacje to myśle ze rozwiazaniem moze byc Artlantis Artlantis R & Studio nie wiem o co dokladnie chodzi a nie zajmuje sie raczej tym zawodowo raczej hobbystycznie i ostatnio korzystam z wesji demo tego Interiors - Quickly and easily visualize new Interior designs in 3D badz moze vectorworks VectorWorks 2008 tez sie ciekawie zapowiada pozdrawiam:)

---- Dodano 27-01-2008 o godzinie 18:28 ----
A i wiem ze do vectorworks jest bodajrze jakies rozszerzenie zwiazane z projektowaniem wnetrz:)

#3 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 28 stycznia 2008 - 09:18

Ja polecam ArchiCad 11. Musisz znaleźć jeszcze jeden plugin do tego programu, jakiejś francuskiej firmy, i robisz wizualizacje lepsze niż jakiekolwiek inne, wiem, że to mała pomoc, ale sam szukam tego plugina, nie pamiętam jak się nazywał, ale widziałem go w akcji na prezentacji w poznaniu i kuuuuuurde.... mega nic dodać, nic ująć.

#4 jjelement

jjelement
  • 48 postów
  • SkądKRK

Napisano 30 stycznia 2008 - 12:49

Cinema4d tez dobra bestia...

#5 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2008 - 12:52

Jest taki program: Sweet Home 3D 1.2
Może on Ci pomoże?

#6 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2008 - 13:57

osobiście polecam duet Archicad + Artlantis (w zależności czy zależy na możliwości animacji "Studio" czy nie "R") + opcjonalnie płatne biblioteki do Artlantisa, ewentualnie jeśli chcesz robić "akwarelopodobne" rendery Piranesi.

WSC - strona polskiego dystrybutora Archicad'a i Artlatisa
ARCHICLUB - polskie forum użytkowników archicada

vjbeng a przy okazji którego archicad'a widziałeś ten plugin w akcji? 9 SE, 9, 10 czy 11?

dziewczyna jest dekoratorem wnętrz, i w razie co mogę się jej jeszcze podpytać

ps. dla ludzi lubiąc fajny design polecam galerie

DOM AATRIALNY

dom roku 2006 zaprojektowany przez polaka i zbudowany w polsce

#7 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 01 lutego 2008 - 01:59

No ja widziałem prezentacje na apple road show w poznaniu, i to było z 11 wersją najnowszą...

#8 Indrid Cold

Indrid Cold
  • 260 postów
  • SkądPoint Pleasant

Napisano 03 maja 2008 - 15:16

Wybaczcie, że odgrzewam dośc stary temat, ale poszukuję programu do projektowania mebli, w którym mogę uwidocznić wszystkie elementy wraz z wymiarami oraz przedstawić to wykonawcowi. Może ktoś się natknął na coś takiego?

#9 mattcc

mattcc
  • 16 postów
  • SkądOslo

Napisano 26 sierpnia 2010 - 13:36

Ja tez tego szukam.....

#10 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 26 sierpnia 2010 - 15:06

Co jest ciekawe ja zawsze myślałem że komputer się kupuje dla oprogramowania, a nie odwrotnie że kupuje się komputer, a potem szuka oprogramowania. Na kij mi komputer, na który nie wiem czy jest dane oprogramowanie które potrzebuje? Ja kupiłem Maka bo z góry wiedziałem że wszystko na nim co muszę zrobię, inaczej bym go w życiu nie kupił, bo by mi służył jako mebel, a nie taka rola jego. No chyba że do zabawy, to już inna sprawa.

#11 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2010 - 15:09

Witam państwa archeologów. ;) Archicad od wersji 12 ma "dokument 3d" gdzie można opisywać i wymiarować elementy w perspektywie i aksonometrii. Jednak nie polecam Archicada do projektowania samych mebli. Dla architektów wnętrz jak najbardziej. PS. Sorry misiek, bardzo proszę - idź sobie, ludzie tu na poważne tematy rozmawiają.

#12 Stiwi

Stiwi
  • 98 postów

Napisano 01 września 2010 - 06:58

Polecam Planit fusion

Jakość wizualizacji porównywalna z 3dmax tyle że cena też



YouTube - 2020 Fusion Online Video Training - Planit Fusion Kitchen Design Software

Planit Fusion - Produkty

#13 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 01 września 2010 - 07:49

Archicad + Artlantis jeśli schcesz stricte co do centymetra. Moja żona projektuje wnętrza w Sketchup+Kerkythea. W zupełności wystarczy. A poza tym każdy pakiet do 3D: Cinema4D+Vray Sketchup+Vray Lightwave Lightwave+Kray Maya Blender+Yafaray I różne inne mniej znane aplikacje, jak również mieszanki programów i darmowych silników renderujących. "Tego kwiatu to pół światu" wolnego od Autodesku w dodatku.

#14 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2010 - 10:01

Jakość wizualizacji porównywalna z 3dmax tyle że cena też


Błagam Cię, z czym do ludzi?

#15 tinto_brass

tinto_brass
  • 105 postów

Napisano 06 lutego 2013 - 09:09

Wiem, że odkopuje, ba, bawie się w archeologa :P ale odświeżam temat, żeby dać znać co mi się udało :) Jeśli chodzi o amatorkę to polecam trio - Live Interior 3D do zaprojektowania układu domu / pokoju itd itp (bez używania tekstur ani nic) - robi się to mega prosto. Potem eksport do pliku google sketchup. Odpalamy projekt w google sketch up (wcześniej zainstalowaliśmy vray do niego - jest dostępne demo jakby ktoś chciał potestować), nadajemy tekstury, ściągamy sobie rzeczy z google warehouse i projektujemy sobie spokojnie :) UWAGA! Jeśli vray nie chce się odpalić lub odpalenie pliku trwa podejrzanie długo (u mnie tak było i długo szukałem remedium) należy poczekać na odpalenie, włączyć edytor tekstur w vray i pozmieniać nazwy ewentualnych materiałów (tekstur) na takie, które nie mają ukośnika ( / lub \ ) w nazwie. Vray kompletnie nie radzi sobie z ukośnikami - nawet jest o tym info jak próbuje się skopiować taki projekt do nowego pliku :) Porównanie mocy renderów - w LI3D + Render Boost (jedyny możliwy silnik renderujący dla tego programu) w 1600x1200 w dobrej jakości na Mac Mini z końca 2012 roku (procesor i5) render trwał... 1,5 dnia (półtora dnia)... Ten sam projekt wykonany na zasadzie - ściany i sufit (skosy byłu skomplikowane bo łączyły się z 3 stron) zrobione w LI3D, eksport do sketchup, potem normalnie wrzucone mebelki i wystrój z google warehouse, nadanie tekstur w wysokiej rozdzielczości i render w vray - 15min przy takich samych ustawieniach (nawet trudniejszych bo nadałem wielu elementom lekki połysk, np lakierowanym meblom)... Różnica jest kolosalna zarówno w jakości renderu jak i szybkości... Cienie bardziej naturalne, światła widać i działają na scenę, można własne tekstury robić... po obejrzeniu kilku tutoriali na youtube obsługa google sketchup jest banalnie prosta :) POLECAM!

#16 TaTa

TaTa
  • 104 postów

Napisano 15 kwietnia 2013 - 07:47

Możesz podać link do efektu?

#17 Eissinger4

Eissinger4
  • 1 postów

Napisano 19 sierpnia 2013 - 13:45

Cinema4d Polecam!

#18 mrc120

mrc120
  • 186 postów
  • SkądPłock, Poland, Poland

Napisano 19 sierpnia 2013 - 13:54

Cinema4d Polecam!


Złota Łopata leci do Ciebie.

#19 tinto_brass

tinto_brass
  • 105 postów

Napisano 20 września 2013 - 12:25

To sa 2 rendery z Live Interior 3D [ATTACH=CONFIG]17124[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]17125[/ATTACH] a tak wyglada Google SketchUp + VRay [ATTACH=CONFIG]17126[/ATTACH]

#20 czekolada11

czekolada11
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2013 - 19:24

Dołączam się do zwolenników Cinema 4D... Naprawdę warto sporóbować, nieźle sobie radzi

#21 mastyn

mastyn
  • 39 postów
  • SkądHelsingborg, SE/ Kraków/Gdynia, PL

Napisano 17 listopada 2013 - 11:52

ach ta archeologia... c4d jest najlepszy ze wszystkich na jakich pracowałem (najbardziej intuicyjny, bardzo fajny interfejs materiałów). Na oryginalnym silniku można zrobić fotorealistyczne rendery, nie dawno pojawił się podręcznik po Polsku. Można dokupić inne silnik, np: v-ray czy pixar

#22 agataipie

agataipie
  • 4 postów

Napisano 02 czerwca 2014 - 09:08

czy jest jakiś darmowy program do aranżacji wnętrz? potrzebuję pomocy przy ustawieniu mebli w mieszkaniu, nie chcę wydawać kasy na mega profesjonalny program, którego użyję dosłownie kilka razy :)

#23 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 02 czerwca 2014 - 09:55

Sweet Home 3D - Draw floor plans and arrange furniture freely
Było wspomniane w tym wątku kilka razy. ;)

#24 asurpanipal2

asurpanipal2
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2014 - 15:43

Cinema 4D polecam :)

#25 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 czerwca 2014 - 17:34

Cinema 4D polecam :)


Nie mieszaj bo C4D to program do modelowania i renderingu, a nie projektowania czegokolwiek poza wstępną koncepcją.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych