Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

1.1.3 pełny jailbreak (bb 04.03.13_G)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 26 stycznia 2008 - 11:35

Pojawiły się informacje o znalezieniu sposobu na pełne odblokowanie 1.1.3 z wersją modemu 04.03.13_G.

Więcej informacji tutaj

Czy ktoś może już próbował i podzieli się efektami?
  • Zuki lubi to

#2 Zuki

Zuki
  • 434 postów
  • SkądPrzeworsk

Napisano 26 stycznia 2008 - 12:05

hmm a dla fabrycznego 1.1.3 to podziała?:| jak tak to ja sprobuje :D i co z simlockiem w tym przypadku...

#3 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 26 stycznia 2008 - 14:31

Do not do this if you do not have a 3.9 BL. In case of problem, those are the only iPhone (BL3.9) that can restore a older baseband Version.

Z tego wynika że powodem dla którego nie należy tego robić na iP z bootloaderem 4.6 jest to, że nie będzie można przywrócić poprzedniej wersji modemu (bo bootloader 4.6 na to nie zezwala). Jak ktoś ma w tej chwili modem straszy niż 04.03.13_G to niech to weźmie pod uwagę, ale jak ktoś zrobił na 1.1.2 oob update do 1.1.3 przez iTunes albo kupił 1.1.3 oob, to już ma badeband 04.03.13_G i tak czy siak nie przywróci starszej wersji modemu na tą chwilę. Wygląda na to że można zaryzykować z 1.1.3 oob.

IPSF only works on L3.9. No one with a BL4.6 can use IPSF.

I to też trzeba wziąć pod uwagę. Nie wiem czy po takiej operacji iP który nie był wcześniej odblokowany IPSFem, będzie działał z kartami typu NextSim.

To make it clear: THIS IS NO SOFTWARE UNLOCK SOLUTION FOR 1.1.2OTB OR 1.1.3OTB!

I to właściwie wszystko wyjaśnia, nie zdejmiemy w ten sposób simlocka z 1.1.2OOB i 1.1.3OOB. W dalszym ciągu nie wiem jednak czy taka operacja pozwoli na korzystanie z nakładki typu NextSim.

It even works on 1.0.2 and 4_03_13G.

...

Nie mam aktualnie zbyt wiele czasu, wygląda na to że nie będzie działać jak ktoś ma BL 4.6, chociaż mogę się mylić. Jak ktoś przekopie się przez ten temat na hackint0shu i znajdzie jakieś ciekawe informacje to niech da tutaj znać.

Poza tym na eBayu (us) pojawiły się nowe karty NextSim które (tak jest w opisie aukcji) działają na modemie 04.03.13_G. Więc może nie tędy droga, może stare karty ***Sim poprostu nie będą działać z nowym modemem i trzeba kupić nowe :\

#4 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 26 stycznia 2008 - 15:21

KURDE szkoda że mam sesje teraz to bym sprawdzil czy działa GRrrrrrr, napewni w niedziele ok 17 mogę sprawdzić czy działa, ale jak piszą na Hackint0sh-u DZIAŁA przykład ze środka całego tamatu : worked for me as well... Thanks a lot for this jailbreak... Cheers

#5 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 26 stycznia 2008 - 15:27

Sam pisałem o tym ;)

http://www.myapple.p...99-post464.html

Tak sie sklada, ze info o tym sposobie pojawilo sie jeszcze przed pojawieniem jailbreak 1.1.3 (bez zaktualizowanego bb)

#6 Zuki

Zuki
  • 434 postów
  • SkądPrzeworsk

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:05

cholera... niech ktos sprawdzi czy pojdzie z BL4.6 ja IP swojego bede miał chyba w srode mam nadzieje ze do tego czasu coś sie wyjaśni... bo inaczej bedzie leżeć i czekać yh:(

#7 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:15

cholera... niech ktos sprawdzi czy pojdzie z BL4.6 ja IP swojego bede miał chyba w srode mam nadzieje ze do tego czasu coś sie wyjaśni... bo inaczej bedzie leżeć i czekać yh:(


sam sprawdz :P, nei wiem kto się odważy jesli metoda jest na BL 3.9 :P chyba ze ktos sie poswieci i zgodzi sie na iPoda :P

#8 Zuki

Zuki
  • 434 postów
  • SkądPrzeworsk

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:18

heh :D to wyglada na to ze musimy czekać...

#9 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:21

heh :D to wyglada na to ze musimy czekać...


osoby z nowym BL TAK, natomiast ja powiem w niedziele wieczoram czy ta metoda dziala na 3.9 chyba ze ktos mnie ubiegnie [a jest ktoś tak twardy jak ja? :> ;P]

#10 Zuki

Zuki
  • 434 postów
  • SkądPrzeworsk

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:35

aa wiecie cos moze kiedy cos ukaze sie na BL 4.6? jakieś daty? albo po czym to nastąpi?

#11 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:40

aa wiecie cos moze kiedy cos ukaze sie na BL 4.6? jakieś daty? albo po czym to nastąpi?


być może kiedy DevTeam wyda oficjalnie swojego JB pod 1.1.3 w momencie wydania SDK przez Apple, ale nei wiadomo w jakich wersjach będzie działał [ale chyba jak wydadzą oficjala to na wszystkich BL; nie pytaj od datę wydania SDK tygo poszukaj, już bylo kilkanaście razy, a jakby co patrz google]

#12 Zuki

Zuki
  • 434 postów
  • SkądPrzeworsk

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:48

być może kiedy DevTeam wyda oficjalnie swojego JB pod 1.1.3 w momencie wydania SDK przez Apple, ale nei wiadomo w jakich wersjach będzie działał [ale chyba jak wydadzą oficjala to na wszystkich BL; nie pytaj od datę wydania SDK tygo poszukaj, już bylo kilkanaście razy, a jakby co patrz google]


heh co do SDK wiem:D sam juz nie moge sie doczekać az wyjdzie... teraz juz z 2 powodów:
1.Bede mial aktywowanego IP heh8)
2.Będę mogł sie zajać programowaniem pod IP :)

#13 Tomecki

Tomecki
  • 17 postów

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:58

Ja mogę potwierdzić, że metoda ta U MNIE nie zadziałała. BL 3.9, AnySIM 1.2.1 Pierwsze polecenie wysyłane minicomem do baseband'u zwraca ERROR pomimo kilku prób :|

#14 malina

malina
  • 460 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 stycznia 2008 - 17:03

Ja mogę potwierdzić, że metoda ta U MNIE nie zadziałała. BL 3.9, AnySIM 1.2.1
Pierwsze polecenie wysyłane minicomem do baseband'u zwraca ERROR pomimo kilku prób :|


a zaczynałeś z wersji 1.1.2 czy 1.1.1? tak z ciekawości :)

#15 Tomecki

Tomecki
  • 17 postów

Napisano 26 stycznia 2008 - 17:09

1.1.3 ze starym radiem --> update przez iTunes do 1.1.3 --> downgrade do 1.1.1 z nowym radiem

#16 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 26 stycznia 2008 - 18:46

Ja mogę potwierdzić, że metoda ta U MNIE nie zadziałała. BL 3.9, AnySIM 1.2.1
Pierwsze polecenie wysyłane minicomem do baseband'u zwraca ERROR pomimo kilku prób :|


Coś zrobiłeś źle :-) mogę się mylić, bo sam nie sprawdzałem, ani nawet nie znam osobiście nikogo komu to się udało ;-) Jednak ilość postów potwierdzających działanie tej metody na hackint0shu jest bardzo duża, więc przypuszczam że to naprawdę działa. Masz szczęście że masz BL 3.9 - możesz zrobić downgrade basebandu i znów korzystać z iP w każdej sieci.

#17 Tomecki

Tomecki
  • 17 postów

Napisano 26 stycznia 2008 - 18:53

Właśnie zrobiłem downgrade BB i upgrade do 1.1.2, tylko że teraz coś JB 1.1.2 nie chce zadziałać. Wiecznie jakieś komplikacje :) Dobra tam, działa. Zamiast "Uaktualnij" klikałem "Odtwórz". Może do 1.1.3 też tak zrobiłem i dlatego nie działało?

#18 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2008 - 21:41

wlasnie zabieram sie za jaibreak, iphona przez przypadek zrobionego do 1.1.3. sprawdze czy dziala next i stealth sim

#19 malina

malina
  • 460 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 stycznia 2008 - 22:36

ja mam przy próbie przejścia z 1.1.3 na 1.1.1 unknown error (1) i co radzicie :)

#20 Bero

Bero

    BigBrother


  • 116 postów

Napisano 26 stycznia 2008 - 23:41

Mam pytanko bo niebawem przyjdzie do mnie iPhone (1.0.2 / 3.9) i zamierzam się nim zająć... Rozumiem że są 3 "poziomy" firmware: BootLoader, BaseBand, Firmware? Czy mając BootLoader 3.9 mogę bezpiecznie kombinować wgrywając np. firmware 1.1.3 tak żeby potem cofnąć się do 1.1.1 z BL3.9? Czy wgrywając firmware 1.1.3 może mi się uaktualnić niechcąco również BL z 3.9 na 4.6? Rozumiem również że mając BL 3.9 mogę dowolnie downgradeować firmware oraz BaseBand (modem) a mając BL 4.6 downgradeować można tylko firmware a modemu już nie?

#21 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2008 - 09:38

BL nie uaktualnisz software'owo. A w reszcie przypadków dobrze kombinujesz.

---- Dodano 27-01-2008 o godzinie 09:53 ----
BL nie uaktualnisz software'owo. A w reszcie przypadków dobrze kombinujesz.

#22 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 27 stycznia 2008 - 14:53

wlasnie zabieram sie za jaibreak, iphona przez przypadek zrobionego do 1.1.3. sprawdze czy dziala next i stealth sim


Próbowałem już wczoraj i nie działa z iPhonami 1.1.2 OOB po update do 1.1.3 przez iTunes. Po wydaniu polecenia w minicom

AT+CLCK="PN",0,"00000000"

dostaję odpowiedź "ERROR".

Mała rada dla osób które też próbują, albo chcą spróbować: po wykonaniu tych wszystkich operacji z tutoriala, trzeba wykonać

launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.CommCenter.plist

w przeciwnym wypadku nie działają funkcje gsm, nawet po restarcie telefonu.
Poza tym nie sądzę żeby ta operacja była niebezpieczna dla urządzenia, wszystkie zmiany łatwo przywrócić. Jak ktoś się jeszcze waha, to radzę spróbować, może tylko u mnie nie działa.

W każdym razie jeśli to nie zadziała, to osoby które miały 1.1.2 OOB i zrobiły przypadkowy update do 1.1.3 przez iTunes, muszą poczekać na jailbreak dla 1.1.3 OOB.

P.S.: Chciałem napisać to już wczoraj, ale nie miałem dostępu do forum (było offline?)

#23 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 27 stycznia 2008 - 14:56

Próbowałem już wczoraj i nie działa z iPhonami 1.1.2 OOB po update do 1.1.3 przez iTunes. Po wydaniu polecenia w minicom

dostaję odpowiedź "ERROR".

Mała rada dla osób które też próbują, albo chcą spróbować: po wykonaniu tych wszystkich operacji z tutoriala, trzeba wykonać

w przeciwnym wypadku nie działają funkcje sieci (żadne), nawet po restarcie telefonu.
Poza tym nie sądzę żeby ta operacja była niebezpieczna dla urządzenia, wszystkie zmiany łatwo przywrócić. Jak ktoś się jeszcze waha, to radzę spróbować, może tylko u mnie nie działa.

W każdym razie jeśli to nie zadziała, to osoby które miały 1.1.2 OOB i zrobiły przypadkowy update do 1.1.3 przez iTunes, muszą poczekać na jailbreak dla 1.1.3 OOB.

P.S.: Chciałem napisać to już wczoraj, ale nie miałem dostępu do forum (było offline?)


metoda działa, jedyny minus to przy rebbot czy też wymianie sima należy wlaśnie wykonać kilka komend, jednak z pomocą przychodzi skrypt który podczas restartu sam to robi : należy dodać źódło http://iphonus.ru/r/rep.xml i zainstalowac :)

#24 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2008 - 15:01

Chciałem właśnie wziąć się za pisanie takiego skryptu, ale skoro ktoś mnie ubiegł... LoBo: A próbowałeś robić tą metodą?

#25 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 27 stycznia 2008 - 15:16

Chciałem właśnie wziąć się za pisanie takiego skryptu, ale skoro ktoś mnie ubiegł...

LoBo: A próbowałeś robić tą metodą?


włąsnie zaczynam :), jako że już po zajęciach zabieram się do dzieła :)

poczekaj godzinke to dam odpowiedź, ale ludzie na Hackint0shu pisza ze wszytsko gra :)

Edit: aha ja chce zrobić JB 1.1.3 DevTeamu a nie NAta więc potwierdze jakby co 2 mozliwosc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych