Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy możliwa jest zmiana rozdzielczości monitora na nieobsługiwaną przez niego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 pstanek

pstanek
  • 274 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 15:33

Hej,

 

Panie i Panowie mam takie pytanie. Zakupiłem sobie nowy monitor 27' obsługujący rozdzielczość 1080 fullHD czyli 1920 na 1020 z tego co pamiętam..

 

Moje pytanie mam spory ten monitor i wszystko duże :) (to fajnie) ale zastanawiam się czy jest jakiś sposób żeby sztucznie ustawić większą rozdzielczość nawet jak monitor jej nie obsługuję. np do 2500px...

 

Doraźnie zmniejszyłem sobie zawartość safari font etc. Ale może znacie inny sposób na to. 



#2 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 21 stycznia 2017 - 15:44

Raczej nie ma takiej opcji jeżeli monitor ma max 1080p -> 1920×1080px. Jeżeli to jest nowy kupiony w sklepie internetowym to oddaj kup monitorek DELL 27" 2K i będziesz zadowolony :) 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#3 pstanek

pstanek
  • 274 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 15:49

że się tak wyrażę mam problem z kartonem.. :( kupiony w saturn stacjonarnym.



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 21 stycznia 2017 - 16:18

Naprawdę tak trudno zatytułować wątek w języku polskim, tylko jakieś nowotwory leksykalne się produkuje? Poprawiam, wypadałoby jednak szanować czytelników.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 31 stycznia 2017 - 16:12

Preferencje systemowe -> Monitory -> kliknąć na "Skalowana" z wciśniętym altem.

Jeśli nie zadziała to kliknąć jeszcze raz z wciśniętym altem.

 

Poza tym można zainstalować oprogramowanie które wymusza ustawienie jakiejś konkretnej rozdzielczości z listy. Na przykład proste i darmowe Retina display menu (nierozwijane) https://www.reddit.c..._resolution_to/

 

Pamiętaj, że obraz wygląda na konkretnym monitorze LCD najlepiej tylko w natywnej rozdzielczości.



#6 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 31 stycznia 2017 - 16:33

Naprawdę tak trudno zatytułować wątek w języku polskim, tylko jakieś nowotwory leksykalne się produkuje? Poprawiam, wypadałoby jednak szanować czytelników.

Ja wszystko zrozumiałem, to nie jest forum językowe więc nie przesadzaj. 

 

@pstanek: większa rozdzielczość nie będzie dobrze wyglądała na tym monitorze. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#7 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 31 stycznia 2017 - 22:34

Hej,

 

Panie i Panowie mam takie pytanie. Zakupiłem sobie nowy monitor 27' obsługujący rozdzielczość 1080 fullHD czyli 1920 na 1020 z tego co pamiętam..

 

Moje pytanie mam spory ten monitor i wszystko duże :) (to fajnie) ale zastanawiam się czy jest jakiś sposób żeby sztucznie ustawić większą rozdzielczość nawet jak monitor jej nie obsługuję. np do 2500px...

 

Doraźnie zmniejszyłem sobie zawartość safari font etc. Ale może znacie inny sposób na to. 

Tak jak koledzy wyżej, pobaw się skalowaną jeżeli chcesz. Tylko natywną jest ta domyślna i zazwyczaj wygląda już dobrzę/poprawnie także nie ma co kombinować. Ewentualnie po prostu może kupiłeś sobię za duży monitor i stąd ten efekt :)

Ewentualnie z tego pamiętam switchresx pozwalał na zmiany niestandardowę.



#8 elprezesso

elprezesso
  • 439 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 lutego 2017 - 11:01

Nie jestem fachowcem , choć w tej branży pracuje już 20 lat, ale z tego co mi wiadomo, jeśli kupisz monitor / telewizor full HD, to nie ustawisz wyższej rozdzielczości niż 1920x1080. Każda inna wyższa rozdzielczość fizycznie nie zostanie wyświetlona, gdyż sprzęt jej nie posiada, to tak jakbyś spróbował do pudełka o rozmiarze 10x10x10 włożyć pudełko o rozmiarze 20x10x10 bez składania. Istnieje możliwość uzyskania wyższej rozdzielczości (kiedyś windows 98 to miał) ale wtedy na ekranie monitora przesuwało się pulpit góra / dół, lewo / prawo. 

Reasumując, chcesz wyższą rozdzielczość, kup monitor który ją obsługuje. Nie na darmo są monitory full HD, 2K, 4K czy 5K lub 720p, czy inne wynalazki.



#9 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 01 lutego 2017 - 16:58

Nie windows 98 to miał tylko taka była specyfika pracy monitorów CRT. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#10 elprezesso

elprezesso
  • 439 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 lutego 2017 - 10:28

Nie windows 98 to miał tylko taka była specyfika pracy monitorów CRT. 

Faktycznie, zapomniałem już o CRT, stary jestem więc się zdarza , dzięki za poprawienie.



#11 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 19 lutego 2017 - 12:06

Przecież nie chodzi o to, żeby nagle cudownie pojawiły się dodatkowe pixele, tylko żeby zrobić skalowanie i mieć więcej przestrzeni kosztem czytelności. Przy niektórych zastosowaniach, mogłoby to być nawet przydatne.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych