Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Okulary Anti-Blueray - warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 20 stycznia 2017 - 20:11

Witam! Właśnie zauważyłem w sklepie myapple okulary Anti-Blueray, można obejrzeć je pod tym linkiem: https://sklep.myappl...y-Czerwone/3984

 

A teraz parę pytań do użytkowników. Czy ktoś z Was ich używał? Czy naprawdę dużo lepiej siedzi się z nimi przed monitorem, oczy nie łzawią, ani nie szczypią, czy wzrok się tak nie męczy?

 

Zainteresowany jestem tym tematem, ponieważ po przesiadce z laptopa na mini i 24 calowy monitor lcd czuje czasami dyskomfort, którego nigdy wcześniej nie odczuwałem. Czytałem dużo, że to właśnie wina monitorów lcd. O dziwo najbardziej to w słoneczny dzień męczy mi się wzrok, tak jakby szczypało mnie w oczy. W nocy przy sztucznym świetle jest o wiele lepiej, praktycznie normalnie, a z racji tego, że powolnymi krokami będzie zbliżać się wiosna, a dni stają się coraz dłuższe, to coraz więcej godzin będę spędzał przy świetle dziennym.

 

Zastanawia mnie czy serio mogą pomóc mi te okulary, czy jest to tylko taki pic na wodę. Interesuje mnie opinia ludzi, którzy mieli podobny problem do mojego i którzy zakupili te okulary. Czy zauważyliście jakąś poprawę czy te 140zł była dla Was stratą pieniędzy?

 

 

Nie podbijamy, proszę!


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 22 stycznia 2017 - 16:16

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#2 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 22 stycznia 2017 - 13:35

Mam szkła korekcyjne z tym filtrem i szczerze mówiąc nie widzę absolutnie żadnej różnicy. 


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#3 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 22 stycznia 2017 - 13:41

Mam szkła korekcyjne z tym filtrem i szczerze mówiąc nie widzę absolutnie żadnej różnicy. 

Ok dzięki, chociaż jedna odpowiedź.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#4 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 stycznia 2017 - 17:03

A ja mam korekcyjne Hoya i dawno już nie mam pryszczy na twarzy.

Oczy duużo później siadają.

Ja już innych szkieł nie kupię!


Pozdrawiam z 3City


#5 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 22 stycznia 2017 - 18:41

Dzięki za zainteresowanie tematem, ale okulary o których mowa to najzwyklejsze zerówki dla ludzi, którzy nie mają wady wzroku, a co idzie za tym nie noszą na co dzień okularów. Chciałbym usłyszeć opinię kogoś, kto właśnie kupił te lub podobne okulary tylko ze względu na zmęczenie oczu przy monitorze.

 

A na koniec zapytam, o czym ma świadczyć to, że kolega dawno nie ma pryszczy? 


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#6 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 23 stycznia 2017 - 09:45

Bez sensu nosić okulary bez potrzeby, zainwestuj w monitor który ma tryb zmniejszenia emisji niebieskiego jeśli czujesz dyskomfort.



#7 uaru

uaru
  • 256 postów
  • SkądWrocław, Haga, Sendai, Tokyo

Napisano 04 lutego 2017 - 15:12

"Utrzymują równowagę pomiędzy perspektywami światła", hm...



#8 Mysaka

Mysaka
  • 2 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 17:48

a jak dla mnie sa swietne i sie jak najbardziej oplaca je kupic.



#9 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 06 lutego 2017 - 18:26

Mysaka, a możesz coś więcej napisać, jak wrażenia? Jakie problemy Ci doskwierały o ile w ogóle, które skłoniły Cię do tego zakupu?


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#10 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 06 marca 2017 - 13:18

Ja mam okulary korekcyjne do pracy przy komputerze z filtrem blue cośtam. Całkiem to fajne, obraz na monitorze jest jakby cieplejszy, bardziej przyjemny dla oka.



#11 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 06 marca 2017 - 21:01

Ja również kupiłem takie szkła i na razie jedyna różnica to nieco cieplejszy obraz przy telefonie, komputerze ale to samo jest patrząc na przyrodę. Dobrałem do tego jakiś super antyrefleks ale cudów w poprawie nie widzę. Być może faktycznie subtelnie odcina trochę niebieskiego światła, ale to wszystko.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 06 marca 2017 - 21:29
Słownikowo.

iPhone 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych