Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Raty w iSpot bez zaświadczeniu o dochodach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacKozer

MacKozer

  • 7 214 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 stycznia 2008 - 18:11

Witam... to mój pierwszy post na forum Przymierzam się do kupna Mac'a w Ispocie. Myślę na początek o IMac 20'' 1GB Ram i 250 GB HD. Na stronie apple.pl przeczytałem że przy wpłacie 10% ceny mogę wziąć kompa na raty bez przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Pracuję w Irlandii głównie zdalnie (online) z Polski więc byłoby mi ciężko przedstawić od tak zaświadczenie o dochodach. Czy ktoś z Was kupił w ISpot Mac'a na raty bez przedstawiania zaświadczenia o dochodach?

#2 esteper@mac.com

esteper@mac.com
  • 366 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 19 stycznia 2008 - 19:03

Najlepiej wpłacić więcej jeśli już. Ja próbowałem przy wpłacie 40% i renta rodzinna 600zł i dostałem odmowę :P

#3 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 stycznia 2008 - 19:06

najlepiej zadzwon i zapytaj ispot.com.pl

#4 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 stycznia 2008 - 19:08

Nie musisz przedstawiać zaświadczeń. Podajesz tylko dochód miesięczny i dane zakładu pracy. Bank zastrzega sobie prawo do weryfikacji danych. Sprzęt kupowałem w niedzielę, akurat było pusto w iSpocie. Cała procedura trwała może z 10 minut... Tak więc możesz śmiało kupować :)

#5 MacKozer

MacKozer

  • 7 214 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 stycznia 2008 - 19:36

Mam nadzieję, że podanie nazwy, adresu i telefonu firmy w Irlandii (pracuję w irlandzkiej firmie z branży IT zahaczającej o tzw. 3 sektor czyli NGO) wystarczy. Mogę ewentualnie jeszcze podać dane mojego konta bankowego w irlandzkim banku - na zakupy będę się wybierał zaraz po przelewie wypłaty więc jakby co powinno to dobrze wyglądać.

#6 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 19 stycznia 2008 - 19:47

probowalem kupic. Mam stala prace w Polsce, przepracowane wtedy bylo nieco ponad 3 msc (czyli minimalny czas). Dostalem odmowe pomimo spelnienia warunkow. Wczesniejsze telefonowanie do nich nic nie da, bo decyzja nie jest zalezna od pracownika iSpotu, tylko od widzimisie banku, a to wychodzi dopiero w trakcie procedury. Kilka dni pozniej wzialem bez problemu kredyt w moim macierzystym banku (mbank) i kupilem swojego nowego maczka taniej niz w iSpocie w RCS2 :)

#7 MacKozer

MacKozer

  • 7 214 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 stycznia 2008 - 20:49

w ostateczności weźmie go na raty moja żona. Mam nadzieję, że przy pensji około 1500 - 1800 i ratach na 2 lata bank nie będzie robił problemów...

wszystko okaże się za tydzień.

---- Dodano 20-01-2008 o godzinie 14:18 ----
Dzwoniłem dzisiaj do Ispota w Łodzi. Pani powiedziała mi, że jeśli tylko nie mam jakichś kredytów na karku ani nie jestem w KRD to bez problemu dostanę raty bez zaświadczenia o dochodach. Mógłbym w sumie dzisiaj już pojechać zawalczyć o iMac'a ale poczekam do przyszłego tygodnia jak mi wypłata spłynie na konto.

#8 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 stycznia 2008 - 00:27

Ja brałem w czerwcu raty w iSpocie na mamę. Nie było problemu. 10prc wpłaty, decyzja była dopiero po godzinie ale to nic, poszedłem z mamą na kawę :D, sprzedawca z iSpotu zadzwonił jak była już decyzja. Tylko te raty co brałem trochę zabójcze bo niby jak się w 10 spłaci to bez odsetek a kredyt jest na 36 miesięcy ale jak już przyjdzie książeczka z tymi niższymi ratami to ciężko idzie to spłacanie w 10:lol:

#9 MacKozer

MacKozer

  • 7 214 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 stycznia 2008 - 16:11

no i przysłowiowa d... Wczoraj jeszcze, będąc w Wa-wie i czekając na pociąg, zaszedłem do ISpotu w Złotych Tarasach (czy jak to tam się zwie) by się dowiedzieć czy jest szansa że dostanę raty na IMaca. Pan w warszawskim ISpocie powiedział, że nie ma problemu, że jestem zatrudniony w Irlandii i że jeśli moja pensja miesięczna jest wyższa niż cena tego IMaca (20' 1GB ram) to nie ma problemu i cytuję 'wyjdzie pan jutro ze sklepu ze swoim Imakiem". Dzisiaj w Łodzi okazało się, że jednak rat nie dostanę, bo jestem zatrudniony w firmie irlandzkiej w Irlandii. Czyli 2 razy dostałem błędną informację.... ISpot nie szanuje widać czasu potencjalnych klientów. Jutro posiłkując się mamą uderzam do ElectroWord - mają tam tego IMaca. Zobaczymy co zdziałam.

#10 neverfree

neverfree
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2008 - 16:26

Tydzień temu kupowałem na raty mojego MacBooka. Sam pracuję na zasadzie umowa/zlecenie, więc nie chciałem ryzykować i zaciągnąłem do iSpota mojego ojca - świeżo upieczonego emeryta :). Komputer został zakupiony na jego emerytalną kartę ZUS-owską. Weryfikacja trwała ok. 15 minut. Emerytura wynosi ok. 1500zł, żadnych innych kredytów ojciec nie miał. Dodatkowo dostałem zniżkę studencką (10%), czyli rata stosownie się zmniejszyła :). Wpłaciłem pierwsze 10% ceny komputera i już mogłem wracać do domu :).

#11 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2008 - 17:54

MacKozer: iSpot nie wie, wedle jakich zasad bank przydziela kredyt. To HSBC odrzucilo twoj wniosek. Pracownik salonu mogl tego nie wiedziec.

#12 MacKozer

MacKozer

  • 7 214 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 stycznia 2008 - 06:39

MacKozer: iSpot nie wie, wedle jakich zasad bank przydziela kredyt. To HSBC odrzucilo twoj wniosek. Pracownik salonu mogl tego nie wiedziec.


Zdawałem sobie z tego sprawę od początku. Umiem czytać i forum i stronę apple, gdzie ta informacja jest przecież podana. Żeby jednak oszczędzić sobie bezsensownej wyprawy do Ispotu w Łodzi zadzwoniłem tam tydzień wcześniej zapytać się czy warunki, które spełniam są możliwe do zaakceptowania przez bank. Podobnie - będąc w Wawie - wszedłem do Ispotu w Tarasach i także zapytałem się czy przy moich warunkach jest szansa, że bank udzieli mi tych rat.

Wchodząc w piątek do ISpotu w Łodzi od razu de facto dostałem informację, że nie mam co marzyć i faktycznie bank mój wniosek odrzucił.

Dostałem więc zatem 3 różne informacje. Z czego w dwóch pierwszych przypadkach zapewniano mnie że "spoko luzik, na pewno wyjdzie pan z Imakiem ze sklepu".

Wydaje mi się, że sprzedawcy mają już jednak jakieś pojęcie o warunkach jakie trzeba spełnić by bank udzielił kredytu - w końcu wnioski kredytowe przechodzą przez ich ręce i to oni są informowani w rozmowie telefonicznej czy klient dostanie raty czy nie. Tak też było w ostatnim przypadku, tylko że akurat tej wyprawy mogłem sobie oszczędzić.

Inną opcją jest możliwość, że zasady na których bank udziela kredytu nie istnieją i zależą tylko od widzimisie osoby za to odpowiedzialnej - wtedy faktycznie sprzedawcy nie wiedzieli by co powiedzieć.

Tak czy siak.. tym razem ISpot na mnie nie zarobi. Dzisiaj idę do ElectroWrod... akurat mają tam IMaki 20'

---- Dodano 26-01-2008 o godzinie 18:00 ----
kupiony :) czeka na biurku na rozpakowanie :)

#13 laurie

laurie
  • 4 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 16:11

Ja osttanio tez kupilam macbooka na raty. Przyznam ze milo sie zaskoczylam, ze jak na 10 rat to odsetki 0%. A co do wiarygodnosci zarobkow: Prowadze wlasna dzialanosc gospodarcza i z obawy przed odrzuceniem (maja zawsze inne wymogi) powiedzialam ze mam umowe o prace. Podalam tez kontakt do miejsca pracy, ale jak do tej pory nikt tego nie sprawdzal. Fakt ze wplacilam ponad 50% ceny, ale chyba nie mialo to specjalnego znaczenia. Oczywiscie nie namawiam do niczego, ale z tego co widze: nie weryfikuja nijak tych dochodow (tylko ustna deklaracja), ani tez miejsca zatrudnienia. Bo tak na prawde mysle sobie, ze to Twoj problem jesli sobie wezmiesz duze raty na kark ;) Oczywiscie good luck :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych