Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymieniony dysk SSD - wolne uruchamianie komputera - MacBook Pro i7 mid 2012


Najlepsza odpowiedź Heniutek , 02 stycznia 2017 - 08:55

Warto w preferencjach systemowych zaznaczyć dysk startowy i wcisnąć "Uruchom ponownie". To 35s to może być właśnie szukanie dysku startowego po włączeniu.

Tomek Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 krystianbg

krystianbg
  • 13 postów
  • SkądBrzeg // Toronto

Napisano 02 stycznia 2017 - 01:53

Witam, mam pytanie/problem odnośnie dysku SSD który zamontowałem w swoim MacBook Pro mid 2012 (16 GB RAM, procesor i7 - 2,3 GHz). Mianowicie wymieniałem standardowy HDD 500 GB na dysk SSD Samsung 850 EVO 1TB V-NAND. Można powiedzieć że wszystko śmiga oprócz uruchomienia MacBook’a, w tej kwestii w ogóle nie przyśpieszył. Mój problem wygląda tak: kiedy nacisnę przycisk zasilania pojawia się biały ekran (czysty bez loga) który trwa ok 35 sekund dopiero po tym pojawia się logo Apple i paseczek ładowania systemu (paseczek ładuje się 15 sekund) i po tym system ładnie stoi. Czyli podsumowując mój MacBook na nowym dysku SSD włącza się 50 sekund czyli w tej kwestii nic się nie zmieniło względem standardowego dysku. Przenoszenie danych wykonałem poprzez sklonowanie systemu programem Super-Duper, a później zamieniłem nowy dysk ze starym miejscami.

 

Proszę o pomoc lub podpowiedź co może być powodem tak długiego wyświetlania się białego ekranu na początku. Żona posiada MacBook Pro 13” z początku 2015 z fabrycznym SSD i u niej ten biały ekran trwa jedną sekundę albo maksymalnie dwie.



#2 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 02 stycznia 2017 - 08:55   Najlepsza odpowiedź

Warto w preferencjach systemowych zaznaczyć dysk startowy i wcisnąć "Uruchom ponownie". To 35s to może być właśnie szukanie dysku startowego po włączeniu.

Tomek

#3 rafalito

rafalito
  • 31 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 02 stycznia 2017 - 15:20

Warto też zrobić Reset PRAM i SMC po takiej wymianie, procedura opisana w wątku http://myapple.pl/po...eset-pram-i-smc
Od początku iP :)

#4 krystianbg

krystianbg
  • 13 postów
  • SkądBrzeg // Toronto

Napisano 03 stycznia 2017 - 01:12

Dzięki Heniutek pomogło od razu  :) Banalne, ale nie wpadło mi to do głowy ;)  . Profilaktycznie zresetuje też PRAM chyba nie zaszkodzi  :)



#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 03 stycznia 2017 - 06:31

NVRAM jeśli już ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych