Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaka prędkość przesyłu danych za pomocą 802.11 n???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#26 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 stycznia 2008 - 23:52

dziel przez 8 ponieważ 8 bit = 1 Bajt



prędkości są takie same w obie strony, a AP będzie pracował w standardzie g z Twoim iMacem


Aha, teraz to już wiem:) Dzięki. Myślałem, że w zależności od kierunku przesyłania działa w dwóch standardach (g iMac'a i n AirPort'a)...

#27 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 19 stycznia 2008 - 00:01

Gigabit-125 MB/s VS 802.11 g-4 MB/s VS 802.11 n-15 MB/s:) Mam rację???


na 11g nie wyciagniesz 4MB/s , max ja wyciagam 2.7MB/s , na 11n prawdopodobnie 15MB/s tak , na 1Gb tez nie wyciagniesz 125MB/s bo tu Ci nie wyrobi dysk , max 40-50MB/s "moze".

#28 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 stycznia 2008 - 00:09

na 11g nie wyciagniesz 4MB/s , max ja wyciagam 2.7MB/s , na 11n prawdopodobnie 15MB/s tak , na 1Gb tez nie wyciagniesz 125MB/s bo tu Ci nie wyrobi dysk , max 40-50MB/s "moze".


Ale i tak wychodzi na to, że po kablu najlepiej... W poprzedniej odpowiedzi ktoś napisał, że na 802.11 g wyciąga się 6.75 MB/s; ty go wtedy poprawiłeś, że połowa. Stąd wziąłem te 4 MB/s (wymarzone:)), ale jak się okazuje wcale nie jest tak różowo...

#29 InSiDe

InSiDe
  • 115 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 stycznia 2008 - 00:21

Jezu, panowie, trochę elastyczności. To są dane laboratoryjne, nie do uzyskania w normalnych warunkach. W praktyce wszystkie są odpowiednio wolniejsze, ale skalę porównawczą zachowują. Co jest o ile szybsze i o jaką krotność.

#30 lukas_log

lukas_log
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 stycznia 2008 - 01:13

czyli jeśli mam nowego macbooka gdzie z tego co wiem jest IEEE 802.11n to będzie z time capsul ładnie współpracować? w ogóle moim zdaniem to najfajniejsza rzecz pokazana podczas keynote i poważnie sie zastanawiam nad zakupem tego sprzętu do firmy.

#31 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 19 stycznia 2008 - 01:34

czyli jeśli mam nowego macbooka gdzie z tego co wiem jest IEEE 802.11n to będzie z time capsul ładnie współpracować?

w ogóle moim zdaniem to najfajniejsza rzecz pokazana podczas keynote i poważnie sie zastanawiam nad zakupem tego sprzętu do firmy.


jak wszystkie urzadzenia beda pracowaly w trybie 11n to te 15MB/s powinienes wyciagnac, to juz dosc mila predkosc, nawet jak beda jakies przeszkody/tlumienie typu sciany, okna, ale nie duza odleglosc(30-50metry) to mysle i tak powinno te 8-10MB/s wyciagac.

Watpie zeby ten backup codziennie lecial jakims gigabjatami czy setkami megabajtow.

wlasnie w ogole pytanie co ten Time Machine backupuje dokladnie?

#32 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 stycznia 2008 - 08:54

Wszystko za pierwszym razem, tzn. ustawienia, maile, historie SAFARI, muzę, video, zdjęcia, itp. W zasadzie wszystko; wszystkie pliki. A potem to już tylko dogrywa to co się zmieniło... U mnie z reguły od kilku do kilkudziesięciu MB:)

#33 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 19 stycznia 2008 - 10:04

Jezeli mam neostrade 6mb/s i router 802.11g, to nie wykorzystuje pelnej predkosci neostrady?

#34 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 19 stycznia 2008 - 11:00

Jezeli mam neostrade 6mb/s i router 802.11g, to nie wykorzystuje pelnej predkosci neostrady?


hehe nie :) ty masz 6Mb(megabity) czyli to jakies 0.7MB/s(megabajty) aka 786kB/s a na wifi 11g wyciagniesz do tych 2.5MB/s , wiec dla Twojej neostrady daleko do wykorzystania pasma od 11g :)

---- Dodano 19-01-2008 o godzinie 11:30 ----

Wszystko za pierwszym razem, tzn. ustawienia, maile, historie SAFARI, muzę, video, zdjęcia, itp. W zasadzie wszystko; wszystkie pliki. A potem to już tylko dogrywa to co się zmieniło... U mnie z reguły od kilku do kilkudziesięciu MB:)


mozna dysk backupowy szyfrowac? bo jak nie to lipa...

#35 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 stycznia 2008 - 15:04

hehe nie :) ty masz 6Mb(megabity) czyli to jakies 0.7MB/s(megabajty) aka 786kB/s a na wifi 11g wyciagniesz do tych 2.5MB/s , wiec dla Twojej neostrady daleko do wykorzystania pasma od 11g :)

---- Dodano 19-01-2008 o godzinie 11:30 ----


mozna dysk backupowy szyfrowac? bo jak nie to lipa...


Szczerze to nie wiem...:)

#36 Ślepiec

Ślepiec
  • 31 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2008 - 14:28

witam.

mam pytanie. Czy przez Airport extreme 802.11n2 mozna 'przesylac' dzwiek?
Tak slyszalem ale nie jestem pewien.
Jesli tak to jak to wyglada?

---- Dodano 23-01-2008 o godzinie 14:59 ----
witam.

mam pytanie. Czy przez Airport extreme 802.11n2 mozna 'przesylac' dzwiek?
Tak slyszalem ale nie jestem pewien.
Jesli tak to jak to wyglada?

#37 hubs

hubs
  • 102 postów
  • SkądBerlin

Napisano 23 stycznia 2008 - 17:24

Generalnie przez takie sieci przesyła się dane, więc i muzykę można przesłać. Wygląda to tak, że na jednym urządzeniu uruchamiasz jakiś strumień muzyki, a na innym (innych) go odbierasz. Myślę, że trochę takich rozwiązań by się znalazło. Ato co proponuje Apple: http://www.apple.com...s/airtunes.html

#38 Ślepiec

Ślepiec
  • 31 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2008 - 20:14

Dzięki bardzo. Pozdrawiam

#39 kcx

kcx
  • 9 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 14:54

Ale w domu mam też MacBook'a, którego także chciałbym robić backup... A pozatym muszę mieć normalne wi-fi w domu, a nie przez iMac'a, który musi być cały czas włączony i ma za słaby zasięg... Dlatego stwierdziłem, że Time Capsule jest idealna (access point+HDD)...

P.S. Time Capsule będzie stała na biurku, zaraz obok iMac'a. Także wi-fi mi tutaj w niczym nie pomaga... Co innego, gdybym miał TC w innym pokoju...; kabel byłby bez sensu, ale w moim przypadku jest idealny. Chodzi mi głównie o MacBook'a i IPhone'a. Co do połączenia iMaca z TC to ważna jest dla mnie tylko szybkość, a patrząc na porównanie to kabel wydaje mi się bezkonkurencyjny: Gigabit-125 MB/s VS 802.11 g-4 MB/s VS 802.11 n-15 MB/s:) Mam rację???


Moim zdaniem nie masz sie co stresowac. Timecapsule podlaczasz do iMaca przez kabel a reszta sieci dziala na wifi. Poza tym Time MAchine robi cos jakby kopie przyrostawe, wiec po n-ce nie poczujesz nawet "niskosci" tego transferu poza pierwszym razem, gdzie beda kopiowane wszystkie dane (no, chyba ze jakas rewolucje bedziesz przeprowadzal 2x dziennie :))

#40 mars

mars
  • 64 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 18:56

jak wszystkie urzadzenia beda pracowaly w trybie 11n to te 15MB/s powinienes wyciagnac, to juz dosc mila predkosc, nawet jak beda jakies przeszkody/tlumienie typu sciany, okna, ale nie duza odleglosc(30-50metry) to mysle i tak powinno te 8-10MB/s wyciagac.

Można prosić o jakieś linki do stron gdzie takie prędkości uzyskali - 15MB/s i 8 MB/s przy 30 metrach ?

Bardzo jestem ciekaw, jakie to urządzenia, jakie pasmo itp :)

#41 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lutego 2008 - 10:20

Warto pamiętać, że udostępnianie dysku przez sieć, nawet kablową wiąże się nie tylko z ograniczoną prędkością nośnika, ale i narzutami protokołów sieciowych! Jeśli szybkość jest ważna, podłączenie przez FireWire nie ma sobie równych.

#42 loludek

loludek
  • 8 postów

Napisano 09 lipca 2008 - 22:36

a co spieszy gdzies Ci sie? :) nawet jakby backupowanie mialo zajac 1godz dluzej czy to az tak wazne? :P, odkad mam w domu wifi nie jestem za bardzo zwolennikiem kabla, i chyba czas najwyzszy po malu 11g zamienic na 11n

kiedys byla taka rada/powiedzenie: tam gdzie mozna kablem to nie wpiep**** wifi :) , choc 1Gb/s w domu po kablu jest calkiem mily :)

ale jak widze to pewnie TC bedzie stalo obok iMAC'a , wiec jakis krotki patchcord i po bolu :)



Co z tego że masz na kablu 1 Gb/s jak nie ma świecie dysku który zdoła to przetworzyć równie szybko^^




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych