Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Thunderbolt display + PC Jak podłączyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 orendownik

orendownik
  • 14 postów

Napisano 08 grudnia 2016 - 13:34

Chciałbym podłączyć monitor Apple Thunderbolt display 27' do mojego peceta. W jaki sposób mogę to zrobić? Niestety informacje jakie znajduje w sieci w kwestii używania przejściówek nei są jasne..



#2 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2016 - 16:38

Jak ma port TB to podłączysz, jak nie ma to masz 2 wyjścia: zmienić monitor lub peceta.

I uprzedzając kolejne pytania: nie, nie ma żadnej przejściówki z D-Sub, DVI, mDP, DP, HDMI na TB która pozwoli na podłączenie tego monitora do urządzenia nieposiadającego portu TB.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#3 orendownik

orendownik
  • 14 postów

Napisano 08 grudnia 2016 - 18:30

Jak ma port TB to podłączysz, jak nie ma to masz 2 wyjścia: zmienić monitor lub peceta.

I uprzedzając kolejne pytania: nie, nie ma żadnej przejściówki z D-Sub, DVI, mDP, DP, HDMI na TB która pozwoli na podłączenie tego monitora do urządzenia nieposiadającego portu TB.

A czy można dokupić do peceta kartę z wejściem thunderbolt w jakiś sensownych pieniądzach?


Jak ma port TB to podłączysz, jak nie ma to masz 2 wyjścia: zmienić monitor lub peceta.

I uprzedzając kolejne pytania: nie, nie ma żadnej przejściówki z D-Sub, DVI, mDP, DP, HDMI na TB która pozwoli na podłączenie tego monitora do urządzenia nieposiadającego portu TB.

A gdyby dokupić do komputera kartę z mini display port (nie żadna przejsciowka) ?



#4 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 08 grudnia 2016 - 18:48

A czy można dokupić do peceta kartę z wejściem thunderbolt w jakiś sensownych pieniądzach?


A gdyby dokupić do komputera kartę z mini display port (nie żadna przejsciowka) ?

To, że te złącza wyglądają identycznie, nie oznacza że są zgodne "w obie strony". Do TB podepniesz mDP. W drugą stronę - zapomnij...



#5 orendownik

orendownik
  • 14 postów

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:00

To, że te złącza wyglądają identycznie, nie oznacza że są zgodne "w obie strony". Do TB podepniesz mDP. W drugą stronę - zapomnij...

Jesteś pewien? To skoro w moim macbook mam tylko minidisplay port to jakim cudem mam obraz z tego monitora? :)



#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:15

Thunderbolt Display działa tylko z MacBookami, które mają thunderbolt. Podłączałem do kilku starych z mini displayport i z żadnym nie działał. Co to za MacBook?

A może ten monitor to LED Cinema Display? Masz w nim z tyłu złącza thunderbolt i sieciowe?

Jeśli to faktycznie Thunderbolt Display to musisz mieć w PC wyjście thunderbolt, albo w płycie głównej albo w dodatkowej karcie na PCIe.


Użytkownik macsupport edytował ten post 08 grudnia 2016 - 19:15

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 orendownik

orendownik
  • 14 postów

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:18

Thunderbolt Display działa tylko z MacBookami, które mają thunderbolt. Podłączałem do kilku starych z mini displayport i z żadnym nie działał. Co to za MacBook?

A może ten monitor to LED Cinema Display? Masz w nim z tyłu złącza thunderbolt i sieciowe?

Jeśli to faktycznie Thunderbolt Display to musisz mieć w PC wyjście thunderbolt, albo w płycie głównej albo w dodatkowej karcie na PCIe.

Zastanawiam się nad zmianą płyty głównej na taką z thunderbolt. Pytanie czy wszystkie funkcje tego monitora beda działac na pc? Kamera nie jest mi bardzo potrzebna ale głosniki by się przydały...



#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:21

Ale jesteś pewien, że to jest Thunderbolt Display, a nie LED Cinema Display? Wiem, ze to głupie pytanie no ale różne pomyłki się zdarzają.

Jeśli to Thunderbolt Display i podłączysz go do PC z thunderbolt to po zainstalowaniu odpowiednich sterowników wszystko powinno działać. On ma swoją kartę dźwiękową, więc z odpowiednimi sterownikami musi działać. Tylko czy są sterowniki pod Windows to nie wiem.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:23

Najlepiej go sprzedaj i kup normalny monitor z lepszą matrycą. 

 

Tu masz średnią matrycę, średnie głośniki i szybę. Sprzedawaj póki monitor trzyma cenę. 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 08 grudnia 2016 - 19:24

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#10 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:29

Nie dramatyzujmy. Może jest droższy niż powinien być ale jednak jakość obrazu ma na dobrym poziomie, dźwięk jak na monitor też niezły, a dodatkowe wejścia i zasilanie MacBooka są bardzo przydatne.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#11 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:35

Ale nie do PC. 

 

Przy obecnej cenie monitorów IPS 2K i 4K to jest średnio, a głośniki do wielu monitorów można podpiąć tak że nie zabierają miejsca na biurku np. w delach: 

 

W ATHD jest problem z podłączeniem, konsol do gier, dekoderów, innych laptopów i gadżetów z HDMI. Nie można podłączyć dwóch urządzeń. 

 

 

U24153.jpg


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 08 grudnia 2016 - 19:39

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#12 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:39

No bo generalnie ten monitor jest do komputerów Apple, do niczego innego się nie nadaje. O tych głośnikach do Della wiem, bo widziałem, że można je dokupić jako dodatkowe wyposażenie. Mamy takiego Della 23" nowego od trzech dni, drugiego 25" około pół roku i mamy też Thunderbolt Display i moim zdaniem te Delle nie mają żadnego podejścia do obrazu na monitorze Apple. No ale ja jestem dziwny, bardziej podoba mi się obraz na błyszczących ekranach.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#13 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:42

Kwestia jakie modele porównujesz, matryca w ATHD nie jest zła ale też jakaś super nie jest :)


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#14 orendownik

orendownik
  • 14 postów

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:43

Ale jesteś pewien, że to jest Thunderbolt Display, a nie LED Cinema Display? Wiem, ze to głupie pytanie no ale różne pomyłki się zdarzają.

Jeśli to Thunderbolt Display i podłączysz go do PC z thunderbolt to po zainstalowaniu odpowiednich sterowników wszystko powinno działać. On ma swoją kartę dźwiękową, więc z odpowiednimi sterownikami musi działać. Tylko czy są sterowniki pod Windows to nie wiem.

Tak to na pewno thunderbold 27' Wykupiłem go z firmy w której pracowałem za 1700zł w idealnym stanie więc nie zależy mi jakoś bardzo na jego sprzedaży. Teraz mam go w swoim biurze no i czasem przydałoby się podpiąć do pceta. Myślę nad doinwestowaniem pc o nową płytę główną i procesor. Wtedy brałbym płytę z thunderbolt. Trochę mnie motywuje podłączenie tego monitora.



#15 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2016 - 19:49

Kwestia jakie modele porównujesz, matryca w ATHD nie jest zła ale też jakaś super nie jest :)

 

Kupiłem wybrałem sobie P2317H 1920x1080, bo jesteś ślepy i nie chcę większej rozdzielczości, a szef ma U2515H 2560x1440 oraz ten właśnie Thunderbolt Display. Osobiście zdecydowanie wolę obraz na matrycy z szybą na monitorze Apple ale to raczej kwestia przyzwyczajenia do szyb we wszelkich MacBookach i iMacach. Na Delach nie odbijają się lampy i to faktycznie plus.


Tak to na pewno thunderbold 27' Wykupiłem go z firmy w której pracowałem za 1700zł w idealnym stanie więc nie zależy mi jakoś bardzo na jego sprzedaży. Teraz mam go w swoim biurze no i czasem przydałoby się podpiąć do pceta. Myślę nad doinwestowaniem pc o nową płytę główną i procesor. Wtedy brałbym płytę z thunderbolt. Trochę mnie motywuje podłączenie tego monitora.

 

Poczytaj jeszcze w Internecie ale wydaje mi się, że powinien normalnie działać pod PC z thunderbolt, no chyba, że Apple to jakoś zablokowało.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#16 Krzyssp2

Krzyssp2
  • 128 postów

Napisano 19 grudnia 2016 - 07:15

Jeśli byś miał już płytę z thunderbolt to raczej nie powinno być problemu, najwyżej jakies sterowniki z bootcamp sobie zainstaluj.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych