Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nieprawidłowe działanie Windows po instalacji Mac OS Sierra i kompaktowaniu w Parallels


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 raiden25

raiden25
  • 32 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 00:52

Długo się wzbraniałem, zapierałem się "ręcami i nogami". Jednak zainstalowałem nowy system macOS Sierra, myśląc że może rozwiąże to mój problem z lagami przy włączaniu laptopa i wpisywaniu hasła, co odbywało się z wielkim opóźnieniem przy kilkunastokrotnym wciskaniu tej samej literki/cyferki.
Super. Faktycznie pomogło, po uruchomieniu zero lagów. Po całej operacji postanowiłem, że skompaktuję Windowsa w Parallelsie, aby odzyskać kilka GB. Po uruchomieniu Windowsa napotkałem jednak problemy:
- kółko od myszy reaguje po mocniejszym/pełniejszym obrocie o kilka skoków (pracując przy grafice nic nie mogę zrobić - MASAKRA, zero precyzji)
- zmieniła się czcionka w przeglądarce internetowej
- pliki excel poprzestawiane, jakby akapity sie pozmieniały, czcionka się zmieniła - brakuje w niej na moje oko zwykłej czcionki ARIAL, (są inne odmiany Arial, jak Arial Black i Narrow).

Przypuszczam, że kompaktowanie usunęło coś ważnego, sam nie wiem, co... Wątpię, aby to aktualizacja macOS wpłynęła na Parallels, bo ten, sam się nie aktualizował do innej wersji. Posiadam Windowsa 7 i 6 miesięcznego MacBooka Pro z macOS Sierra.

Ktoś ma pomysł, jak to naprawić?

EDIT

Ok, język opanowany. Kompaktowanie skasowało czcionkę Arial, po ściągnięciu pakietu podstawowego czcionki wróciły na swoje miejsce.
Zostaje problem kółka od myszy, sprawdziłem drugą na wszelki wypadek, ale efekt ten sam. Na bank mysz pracowała prawidłowo przed powyższymi operacjami.

Użytkownik cronopioverde edytował ten post 01 grudnia 2016 - 02:20
Pisownia


#2 raiden25

raiden25
  • 32 postów

Napisano 04 grudnia 2016 - 20:54

Dodam ważną uwagę. Został tylko problem z myszą jednak jak się okazało występuje on zarówno na Windowsie jak i na iOS. 

Wygląda to tak że jeśli powoli przewijam kółkiem myszy to nic się nie dzieje, muszę zrobić pewniejszy ruch, szybszy, wtedy scroll działa.

 

Stało się to po aktualizacji do najnowszego systemu - czy ktoś wie co to może być? Dodam że sprawdzałem na 3 myszkach i nie jest to wina sprzętu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych