Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak utworzyć bootowalny USB z Windows 7 na Mac OS Sierra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciek_master

maciek_master
  • 98 postów
  • SkądPrzemyśl, PL

Napisano 23 listopada 2016 - 11:29

Witam,

proszę o pomoc w jaki sposób mogę utworzyć dysk instalacyjny z Windows 7 na najnowszym systemie operacyjnym OS Sierra?


„Daj mi wystarczająco dużo czasu, a dostanę się, gdzie tylko zechcesz nawet do Twojego prywatnego notesu, który nosisz w marynarce ... Oczywiście chodzi o notes elektroniczny!”

#2 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 23 listopada 2016 - 22:13

Chcesz wingrozę zainstalować na PC czy na Macintoshu? Jeśli na Macintoshu to wpisujesz w spotlight boot camp i wyskoczy ci jabłkowy pomocnik instalacji Windowsa na jabłkach, ale musisz posiadać odpowiedniego Maca, bo nie wszystkie wspierają Windowsa 7, jeżeli chcesz zainstalować na zwykłym PC to pobierz unetbootin i po prostu nagraj iso na pendrive.

 

Jeżeli masz nowego Macintosha to windowsa 7 nie zainstalujesz tak łatwo. Musiałbyś wgrać zmodyfikowany bootloader na którym będzie łatwo zainstalować siódemkę, wtedy instalujesz jak na normalnym PC. Między innymi rEFlt jest bardzo dobrą modyfikacją.



#3 nickname0110

nickname0110
  • 5 postów

Napisano 26 listopada 2016 - 09:55

Czy po wgraniu rEFIt można potem powrócić do standardowego EFI?

#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 26 listopada 2016 - 12:45

Czy po wgraniu rEFIt można potem powrócić do standardowego EFI?

 

Można bez problemu. Używałem kiedyś jak musiałem mieć linuxa na Maku.

http://refit.sourcef...1s3_remove.html


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 26 listopada 2016 - 13:22

Chcesz wingrozę zainstalować na PC czy na Macintoshu? Jeśli na Macintoshu to wpisujesz w spotlight boot camp i wyskoczy ci jabłkowy pomocnik instalacji Windowsa na jabłkach, ale musisz posiadać odpowiedniego Maca, bo nie wszystkie wspierają Windowsa 7, jeżeli chcesz zainstalować na zwykłym PC to pobierz unetbootin i po prostu nagraj iso na pendrive.

 

Jeżeli masz nowego Macintosha to windowsa 7 nie zainstalujesz tak łatwo. Musiałbyś wgrać zmodyfikowany bootloader na którym będzie łatwo zainstalować siódemkę, wtedy instalujesz jak na normalnym PC. Między innymi rEFlt jest bardzo dobrą modyfikacją.

Unetbootin nie potrafi stworzyć bootowalnego pendrive'a z windowsem. Działa tylko z pochodnymi linuksa



#6 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 26 listopada 2016 - 17:24

Tu jest prosta instrukcja jak użyć terminala do nagrania pendriva z Windows, mając plik ISO.

 

http://osxdaily.com/...c-os-x-command/

 

Z tym, że ja z tego co pamiętam, najpierw konwertowałem ISO do formatu IMG:

hdiutil convert -format UDRW -o ~/path/to/Windows10.img ~/path/to/Windows10.iso

a dopiero potem to pierwsze.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 26 listopada 2016 - 17:25

Nie czytam prywatnych wiadomości.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych