Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS X 10.4 Tiger. Brak Time Machine i błąd podczas instalacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 FakeSquad

FakeSquad
  • 2 postów

Napisano 16 listopada 2016 - 22:11

Witam, dostałem do sformatowania i ponownego zainstalowania ten sam system na kilkunastu komputerach typu IMac
Pierwsze 3 komputery typu IMac zainstalowałem z dwóch płyt bezproblemowo... ale w następnych zaczął wyskakiwać ERROR instalacji po tym jak Płyta nr 2 skończyła wczytywanie/instalowanie.
Dysk instalacyjny nr 2 wypaliłem na nowej płytce. Ale po zainstalowaniu 1 Macintosha w następnym był ten sam ERROR.
Zacząłem szukać żeby zrobić kopię zapasową na USB i po prostu wczytać na tamtych na pozostałych IMac'ac.  Na internecie znalazłem program który powinien być Time Machine ale niestety go nie mam na tym komputerze. Stąd moje pytania. 
Jak mam zrobić te recorvery/kopie zapasową żeby wczytać ją na pozostałych Macintoshach?
Albo chociaż jakoś zainstalować ten system z USB. Pierwszy raz dostałem do rąk komputery z tym systemem, kompletnie jestem ZIELONY.
 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 17 listopada 2016 - 06:56

Tm jest chyba od leoparda. Weź pod uwage ze w tak zabytkowym sprzęcie mogą się psuć napędy optyczne, możesz tez mieć błędy na dysku. Może instaluj system w trybie TARGET- z 1 sprawnego na innym.
Fallout ...war, war never changes...

#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 17 listopada 2016 - 08:31

hint: Deploy Studio Server.



#4 FakeSquad

FakeSquad
  • 2 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 10:05

Czym jest ten Target?
Mógłbym o wytłumaczenie jak mam tego dokonać ;)?

#5 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 10:40

1. Goły system potrzebuje tylko dysku nr 1. Jak do zainstalowania zaznaczysz wszelakie dodatki do niego - wtedy dopiero będzie wymagany dysk nr 2.

 

Error może wynikać prawdopodobnie z faktu że system jest dedykowany do określonego modelu Maca (iMac). Będzie dzialał tylko na nim.

 

2. Target Disk mode - Spinasz 2 Maki kablem FireWire i jednego z nich uruchamiasz z wciśniętym T. Tenże uruchomi się i będzie widziany jako zwykły dysk twardy.

 

3. Bootowanie z USB formalnie nie działa na Macach PPC - tylko z FW. W tym celu należy skombinować zewnętrzny napęd FW.


Użytkownik madmax332 edytował ten post 17 listopada 2016 - 10:43


#6 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 24 listopada 2016 - 21:30

 

3. Bootowanie z USB formalnie nie działa na Macach PPC - tylko z FW. W tym celu należy skombinować zewnętrzny napęd FW.

jak to nie działa.
https://lifedigital2...n-powerbook-g4/
stare Maki to ....


Classic Mac 
Gdyby obecne były trwałe jak PowerMac G5 i piękne jak iMac G4 to nikt by nie składał Hacintosha





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych