Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air czy Macbook 12?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#26 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 16 listopada 2016 - 22:43

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu borykam się z decyzją kupna MacBooka 12 2016 wersja m3. Do tej pory miałem macbook air 13 2015 8gb, a jeszcze wcześniej microsoft surface pro 4 wersja m3 4gb ram także wiem co to procesor m3. Z racji iż macbook air okazał się za mało mobilny oraz wyświetlacz mnie nie satysfakcjonował zacząłem się zastanawiać nad macboo-kiem 12. Nie potrzebuje ogromnej mocy obliczeniowej, głownie podstawowe, na prawdę bardzo podstawowe rzeczy robię na laptopie i dużo się przemieszczam. 

 

Jedyne czego nie wiem i nie męczy to kwestia pewnej gry, a lubię w wolnym czasie od czasu do czasu zagrać sobie w Tibie.. wiem co sobie pomyślicie ;) proszę to jednak uszanować :) i nie hejtować nie mam 14 lat..

 

Problem w tym że nie mam pojęcia czy na MC 12 wyżej wymieniona gra będzie działać płynnie w przeglądarce z wykorzystaniem adobe flash player.. czy ktoś z posiadaczy mógłby mi powiedzieć jak wygląda sytuacja ? lub przetestować to dla mnie i napisać jaki FPS ?

 

Bardzo bym był wdzięczny jeśli ktoś by mi udzielił odp. co do reszty samego sprzętu jestem w 100% przekonany ze będę zadowolony. Męczy mnie tylko ta kwestia, a muszę się szybko zdecydować bo mam możliwość kupna nowego myślę ze w dobrej cenie bo 5700zł .

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Zacznę od mojej ogólnej opinii na temat obydwu komputerków

 

MacBook Air

- Wydajny ( względnie )

- Bardziej funkcjonalny ( Thunderbolt 2, 2xUSB 3.1, minijack, magsafe )

- Mniejsza rozdzielczość idzie w parzę z większą wydajnością, bo GPU nie musi aż tak intensywnie harować.

- Lepsza i to naprawdę sporo lepsza bateria ( również pod względem jakościowym, bateria w 12 to padaka i eksperyment )

MacBook 12'

- Słabszy i to dość znacznie...

- Jeden port USB C, bez przejściówki może być ciężko...

- Ładniejszy

- Retina ( cierpi na tym bateria i ogólna wydajność )

 

Odnośnie gier - hmm... Jako istny maniak śmiało mogę powiedzieć, że na Airze GTA V działało ciut lepiej niż na 12', no ale wiadomo... HD 6000 ( układ igpu ) w airze jest wydajniejszy od obecnego HD 515 ( w 12' ) i ten procesor... w airze, jeżeli nie mamy sauny w pokoju to na obydwu rdzeniach utrzymamy stabilne 2.53GHz i 700MHz dla grafiki, a w 12'? W 12 grafiki nie testowałem, ale procesor mocno zbija taktowanie przez brak aktywnego chłodzenia... 1.6GHz to maksymalna wartość jaką osiągnąłem dla dwóch rdzeni. A apropo wydajności samej gry - Air 25-35 fps, 12' 17-24 fps +/-

 

Jeżeli chodzi o gry to w wypadku moich testów 12' miała ustawioną mniejszą rozdzielczość od aira o jakieś 5%. Ogólnie w grach wydajniejszy jest Air albo Pro... Tam to szaleją i dają najmocniejsze integry - polecam, szczególnie model 2015' z iris 6100, za 5k dasz radę takiego wyłapać.


Użytkownik tka11 edytował ten post 16 listopada 2016 - 22:45


#27 dkwiatek92

dkwiatek92
  • 7 postów

Napisano 16 listopada 2016 - 23:40

Wszystko okej, ale ja nie chce na mc 12 grac w gry, nie mam na to zabardzo czasu nawet, ale jak juz znajde chwile, chcialbym wiedziec czy udzwignie we flashu ta glupia Tibie to wszystko :) reszta to praca ktora nie wymaga takich mocy obliczeniowych :) stad decyzja sprzedazy MBA na rzecz czegos bardziej mobilnego. Jesli ktos posiada MC 12 i ma checi dla mnie to sprawdzic bede bardzo wdzieczny. Co do samych portow, a w zasadzie 2 -jack 3.5(mam iphona 7 wiec) oraz usb typu C. usb c przejsciowka tylko po to zeby podlaczyc iphona :)

#28 hakuna5

hakuna5
  • 132 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 10:03

Przestańcie już tak zachwalać moc bo nie ona jest ważna tylko optymalizacja. Ja gram czasem na 12 w CMR2 i CMR05 i daje radę, a że nie jest to laptop do gier to wiem. Myślę że gra z 1997 spokojnie będzie działać. Wybrałem 12 bo ma rewelacyjny ekran i zastępuje mi laptopa i tablet, daje radę zmontować film z wakacji i jest ultra lekki.Pozdrawiam

 

Ps. Nie każdy potrzebuje mocniejszych podzespołów, a do podstawowych rzeczy nadaje się idealnie. Cena jest jaka jest, ja jestem zadowolony z użytkowania. MPro nigdy bym nie wykorzystał bo nie robię nic poważniejszego.



#29 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 17 listopada 2016 - 10:56

U mnie na 2015 tak samo jak na Mini 2014 działa odpalony Windows 10 przez Paralles Desktop. Komputer nie jest taki słaby jak np. pierwsze wersje MBA z C2D. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#30 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 17 listopada 2016 - 11:30

Tak, ale Panowie tu chodzi o tego flasha strasznego. Sam wiem ile potu kosztuje mojego MBA odpalenie czegokolwiek we flashu. Nie wiem jak będzie z MB bo nie mam takiego, więc się nie wypowiem, ale faktycznie najlepsze byłoby po prostu sprawdzenie takiej flashowej gierki.

 

A próbowałeś w jakimś iSpocie może? Powiedz gdzieś, że chcesz go kupić ale nie wiesz jak sobie poradzi z flashową gierką, w którą grasz. Ja myślę, że powinno się udać...


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#31 hakuna5

hakuna5
  • 132 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 12:26

Gram na taern.pl i działa świetnie. Oczywiście przez Chrome



#32 dkwiatek92

dkwiatek92
  • 7 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 15:10

Z wykorzystaniem adobe flash player ? Bo nie znam tej gry co podales :)
Wybaczcie za post pod postem ale na telefonie nie widze opcji edytuj :) mam tylko takie pytanie czy ktos z posiadaczy MB 12" moglby dla mnie sprawdzic jaki fps jest ? Bylbym bardzo wdzieczny

#33 hakuna5

hakuna5
  • 132 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 16:35

tak ona działa na flash player



#34 dkwiatek92

dkwiatek92
  • 7 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 21:10

No to postanowione :) kupuje MB 12 2016. Myslicie ze kwota 5499 za wersje zlota lub szarą ktora bardziej bym wolal w cenie 5700 ze sklepu nowy to dobra cena ? Czy moze poczekac do swiat na jakiej promocje ? :)

#35 hakuna5

hakuna5
  • 132 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 22:09

Jak kupisz w polskim sklepie to masz dwa lata gwarancji, jak sprowadzony to tylko rok.

#36 dkwiatek92

dkwiatek92
  • 7 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 23:18

W polskim sklepie, ale nie tego dotyczylo pytanie :)

#37 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2016 - 09:40

Zależy w jakim sklepie bo w niektórych drugi rok gwarancji jest tylko teoretycznie.



#38 dkwiatek92

dkwiatek92
  • 7 postów

Napisano 18 listopada 2016 - 14:33

Dobrze Panowie tylko ze powtarzam ze nie o to pytalem :) pytalem czy cena za nowego z polskiego sklepu 5500-5700 to dobra cena ? A wy debatujecie na temat gwarancji :)

#39 hakuna5

hakuna5
  • 132 postów

Napisano 18 listopada 2016 - 15:04

Bo zadajesz ..... pytanie, zaraz padnie że cena jest nieadekwatna do jakości, ceneo i allegro Ci odp. czy to dobra cena. Jak Ci pasuje to bierzesz jak za dużo to nie i tyle. Nowy w ispot kosztuje 6300 więc to jakieś 700 zł. mniej.



#40 dwaeuro

dwaeuro
  • 89 postów
  • Płeć:
  • SkądNowa Huta

Napisano 18 listopada 2016 - 17:57

Za te 5500-5700 to oferty na allegro czy prawdziwy sklep jak np. MM, X-kom? Jeśli all to się nie opłaca, jeśli sklep to dobra cena.

#41 dkwiatek92

dkwiatek92
  • 7 postów

Napisano 18 listopada 2016 - 18:13

Tak, normalny sklep nie zadne allegro :)

#42 Unbreakable

Unbreakable
  • 12 postów

Napisano 18 listopada 2016 - 22:59

A gdzie jest taka cena?



#43 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 23 listopada 2016 - 09:58

No to postanowione :) kupuje MB 12 2016. Myslicie ze kwota 5499 za wersje zlota lub szarą ktora bardziej bym wolal w cenie 5700 ze sklepu nowy to dobra cena ? Czy moze poczekac do swiat na jakiej promocje ? :)

Poczekaj na Czarny Piątek 25 listopada, mają być obniżki.


Użytkownik JEDI_V edytował ten post 23 listopada 2016 - 09:59

Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#44 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 23 listopada 2016 - 10:42

Jeśli złoty pasuje to ja bym czatował na ibood.pl.  Modele z 2015 z prockiem 1.3/8gb ram/256gb dysk za 4300 i to jest dobra cena za taki komputerek. Co prawda z wtyczką US ale to nie problem.


Użytkownik qb4hkm edytował ten post 23 listopada 2016 - 10:42


#45 Broniu

Broniu
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2016 - 12:29

Cześć. Ja również mam klasyczny problem. Generalnie jesteś w stanie kupić wszystko (nawet pro, no ale po co?).

 

Chcę MacBooka, który będzie piękny - i tutaj odpowiada mi raczej MacBook 2016.

Chcę MacBooka, który będzie cichy - rozsądek podpowiada - MacBook 2016 z pasywnym chłodzeniem. Ale czy na pewno? Ja nie wiem - miałem tylko iPhona i iPoda Classic. :) Czy Air jest głośniejszy?

Chcę MacBooka, który będzie jak najwydajniejszy - tu wiadomo - Pro. Ale ja go nie potrzebuje. Internet, muzyka, filmy w pracy/szkole. Czasami gra typu Team Fortress 2. (Odpali, prawda? :D ) I tutaj wydaje mi się, że pierwszy punkt dla Air. (przynajmniej na papierze)

Chcę MacBooka z mocną baterią - czyżby MacBook 2016 2:2 MacBook Air? W pracy jestem pełne 24h z tego powodu...

...Chcę MacBooka z sensownym ładowaniem - tzn. szybkie, skuteczne i żeby zbyt nie grzało. Bardziej uśmiecha się do mnie USB C. Apple niedługo chyba wprowadzi go również do Air, prawda? Więc po co mi MagSafe, który nie długo będzie bezużyteczny? I tutaj niby punkt dla "12" ale czy na pewno? W praktyce jak to wychodzi? 

No i wiadomo - chcę MacBooka, wartego swojej ceny - na początku napisałem, że mogę zapłacić za każdego MacBooka. No ale... różnica między Air a "12" to ok. 2000 zł. Kto nie chciałby zostawić sobie takiej kwoty w portfelu? :) 

 

Najbardziej odrzuca mnie wygląd Air - to samo skłania mnie ku MacBookowi 2016.

Najbardziej odrzuca mnie specyfikacja MacBooka 12 - to samo skłania mnie ku Air.

 

Niemniej wydaje mi się, że do moich zastosowań wystarczyłaby specyfikacja MacBooka, a jednak cena wskazywałaby, że Air jest rozsądniejszym wyborem.

A może poczekać na nowe Air, wiecie może kiedy się ich spodziewać? Czy są jeszcze jakieś aspekty, które Waszym zdaniem są w stanie rozwiać wątpliwości?

 

 

 

Ahh, no i ten ekran.



#46 wrocu

wrocu
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudnia 2016 - 13:12

Niestety nie będzie już aktualizacji MacBooka air. Apple ubili ta linie komputerów w tym roku. Ma go zastąpić MacBook Pro tzw. Escape edition z klawiszami funkcyjnymi. Moza tym air 13' trzyma na baterii dłużej bo do 10-12 godzin używania, a macbook tylko 7-9. Pod względem mocy procesora to air będzie wydajniejszy tylko ze w podstawowych zadaniach jest to mało ważny szczegół bo i tak przez większość czasu będą pracować tylko z częścią swojej mocy. Gorzej z karta graficzna która w MacBook Air jest mocniejsza. Zaleta MacBooka jest pasywne chłodzenie nawet jak wyciskacz z niego siódme poty, a MacBook Air potrafi być mocno słyszalny w takich samych warunkach. Generalnie użytkuje MacBooka z 2015 roku i muszę przyznać ze do aira już bym nie wrócił.

#47 Broniu

Broniu
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2016 - 16:59

Wiem, że bateria jest lepsza w Air. :)

 

Team Fortress 2 to gra z 2007 roku więc obciążać sprzętu jakoś bardzo nie będzie. A raczej też w nic innego grywać nie będę - mam od tego PC. No chyba, że Simsy dla dziewczyny, ale to raczej też nie będzie problemem dla żadnego z tych komputerów.

 

Zgaduję, że nie wiadomo jeszcze kiedy znów zaprezentują nowe MacBooki? :c



#48 Unbreakable

Unbreakable
  • 12 postów

Napisano 03 grudnia 2016 - 21:42

Powiem tak: zależy z czego się przesiadasz. Może porównując do Macbooka 12 Air wygląda jak starszy brzydszy brat ale każdy sprzęt tak przy nim wygląda no może poza hp spectre. Wygląd jest dobry, w realu wygląda to lepiej niż na zdjęciach. Niby 12 ma pasywne chłodzenie ale air jest też niesłyszalny chyba, że chcesz na nim robić nie wiadomo co, ale wtedy to zostaje tylko pro. Sam też chciałem kupić 12 ale myśle, że cena jest mocno zawyżona. Najchętniej poczekałbym rok,dwa na kolejne generacje ale potrzebowałem sprzętu od zaraz. Osobiście jeżeli cena nie jest dla ciebie problemem brałbym najnowszego pro: piękny jak 12 a osiągi bez porównania, a jeżeli liczysz się z pieniędźmi myślę, że z air i tak będziesz zadowolony.



#49 Broniu

Broniu
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudnia 2016 - 06:44

Właściwie to nie przesiadam sie z niczego. :)

Od 5 lat nie mam laptopa. Na codzień używam PC z Win 10. Ale nie nazwałbym tego przesiadką. MacBook służyłby mi głównie w pracy i na uczelnie oraz kiedy miałbym lenia i chciał skorzystać z internetu czy coś obejrzeć bez wychodzenia z łóżka, a na laptopie zawsze wygodniej niż na iPhonie. :) Którego swoją droga też pora powoli wymienić. Niby jest wydajny jak nowy ale 5s robi sie coraz starszy. :D

#50 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 05 grudnia 2016 - 19:44

Cześć. Ja również mam klasyczny problem. Generalnie jesteś w stanie kupić wszystko (nawet pro, no ale po co?).

 

Chcę MacBooka, który będzie piękny - i tutaj odpowiada mi raczej MacBook 2016.

Chcę MacBooka, który będzie cichy - rozsądek podpowiada - MacBook 2016 z pasywnym chłodzeniem. Ale czy na pewno? Ja nie wiem - miałem tylko iPhona i iPoda Classic. :) Czy Air jest głośniejszy?

Chcę MacBooka, który będzie jak najwydajniejszy - tu wiadomo - Pro. Ale ja go nie potrzebuje. Internet, muzyka, filmy w pracy/szkole. Czasami gra typu Team Fortress 2. (Odpali, prawda? :D ) I tutaj wydaje mi się, że pierwszy punkt dla Air. (przynajmniej na papierze)

Chcę MacBooka z mocną baterią - czyżby MacBook 2016 2:2 MacBook Air? W pracy jestem pełne 24h z tego powodu...

...Chcę MacBooka z sensownym ładowaniem - tzn. szybkie, skuteczne i żeby zbyt nie grzało. Bardziej uśmiecha się do mnie USB C. Apple niedługo chyba wprowadzi go również do Air, prawda? Więc po co mi MagSafe, który nie długo będzie bezużyteczny? I tutaj niby punkt dla "12" ale czy na pewno? W praktyce jak to wychodzi? 

No i wiadomo - chcę MacBooka, wartego swojej ceny - na początku napisałem, że mogę zapłacić za każdego MacBooka. No ale... różnica między Air a "12" to ok. 2000 zł. Kto nie chciałby zostawić sobie takiej kwoty w portfelu? :)

 

Najbardziej odrzuca mnie wygląd Air - to samo skłania mnie ku MacBookowi 2016.

Najbardziej odrzuca mnie specyfikacja MacBooka 12 - to samo skłania mnie ku Air.

 

Niemniej wydaje mi się, że do moich zastosowań wystarczyłaby specyfikacja MacBooka, a jednak cena wskazywałaby, że Air jest rozsądniejszym wyborem.

A może poczekać na nowe Air, wiecie może kiedy się ich spodziewać? Czy są jeszcze jakieś aspekty, które Waszym zdaniem są w stanie rozwiać wątpliwości?

 

 

 

Ahh, no i ten ekran.

Air jest bardziej funkcjonalny, nie będziesz na studiach latał z przejściówką żeby pendrive podłączyć. :D Gry na nim ze spokojem ruszą, przynajmniej te od 2010 roku w dół, ma on dość potężną zintegrowaną grafikę jak na swoje rozmiary. Bierz Aira, nie dosyć że tańszy to jeszcze mocniejszy. hyhy






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych