Update 1.1.1 do 1.1.2 problem OKTOPREP
#26
Napisano 08 stycznia 2008 - 16:16
iTunesMobileDevice.dll
QTMLClient.dll
readline5.dll
Robię aktualizacje w iTunes(wersja7.4 czy coś takiego) a nie przywracanie systemu, oczywiście z "SHIFTem" i plik z dysku (iPhone1,1_1.1.2_3B48b_Restore)
---- Dodano 08-01-2008 o godzinie 22:27 ----
pytanie:
1. przed instalacja ręczną OKTOPREP zrobic z instalki??
2. jeśli robię instalacje OKTOPREP z putty po wpisaniu komend powinno mi sie coś ukazać??
#27
Napisano 08 stycznia 2008 - 21:20
DO system32 skopiowałe:
iTunesMobileDevice.dll
QTMLClient.dll
readline5.dll
Robię aktualizacje w iTunes(wersja7.4 czy coś takiego) a nie przywracanie systemu, oczywiście z "SHIFTem" i plik z dysku (iPhone1,1_1.1.2_3B48b_Restore)
---- Dodano 08-01-2008 o godzinie 22:27 ----
pytanie:
1. przed instalacja ręczną OKTOPREP zrobic z instalki??
2. jeśli robię instalacje OKTOPREP z putty po wpisaniu komend powinno mi sie coś ukazać??
Ad 1. hmmm nei zabardzo rozumiem, musisz mmieć zainstaloane BSD Subsystem i Open SSH, a Oktoprepa zrob recznie nie z installera
Ad 2. nie, po ich wpisaniu i potwierdzeni nie powinienes miech zadnych komunikatow, jedynie co to przejscia do nowego 'wiersza'
#28
Napisano 12 stycznia 2008 - 12:13
#29
Napisano 12 stycznia 2008 - 12:35
#30
Napisano 13 stycznia 2008 - 17:06
#31
Napisano 13 stycznia 2008 - 17:29
chmod 777 /sbin/mknod
/sbin/mknod /private/var/root/Media/disk c 14 1
chmod 777 /private/var/root/Media/disk
dodatkowo sprawdź czy fatycznie pliki mają chmod 777
teraz zrób update do 1.1.2 a nastepnie jailbreak 1.1.2 [tutorial mówi o Virginize ale nie rób tego i pamiętaj o skopiowaniu plików pod system]
to MUSI zadziałać
- Ronald lubi to
#32
Napisano 13 stycznia 2008 - 17:36
---- Dodano 13-01-2008 o godzinie 22:10 ----
niestety dalej nic z tego. poprobuje jeszcze jakimis odpowiednikami WinSCP ale za kazdym razem wszystko trzeba robic od nowa, troche mnie to juz meczy.
#33
Napisano 17 stycznia 2008 - 20:28
#34
Napisano 17 stycznia 2008 - 21:26
Ronald, udało Ci się?
ta tez robilem wszystko tak jak napisane i wciaz mi pisze ze musze najpierw "run oktoprep before updating to 1.1.2"
to jest nie możliwe, napewno coś źle robisz, Oktoprep ręczny jest 100%
#35
Napisano 17 stycznia 2008 - 23:30
#36
Napisano 18 stycznia 2008 - 00:27
#37
Napisano 18 stycznia 2008 - 00:36
Do połączenia używa się konta: root i hasła: alpine
Najpierw użyjcie narzędzia WinSCP i wgrajcie nim plik mknod z paczki OktoPrep do folderu /sbin/ w iPhonie.
Potem użyjcie Putty, po zalogowaniu podajcie te komendy:
/sbin/mknod /private/var/root/Media/disk c 14 1
chmod 777 /private/var/root/Media/disk
Na wszelki wypadek restart iPhone (bez restartu też powinno pójść, ale czasami jailbreak-1.1.2 się zawieszał jak nie robiłem restartu telefonu).
Musi działać. Robiłem tak wiele razy na iPhonach z różnych tygodni i zawsze działo (w przeciwieństwie do paczek OktoPrep z instalatora).
#38
Napisano 18 stycznia 2008 - 06:58
#39
Napisano 18 stycznia 2008 - 16:53
co do 2 rzeczy to wchodzisz najpierw na jailbreakme.com później jailbreak.toc2rta.com a następnie jeszcze raz jailbreakme.com [po tym kroku wejdź do kontaktów] i wszystko gra
Mozesz rozwinąć tą myśl
Tworze sobie nowy kontakt i wchodze zamiast na strone jailbreakme.com to na jailbreak.toc2rta.com potem znowu wyrzuci mnie do "unlock iphone" wybieram 0 i wchodze znowu na jailbreakme.com ?
Ta metoda działa za pierwszym razem ?
Popraw mnie jak piszę głupoty.
#40
Napisano 18 stycznia 2008 - 18:12
Mozesz rozwinąć tą myśl
Tworze sobie nowy kontakt i wchodze zamiast na strone jailbreakme.com to na jailbreak.toc2rta.com potem znowu wyrzuci mnie do "unlock iphone" wybieram 0 i wchodze znowu na jailbreakme.com ?
Ta metoda działa za pierwszym razem ?
Popraw mnie jak piszę głupoty.
Dokładnie tak, u mnie udało się za pierwszym razem, tzn. najpierw na jailbreak.toc2rta.com potem na jailbreakme.com i polecam też trzymać slider na środku żeby nie wygasić ekranu, ja czekałem ok 2 minut.
#41
Napisano 18 stycznia 2008 - 19:26
#42
Napisano 18 stycznia 2008 - 21:35
#43
Napisano 18 stycznia 2008 - 21:41
- pioo i Ronald lubią to
#44
Napisano 18 stycznia 2008 - 21:44
#45
Napisano 18 stycznia 2008 - 21:50
- BigT lubi to
#46
Napisano 18 stycznia 2008 - 22:02
#47
Napisano 18 stycznia 2008 - 22:54
#48
Napisano 18 stycznia 2008 - 22:57
#49
Napisano 18 stycznia 2008 - 22:58
#50
Napisano 19 stycznia 2008 - 20:39
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych












