Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Update 1.1.1 do 1.1.2 problem OKTOPREP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1 slupecki

slupecki
  • 18 postów
  • SkądSłupca

Napisano 04 stycznia 2008 - 10:08

Witam,
wiem, że temat był już wałkowany ale nie mogę się nigdzie doczytać rozwiązania problemu jaki u mnie występuje. Wykonywałem już całą operację chyba z 15 razy według instrukcji Simka, według instrukcji ze strony [url]http://www.hackthatphone.com/[/url] poprzednio [url]http://www.hacktheiphone.com/[/url] na macu, na windowsie, na iTunes w wersji 7.5 oraz na poprzedniej 7.4.2. Słowem we wszystkich możliwych konfiguracjach i zawsze zatrzymywałem się w momencie kiedy jailbreak mówił mi, że trzeba było przed updatem zainstalować OKTOPREP. Tylko proszę nie wmawiajcie mi, że nie zainstalowałem OKTO czy też, że zrobiłem RESTORE a nie UPDATE. Wszystko było na 100% OK - nawet kilka razy OKTO instalowałem ręcznie według instrukcji InerpolGirl.
Na tą chwilę - zmęczony tym wszystkim i totalnie zrezygnowany siedzę na 1.1.1
Chciałbym, żeby wypowiedziały się osoby które miały ten sam problem i znalazły jego rozwiązanie - mam nadzieję, że takie są :)
PS: od razu wspomnę o następnym problemie jaki wystąpił u mnie i u wielu innych osób. [url]http://jailbreakme.com[/url] raz działa a xxx razy nie działa - czy ktoś znalazł jakiś złoty sposób żeby to zadziałało tylko proszę nie piszcie o CARNAVAL - on też nie zawsze działa :)
Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co w tym wszystkim c'mon

#2 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 04 stycznia 2008 - 11:15

niemożliwością jest że oktoprep ręczny nie działa, być może Virginize coś rozwala, nie rób tego korku zrób oktoprep i up do 1.1.2, możliwe że nie nadałeś praw albo komendy po wpisaniu zwracają błąd [raz miałem tak iż wcześniej musiałem zrobić chmod na pliku a dopiero później komendy] co do 2 rzeczy to wchodzisz najpierw na jailbreakme.com później jailbreak.toc2rta.com a następnie jeszcze raz jailbreakme.com [po tym kroku wejdź do kontaktów] i wszystko gra :)

#3 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 04 stycznia 2008 - 11:21

Mam ten sam problem z OCTOPREP. Próbowałem również użyć metody ręcznej z wpisaniem komendy, którą wprowadza OCTOPREP i również nie udało mi się wykonać jailbreak na 1.1.2. Bardzo chętnie posłucham kogoś kto koledze i również mi pomoże. Boję się, że bez przjścia tego kroku nie będzie szans na uruchomienie telefonu w Polsce po pojawieniu się 1.1.3 (wtedy podobno będzie to możliwe z nowym bootloaderem).

#4 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 04 stycznia 2008 - 11:25

zróbcie instrukcję raz jeszcze z ręcznym oktoprep-em ale nie wykonujcie The Virginize z instrukcji Simka, być może to Wam coś kasuje czy zmienia uprawnienia.

#5 statek

statek
  • 250 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 13:26

ja mam podobnie, Mam nowego 1.1.2 OTB odblokowalem ladnie dalem do 1.1.2 ale zachcialo mi sie zrobic restore. Zrobilem restore i teraz utknalem w punkcie jailbreak 1.1.2, wyskakuje komunikat ze nie zainstalowalem oktoprep, zna ktos rozwiazanie na moj problem? nie bawilem sie w virginizacje

#6 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 04 stycznia 2008 - 13:43

ja mam podobnie, Mam nowego 1.1.2 OTB odblokowalem ladnie dalem do 1.1.2 ale zachcialo mi sie zrobic restore. Zrobilem restore i teraz utknalem w punkcie jailbreak 1.1.2, wyskakuje komunikat ze nie zainstalowalem oktoprep, zna ktos rozwiazanie na moj problem? nie bawilem sie w virginizacje


zrób ręcznego oktoprep-a

#7 statek

statek
  • 250 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 13:50

a moglbys mnie oswiecic jak go zrobic? ja wgrywam go z installera

#8 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 04 stycznia 2008 - 14:00

a moglbys mnie oswiecic jak go zrobic? ja wgrywam go z installera


http://www.new.myapp...91&postcount=39

#9 p0li

p0li
  • 312 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 04 stycznia 2008 - 14:32

jeśli z ręcznym masz problemy - spróbuj jeszcze ten z boss toola

#10 statek

statek
  • 250 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 14:36

/sbin/mknod /private/var/root/Media/disk c 14 1 chmod 777 /private/var/root/Media/disk po wpisaniu 1 komendy wyskakuje mi permission denied :/sbin/mknod a gdy wpisze 2 no such or directory plik wgralem prze ibricka do katalogu sbin moge go zainstalowac z installera ale boje sie ze znowu bede musial restore robic od nowa

#11 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 04 stycznia 2008 - 14:57

---- Dodano 04-01-2008 o godzinie 16:58 ----
zrób tak :)


chmod 777 /sbin/mknod
/sbin/mknod /private/var/root/Media/disk c 14 1
chmod 777 /private/var/root/Media/disk
  • statek lubi to

#12 statek

statek
  • 250 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 15:13

zrobilem, poszlo teraz, wszystko chyba sie zainstalowalo, sprawdze teraz czy bedzie dziac poszlo:D wisze wielkie piwo

#13 slupecki

slupecki
  • 18 postów
  • SkądSłupca

Napisano 04 stycznia 2008 - 22:51

U mnie tez poszlo, pisze wlasnie z iPhone z softem 1.1.2 :) Wielkie dzieki. Ps: nie wiem czy to ma znaczenie ale update i jailbreak robilem na pc z iTunes w wersji 7.4 Raz jeszcze dzieki.

#14 Maciek242

Maciek242
  • 18 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 23:40

Mam podobny problem z OktoPrep "Ściągamy OktoPrep na dysk, rozpakowujemy .zip i wrzucamy mknod do /sbin na iPhone przez SFTP." - jaśniej można jakoś??

#15 statek

statek
  • 250 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 08:43

sciagasz BSD z installera, istalujesz open ssh tez z installera, odpalasz putty (win xp) wpisujesz tam adres ip swojego iphona w sieci wifi i laczysz sie z nim, login to root a haslo to alpine. Jest jeszcze drugi sposob, instalujesz t100 ssh czy jakos tak i wpisujesz ta komende z poziomu iphona, pamietaj o spacjach

#16 Maciek242

Maciek242
  • 18 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 14:57

MAM TEGO PUTTY , ZNALAZLEM W IPHONIE ADRES WI-FI WPISUJE W PUTTY ALE CHYBA NIE TAM GDZIE TRZEBA

#17 statek

statek
  • 250 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 16:11

zainstaluj najlepiej na iphonie t100 ssh i z poziomu iphona wpisz

#18 Maciek242

Maciek242
  • 18 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 16:19

po wpisaniu "chmod 777 /sbin/mknod" wciskam return by pisan linijke nizej i wyskakuje mi:"chmod: /sbin/mknod: No such file or directory# oczywiscie jak robie to na iphonie w Term-vt100

#19 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 21:22

po wpisaniu "chmod 777 /sbin/mknod" wciskam return by pisan linijke nizej i wyskakuje mi:"chmod: /sbin/mknod: No such file or directory#
oczywiscie jak robie to na iphonie w Term-vt100


taki komunikat oznacza ze /sbin/mknod nie istnieje. A powinien. Mowiac inaczej oznacza to ze NIE skopiowales mknod do katalogu /sbin i dlatego go tam nie ma.

- Byc moze skopiowales mknod na iPhone'a ale nie do /sbin tylko gdziej.
- Albo nie skopiowals wcale.
- Jest tez mozliwe ze skopiowales cos do /sbin ale na pewno to nie byl mknod.

To chyba wszystkie mozliwosci

#20 Maciek242

Maciek242
  • 18 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 21:58

no to juz pomalu jestem w domu Tylko jak skopiowac plik z kompa (Vista) na iphona??

#21 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 22:54

no to juz pomalu jestem w domu

Tylko jak skopiowac plik z kompa (Vista) na iphona??


winSCP

---- Dodano 06-01-2008 o godzinie 00:55 ----
a wczesniej potrzebujesz podlaczys iphone do WiFi

#22 Maciek242

Maciek242
  • 18 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 23:43

mam winSCP
host name: wpisuje z iphona WI-FI address??
User name i Password jak wcześniej już ktoś pisał??
co jeszcze i jak mam zaznaczyc , bo cos nie moge sie polaczyc, dostep do WI-FI mam

---- Dodano 06-01-2008 o godzinie 18:25 ----
Dobra skopiowalem ten plik przez winSCP i co teraz mam zrobic??

---- Dodano 06-01-2008 o godzinie 18:31 ----
w programie PuTTY wpisuje:
chmod 777 /sbin/mknod "enter wciskam przechodzi do nastepnej lini"
/sbin/mknod /private/var/root/Media/disk c 14 1
pisze: /sbin/mknod /private/var/root/Media/disk' :File exists

pozniej pisze chmod 777 /private/var/root/Media/disk
i nic sie nie robi
co zle robie??

#23 Maciek242

Maciek242
  • 18 postów

Napisano 07 stycznia 2008 - 23:23

robilem juz z 10 razy i za kazdym razem jak instaluje jailbreakme2 za każdym razem wyskakuje mi ze nie mam OKTOPREP Ktoś pomoże :?: :?: :?: Za pomoc dam autorytet:!: :!:

#24 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2008 - 01:28

robilem juz z 10 razy i za kazdym razem jak instaluje jailbreakme2 za każdym razem wyskakuje mi ze nie mam OKTOPREP

Ktoś pomoże :?: :?: :?:

Za pomoc dam autorytet:!: :!:



oby napewno naciskasz po zainstalowaniu oktoprepa UPDATE w itunes czy MOŻE RESTORE i wskazujesz plik z 1.1.2? musisz robić update, zeby nie kasowac tego co wgraleś wcześniej

#25 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 08 stycznia 2008 - 06:56

robilem juz z 10 razy i za kazdym razem jak instaluje jailbreakme2 za każdym razem wyskakuje mi ze nie mam OKTOPREP

Ktoś pomoże :?: :?: :?:

Za pomoc dam autorytet:!: :!:


sprawdz tez na innym kompie, i nei wiem czy masz Winde ale przekopiowales pliki do system32 ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych