Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * - - - 2 głosy

Dysk zewnętrzny - który wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
565 odpowiedzi w tym temacie

#101 moyshesh

moyshesh
  • 18 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 23:54

no i ja mialem taka kieszen i maxtora 320 giga. Wszystko sie poszlo ... jak bekap robilem. Kieszen jak chcesz kupic, to raczej warto wydac wiecej i tak, bo te tanie sa okrutnie tandetne (czipy zasniedzialy, kabelki przylutowane poodpadaly), wiec nie wiem, czy sie az tak kalkuluje. W ostatecznosci mozna zawsze same kable kupic (ostatnio z czegos takiego korzystalem) i dzialalo o niebo lepiej (stabilniej) niz wczesniejsza kieszen. Ale co z wewnetrznym dyskiem wtedy? W reklamowce trzymac? :) A z tego co pamietam jeszcze z PC, to WD sie zawsze raczej cieszylo dobra opinia... Lepsza od seagate'a. Ale teraz jak czytam to opinie nie sa az tak dobre. Wiec co polecacie? jakies 500 giga?

#102 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 00:17

Jeśli mogę cokolwiek polecać - WD Caviar External My Book Studio 500GB USB2.0/FireWire/eSATA 16MB cache zewnętrzny w ofercie Sirius.pl

Uważam, że warto trochę dopłacić do urządzenia z FireWire - FW800 jest nieporównywalnie szybsze od USB2.0, a na dodatek nie obciąża procesora.

Pozatym to WD świetnie pasuje wizualnie do MBP ;)

PS: Dodam jeszcze, że ciekawym rozwiązaniem jest dysk sieciowy podłączony do routera wifi.

#103 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 lutego 2008 - 00:20

Sam bede kupowal 500/750gb MyBook'a na FireWire (750 juz jest na osiemsetce) bo jednak USB2.0 troszke za wolne jest. Jak na razie mam WD 320gb i tez jest bezproblemowy, ale w tym przypadu predkosc najwiekszego znaczenia nie miala, raczej cena ;)

#104 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 00:33

Wow jaka niska cena tych WD na Sirius.pl ! Mam wrażenie, że one staniały z 200zł nawet. Może jakaś nowa seria się szykuje?

#105 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 29 lutego 2008 - 08:17

już wcześniej polecałem ten dysk tylko wtedy kosztował koło 520 zł. Swoją drogą dzisiaj dolar sięgnął ceny średniej NBP 2.33 zł. Ten sam iMac 24 calowy co u nas kosztuje 7000 po przeliczeniu dolara kosztuje w stanach 4200. Ciekawy jestem jak długo jeszcze będziemy bulić kupe szmalu na rzecz polskich dealerów apple'a. Ale dobra to tylko dałem upust mojej irytacji :P A teraz coś z innej beczki - jak myślicie czy apple wprowadzi w swoich produktach interfejs eSATA ? bo jeśli chodzi o dyski zewnętrzne to tylko te skonstruowane z dwóch dysków na RAID i FW 800 mogą być szybsze niż eSATA. Myślę że to by był korzystny manewr dla klienta.

#106 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 marca 2008 - 08:40

myślę żę raczej nie,

#107 seq0

seq0
  • 54 postów

Napisano 10 marca 2008 - 10:09

Witam.
W wakacje byłem u starego kumpla w odwiedziny w Nowym Jorku, gdzie między innymi zakupiłem mojego MBP i dysk zewnetrzny WD MyBook Pro Edition, który sprawuje się świetnie, a firewire 800 moim zdaniem wymiata. Ale do czego dąże.
Znajomy studiuje w Nowym Yorku na School of Visual Arts (dla tych nie w temacie, jest to jedna z najlepszych uczelni graficznych w stanach) i jak mu powiedziałem że chce dokupić do MBP dysk zewnetrznyto powiedział mi żebym poczekał a on popyta w szkole co by tu sie najlepiej nadawało. W pracowanich oczywiście same Mac Pro ale dyski zewnetrzne mieli różne no i zapytał o zdanie kilku profesorów i kolesia odpowiedzialnego za sprzęt. Okazało się zę 5 z 5 pytanych odpowiedziało żeby brać G-tech gdrive, te które są dostępne na stronach apple. Każdy stwierdzał że na tle konkurencji sa niezawodne i podobno bezawaryjne i że każdy zwenetrzny dysk który zakończy swoje życie :) wymieniają w pracowniach na g-techa. Najgorsze zdanie mieli o Lacie, podobno padały jeden po drugim. Ja niestety z bark większej ilości gotówki musiałem sie zadowolić WD o ktorych mówili że "wporzo" :).
Może sie komuś ta historyjka przyda. Wierzyć nie wierzyć ale cos w tym chyba musi być, oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.

Tak na marginesie. Jak zobaczyłem pracownie video z 20 macami pro kupą sprzętu filmowego, moniotrami 30" cienma HD to po prostu szczęka mi opadła do samej ziemi, po prostu szok.
Pozdro

#108 domix77

domix77
  • 139 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 16 maja 2008 - 07:51

Witam.
W wakacje byłem u starego kumpla w odwiedziny w Nowym Jorku, gdzie między innymi zakupiłem mojego MBP i dysk zewnetrzny WD MyBook Pro Edition, który sprawuje się świetnie, a firewire 800 moim zdaniem wymiata. Ale do czego dąże.
Znajomy studiuje w Nowym Yorku na School of Visual Arts (dla tych nie w temacie, jest to jedna z najlepszych uczelni graficznych w stanach) i jak mu powiedziałem że chce dokupić do MBP dysk zewnetrznyto powiedział mi żebym poczekał a on popyta w szkole co by tu sie najlepiej nadawało. W pracowanich oczywiście same Mac Pro ale dyski zewnetrzne mieli różne no i zapytał o zdanie kilku profesorów i kolesia odpowiedzialnego za sprzęt. Okazało się zę 5 z 5 pytanych odpowiedziało żeby brać G-tech gdrive, te które są dostępne na stronach apple. Każdy stwierdzał że na tle konkurencji sa niezawodne i podobno bezawaryjne i że każdy zwenetrzny dysk który zakończy swoje życie :) wymieniają w pracowniach na g-techa. Najgorsze zdanie mieli o Lacie, podobno padały jeden po drugim. Ja niestety z bark większej ilości gotówki musiałem sie zadowolić WD o ktorych mówili że "wporzo" :).
Może sie komuś ta historyjka przyda. Wierzyć nie wierzyć ale cos w tym chyba musi być, oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.

Tak na marginesie. Jak zobaczyłem pracownie video z 20 macami pro kupą sprzętu filmowego, moniotrami 30" cienma HD to po prostu szczęka mi opadła do samej ziemi, po prostu szok.
Pozdro



Wow Lacie sie sypie? To szczerze mówiąc dla mnie niespodzianka. Szukam 1 TB dysku zewnętrznego i myślałem o " LaCie d2 Quadra 1 TB / eSATA 3Gbits & FireWire 800 & 400 & USB 2.0". I że niby co będzie się sypać? Na stronie dystrybutora troszeczke pomanipulowali Global Distribution - G-Technology | G-TECH / G-DRIVE , patrz tabelka
PRODUCT COMPARISON : between G-Drive & d2 Extreme by LaCie. Dysk Lacie które ogladałem w 2 na 3 pkt był tak sam (gwarancja cache). Nie wiem jak z systemem chłodzenia i co dokłanie mają na myśl TC ready? Czy można gdzieś dostać G drive w PL albo Szwajcarii?

A jak to wygląda z TC? Teraz mam jakiś badziewną motorolę jako router od dostawcy dsl. Rozumiem, że TC go nie zastąpi. Ale jak mógłbym skonfigurać (duże słowo) topografię sieci :). Podłączyć TC do router i TC daje dostęp do iMaca, windowego notebook i pda? Dysk TC (1TB) to chyba jednak w porównaniu nie to samo co LaCie a teraz się dowiaduje Gdrive. Można taki dysk podzielić na partycje i je udostępnić przez Maca?
Potrzebuje mieć dysk do backupowania iMaca (narazie na Tigerze nie wiem czy warto uderzyć w Leosia) i notebooka (winda). To jedno zastosowanie a drugie oczywiście zdjęcia iTunes filmy and so on. Jakies rady? Odłożyłem na to trochę kasy także budżet mam. Any suggestions?

#109 jw_amigowiec

jw_amigowiec
  • 294 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 22 maja 2008 - 20:11

firma nie budzi zaufania (nie slyszalem o niej raczej, obudowa wyglada kiszowato), ale cena zacheca i FW.
HIT!!! Dysk zewnętrzny 250GB ATA USB FireWire FVA (366003561) - Aukcje internetowe Allegro


Ale te firme znam i pojemnosc szczegolnie kusi za te cene ;)

IOMEGA SEAGATE 360 GB HDD 3,5" 360GB USB2.0 (364850998) - Aukcje internetowe Allegro

#110 Grinch

Grinch
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 września 2008 - 12:31

PS: Dodam jeszcze, że ciekawym rozwiązaniem jest dysk sieciowy podłączony do routera wifi.


No własnie i tu pytanie.
Ja tez stoje pzed wyborem: 500GB WD po Fire Wire, 500GB WD RJ45 do routera domowego.
Czy jeśli zapne dysk, do domowego routera, będzie dobrze działała Time Machina?

Słuszałem, że sa kłopoty z transferem plików, gdy transmisja odbywa się w "połowie" po kablu, a w połowie po Wi-Fi, ale to mówił kolega Windowsowiec - więc może nie ma to żadnego znaczenia.

Czekam na poradę, WiFi czy RJ45?? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

#111 klimos

klimos
  • 22 postów

Napisano 23 września 2008 - 20:44

Mam zamiar kupić ten oto dysk zewnętrzny: My Book Studio Edition
Przeznaczenie: Time Machine + magazyn zdjęć + muzyka & filmy.
Byłbym wdzięczny osobom, które miały kontakt z tymi twardzielami za przedstawienie za i przeciw, ewentualnie zaproponowanie alternatywy w cenie ok. 500PLN za 1TB.

#112 robbix

robbix
  • 117 postów

Napisano 24 września 2008 - 17:09

A ja też mam pytanie dotyczące tego dysku, a mianowice jak jest z jego głosnościa?

#113 tHE-oNE

tHE-oNE
  • 193 postów

Napisano 24 września 2008 - 17:41

Dołączam się do pytania... mam zamiar na dniach kupić ten WD 1tb i ciekawi mnie głośnośc tego dysku....

#114 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 24 września 2008 - 18:12

Nie ma dużych cichych dysków - jeszcze nie istnieją. Zresztą cichy - głośny to pojęcia względne. Jak pracujesz na PC to da się znieść jak na Macu (np Mini) nie !!!. Prędzej czy później zaczniesz włączać w wyjątkowych okazjach zagłuszając jego pracę zgrzytaniem zębami, albo zamkniesz w szafie i niech tam sobie warczy.

#115 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 24 września 2008 - 21:41

Dzisiaj przyszedł do mnie MyBook World Edition 1TB (podłączany przez LAN) i.... mini jest głośniejszy ;)

#116 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 24 września 2008 - 23:18

Dzisiaj przyszedł do mnie MyBook World Edition 1TB (podłączany przez LAN) i.... mini jest głośniejszy ;)

Z czasem troche zglosnieje ale nowe dyski maja juz chyba >250 GB/talerz zatem nowy terabajtowy dysk odpowiada pod wzgledem budowy pierwszym 200/250-tkom. Tamte potrafily byc ciche to i ten bedzie potrafil.

#117 faj3r

faj3r
  • 270 postów

Napisano 07 października 2008 - 20:02

Mam zamiar kupić ten oto dysk zewnętrzny: My Book Studio Edition
Przeznaczenie: Time Machine + magazyn zdjęć + muzyka & filmy.
Byłbym wdzięczny osobom, które miały kontakt z tymi twardzielami za przedstawienie za i przeciw, ewentualnie zaproponowanie alternatywy w cenie ok. 500PLN za 1TB.

dołączam się do pytania.
też zamierzam zamówić ten dysk.

#118 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 października 2008 - 04:48

Dzisiaj przyszedł do mnie MyBook World Edition 1TB (podłączany przez LAN) i.... mini jest głośniejszy ;)


wniosek? oddaj miniaka na gwarancję ;]

#119 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 08 października 2008 - 06:07

wniosek? oddaj miniaka na gwarancję ;]


Nie bardzo mogę - musiałbym włożyć z powrotem oryginalną pamięć i dysk a nie chce mi się go znów wybebeszać. ;)

#120 ALFPL

ALFPL
  • 76 postów

Napisano 08 października 2008 - 07:53

Mam zamiar kupić ten oto dysk zewnętrzny: My Book Studio Edition
Przeznaczenie: Time Machine + magazyn zdjęć + muzyka & filmy.
Byłbym wdzięczny osobom, które miały kontakt z tymi twardzielami za przedstawienie za i przeciw, ewentualnie zaproponowanie alternatywy w cenie ok. 500PLN za 1TB.


Ja dzis odbieram wersje 750 GB i mam pytanko ma on FW800 jak i usb czy jest taka mozliwosc ze do maca podlacze przez FW a do PC przez usb i to bedzie smigac? chodzi mi o dostepnosc dysku na dwoch kompach jednoczesnie, gdzies czytalem ze podobno bedzie trza wypinac jedna wtyczke i wpinac druga? sorki za naiwne pytanie ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.

---- Dodano 08-10-2008 o godzinie 13:07 ----
Odebralem dysk lecz jeden problem, podczas oprozniania kosza dysk zawiesza mi mojego MB wyskakuje monit zebym przytrzymal guzik power i uruchomil kompa ponownie? znacie ten problem i jak moge z nim sobie poradzic?

#121 faj3r

faj3r
  • 270 postów

Napisano 08 października 2008 - 12:17

Ja dzis odbieram wersje 750 GB i mam pytanko ma on FW800 jak i usb czy jest taka mozliwosc ze do maca podlacze przez FW a do PC przez usb i to bedzie smigac? chodzi mi o dostepnosc dysku na dwoch kompach jednoczesnie, gdzies czytalem ze podobno bedzie trza wypinac jedna wtyczke i wpinac druga? sorki za naiwne pytanie ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.

---- Dodano 08-10-2008 o godzinie 13:07 ----
Odebralem dysk lecz jeden problem, podczas oprozniania kosza dysk zawiesza mi mojego MB wyskakuje monit zebym przytrzymal guzik power i uruchomil kompa ponownie? znacie ten problem i jak moge z nim sobie poradzic?

AFAIC nie ma wersji 750GB My Book Studio Edition.

#122 ALFPL

ALFPL
  • 76 postów

Napisano 08 października 2008 - 12:33

AFAIC nie ma wersji 750GB My Book Studio Edition.


Hm a co to znaczy to ze mam dysk ktorego nie ma?

dokladnie ten sam:

YouTube - My Book Studio 750 G Unboxing

#123 faj3r

faj3r
  • 270 postów

Napisano 08 października 2008 - 12:41

Hm a co to znaczy to ze mam dysk ktorego nie ma?

dokladnie ten sam:

YouTube - My Book Studio 750 G Unboxing

ok, sorry. Pomyliłem z My Passport Studio. :wink:

#124 ALFPL

ALFPL
  • 76 postów

Napisano 09 października 2008 - 07:44

Odkrylem dziwna analogie ktora powoduje zwieche MB otoz nie mozna oprozniac kosza gdy pracuje TimeMachine. Macie podobne doswiadczenia?

#125 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 09 października 2008 - 17:21

Ja polecam dysk w moim podpisie... :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych