Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oryginalna bateria iPhone 6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 29 września 2016 - 20:56

Hej.

Chciałem się Was zapytać, żeby nie popełnić błędu. W moim iPhone 6 bateria już coraz słabiej trzyma i mam ponad 500 przeprowadzonych cykli ładowania. Gwarancja w telefonie już mi się skończyła w sierpniu. Zastanawiam się nad wymianą baterii.
1. Koszt wymiany wraz z baterią w serwisie autoryzowanym to ok. 350zł. Trochę drogo, a gwarancja i tak już się skończyła.
2. W polecanym przez MyApple.pl nieautoryzowanym serwisie jest to koszt 250zł - AppleMobile.pl w Szczecinie. Teraz zastanawiam się czy w takim serwisie wymieniona zostanie bateria na oryginalną.

Zastanawiam się również nad opcją samodzielnej wymiany baterii. Sprawność manualną mam - w 3 iPhoneach 3GS wymieniałem na własną rękę różne, różniaste rzeczy i wszystko było elegancko. Niedawno też wymieniałem dziewczynie ekran wraz z baterią w Xperii Z5, także o uszkodzenia się raczej nie obawiam. Martwi mnie tylko i wyłącznie kwestia zakupu oryginalnej baterii (samej baterii).

Czy ktoś z was może mi polecić jakiś serwis, sklep internetowy, który nie sprzeda mi takiego, chińskiego zamiennika baterii, a oryginał?

Pozdrawiam.

#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 03 października 2016 - 23:50

Oryginalne baterie tylko w autoryzowanych serwisach:
https://locate.apple.com/pl/pl/
http://myapple.pl/fo...81#entry2075595

Warto też pamiętać, że wymiana baterii w iPhone na nieoryginalną zamyka Ci bezpowrotnie jakąkolwiek formę naprawy telefonu w Apple (nawet z pogwaancyjnych programów naprawczych, np. przesunięty FT, etc.)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 04 października 2016 - 06:49

No i wszystko jasne. Miałem nadzieję, że skoro Apple wymienia, to i nieautoryzowane serwisy mają dostęp do oryginalnych części.

Dziękuje bardzo. Poczekam troszkę i udam się w takim razie do iDream.

Temat można zamknąć

#4 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 16 października 2016 - 10:26

Witajcie,
Widzę, że temat nie został jeszcze zamknięty, dlatego pozwolę sobie napisać tutaj.

W piątek wymieniłem baterię w swoim iPhone 6, zarobiłem to w serwisie autoryzowanym przez nasze forum, sygnowane logiem MyApple.pl - AppleMobile.pl.
Wszystko fajnie, tylko od tego czasu nie pokazują mi się aplikacje zużywające baterię, a czas zużycia znika po zresetowaniu telefonu.
Nie wiem, czy reklamować, bo wydaje mi się, że zamontowano mi jakiejś marnej jakości zamiennik? W serwisie Pan zapewniał mnie, że wszystko będzie działać super, itp itd.

#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 października 2016 - 11:22

Tak to wina nędznej baterii. Po zamontowaniu porządniej baterii działanie telefonu wróci do normy.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#6 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 16 października 2016 - 11:33

Masakra... Dziękuję za odpowiedź, jutro będę próbował tę baterię reklamować. Teoretycznie mam na nią 6 miesięcy gwarancji. Liczyłem, że jak wymienię baterię w serwisie polecanym przez MyApple to chociaż ten zamiennik będzie w porządku. Zwłaszcza, że bateria miała być z demontażu. 



#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 października 2016 - 11:48

Z demontażu?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 16 października 2016 - 12:09

Takie słowo padło, gdy zadałem w serwisie pytanie "A jak wygląda sytuacja z funkcjonalnością? Czy w systemie wszystko będzie dobrze działać, wyświetlać itp?" Nie zacytuję już całej odpowiedzi owego Pana, ale kluczowym elementem odpowiedzi było, że do baterii montowane są oryginalne elementy (chyba chodziło o Chip kontrolera) pochodzące z demontażu. A przynajmniej tak to zrozumiałem. No bo przecież używanej baterii sprzedawać jako nowa to się chyba nie da.

Użytkownik minol edytował ten post 16 października 2016 - 12:10


#9 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 16 października 2016 - 19:57

To tylko potwierdza ze nie warto oszczędzać 100 PLN na kombinacje alpejskie w nieautoryzowanych serwisach. Jeśli będę wymieniał baterie u żony w ip 6 to tylko w Cortland



#10 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 16 października 2016 - 21:20

Umiejętność czytania ze zrozumieniem jednak ciągle w cenie .

 

Dla innych niech Twój przypadek będzie kolejną przestrogą, a dla Ciebie ... obawiam się że łączne koszty (które już poniosłeś i być może jeszcze poniesiesz, z utratą rękojmi oraz możliwości serwisowania w ASA włącznie) przekroczą wartość wymiany baterii na nową i oryginalną Apple. 


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#11 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 16 października 2016 - 22:24

Rozumiem, że trafiłem na beznadziejny zamiennik. Zobaczę co powie na zaistniałą sytuację serwis, w którym dokonałem wymiany baterii.
Może ktoś z forumowiczów, bądź udzielających się na forum serwisów jest w stanie polecić jakiś lepszy zamiennik baterii?

Swoją drogą trochę nie rozumiem polityki Apple. Jasne jest, że po otworzeniu telefonu tracimy gwarancję. Jednak brak możliwości odpłatnej wymiany baterii w sytuacji, gdy nie jest możliwe jej zakupienie jako samej części u Apple to trochę przegięcie.

#12 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 16 października 2016 - 22:49

A mnie się właśnie taka polityka Apple podoba. Ich sprzęt? ich i oni mają tylko dostęp do oryginalnych części. A nie że naprawami zajmują sie "Janusze GSM" i robią w środku takie rzeczy ze głowa mała. Potem kupuje jeden z drugim taki "naprawiony" i narzeka. jaki to Apple be. Przy wymianie tylko baterii można zrobić przy okazji wielkie spustoszenie. 



#13 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 17 października 2016 - 07:18

W życiu nie wymieniłbym baterii za 350zł. Już wolałbym sprzedać takiego 6 ze słabą baterią żeby janusz sobie ją wymienił za 50zł i kupił za różnice nowy telefon z nową gwarancją ew sztukę po wymianie serwisowej. Ale co człowiek to opinia, ktoś kupuje składańce czy to krajowe czy chińskie ktoś inny wymienia baterię w autoryzowanym serwisie a jeszcze ktoś inny zmienia telefon co roku i go takie problemy nie dotyczą.  



#14 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 17 października 2016 - 07:36

Wydaje mi się, że to czysta głupota - takie myślenie. Apple to nie jakiś 7 cud świata. Firma, jak każda inna, z tym, że komputery robi genialne. Ponadto jeśli płaci się za telefon 4K to można oczekiwać, że urządzenie jest nasze, a nie Apple. To, że do głupiej wymiany baterii, odpłatnej w dodatku, bo przecież nikt nie oczekuje, że ktoś zrobi nam to za darmo, jest tak czy siak przegięciem. Jeśli oddasz nowy samochód do serwisu X to jasne, że gwarancję tracisz. Jednak za opłatą można nadal dokonać naprawy w ASO, a nawet kupić same części. Wymiana baterii w telefonie to nie jest bóg wie jaka procedura. Dlatego taka polityka Apple, czy też innych firm to moim zdaniem paranoja. Oczywiście każdy ma prawo do własnej opini, w tym ja.

I teraz najważniejsze, nie było mi szkoda tych 350zł choć i tak jest to cena z kosmosu. Rzecz w tym, że na tak błahą naprawę każdy autoryzowany serwis potrzebuje tygodnia na naprawę. Diagnoza, którą każdy może zrobić sam, plus zamówienie baterii dla klienta i wymiana. Jeśli dodatkowo serwis nie jest zlokalizowany blisko nas to czas ten jeszcze się wydłuża. Resetowanie telefonu, lekko tydzień bez telefonu, plus dalej przywracanie wszystkiego, w tym przywracanie muzyki, które trwa wieki. To wszystko za jedyne 350zł. Śmiech na sali. Jak już mówimy o polityce serwisowej Apple to moim zdaniem autoryzowane serwisy w takie części eksploatacyjne, jak baterie powinny być od razu zaopatrzone.

#15 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 17 października 2016 - 23:02

Rozumiem, że trafiłem na beznadziejny zamiennik. Zobaczę co powie na zaistniałą sytuację serwis, w którym dokonałem wymiany baterii.
...

Trudno powiedzieć dokładnie na co trafiłeś, ale można powiedzieć, że trafiłeś na własną prośbę. Załóżmy (przynajmniej na chwilę), że firma zmieniająca Ci baterię nie wprowadziła Cię w błąd twierdząc, że: wstawia baterię "oryginalną z demontażu". Zgodziłeś się więc dostać używkę w niekoniecznie lepszej kondycji od tej którą miałeś. Ba, Twoja poprzednia bateria została wyjęta i teraz ona może służyć innym klientom jako "oryginał z demontażu". W ten sposób - nie mijając się z prawdą - można wykonać dowolną ilość usług wymiany baterii dysponując na początku tego łańcuszka tylko jedną sztuką.

Alternatywnie - jeżeli wstawiona bateria jednak nie byłaby oryginałem z demontażu - zostałbyś wprowadzony w błąd, a wówczas trudno uzasadnić ufność w prawdziwość zapewnień o jakości oferowanych produktów czy usług.

 

Jednak brak możliwości odpłatnej wymiany baterii w sytuacji, gdy nie jest możliwe jej zakupienie jako samej części u Apple to trochę przegięcie.

Baterię możesz wymienić na oryginalną ale dostęp do nowych, oryginalnych baterii na wymianę mają tylko autoryzowane serwisy Apple.
Teoretycznie taki serwis mógłby taką baterię kupić od Apple i następnie ją komuś po prostu sprzedać. Jak kiedyś dowiedziałem się w jednym z warszawskich serwisów: taki zakup baterii do iPhone "na magazyn" kosztowałby ponad 800zł. za baterię, więc bariera w dostępności oryginalnych części jest czysto ekonomiczna - bo kto kupiłby nową,oryginalną baterię do iPhone za ponad 800zł. jak taką samą z usługą wymiany i gwarancją w autoryzowanym serwisie może mieć za wspomniane tu 350zł.

 


Użytkownik bee3 edytował ten post 17 października 2016 - 23:02

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#16 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 17 października 2016 - 23:15

To trochę nie tak. Serwis po dokonaniu usługi oddaje nam telefon z zamontowaną baterią i dodatkowo naszą starą baterią. Leży ona sobie teraz w szufladzie, w moim domu. Serwis jej nie zatrzymał.
Byłem dziś w serwisie, od ręki została wymieniona bateria na kolejną. Zobaczymy, jak będzie z tą.

Użytkownik minol edytował ten post 17 października 2016 - 23:16


#17 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 17 października 2016 - 23:40

Nie chciałbym niczego przesądzać, ale jaką masz teraz pewność że obecnie leżąca u Ciebie w szufladzie bateria nie jest np. baterią udającą za kilka $ oryginał i nie pochodzi ze znanego chińskiego portalu ? 


Użytkownik bee3 edytował ten post 17 października 2016 - 23:41

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#18 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 26 października 2016 - 21:58

Chcialem tylko dla potomnych opisać zakończenie sytuacji w moim przypadku.

W szczecińskim serwisie bezproblemowo zwrócono mi pieniążki i zamontowano starą baterię. Co prawda włożono ją do telefonu bez żadnych taśm dwustronnych, o czym przekonałem się wieczorem kiedy mój telefon zyskał wspaniałą funkcję grzechotki - bez komentarza. Sam podkleiłem ją jeszcze tego samego dnia taśmą dwustronną.
W tym samym czasie pomoc otrzymałem z krakowskiego serwisu macsupport, któremu jeszcze raz chciałbym podziękować. Od razu zaznaczę, że nie mam na celu żadnej reklamy. Jako zadowolony klient zdobyłem się na opinię. Jako jedyny udzielił mi rzeczowych odpowiedzi i fachowej pomocy, dzięki której mój iPhone 6 otrzymał nową baterię, w pełni funkcjonalną. Wszystko się wyświetla i działa. Do tego to wszystko w trzy dni - mega! Szybko, fachowo i w przystępnej cenie.

#19 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 października 2016 - 08:48

Ciesze się, że wreszcie wszystko działa poprawnie. I zapraszam ponownie. 


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#20 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 30 października 2016 - 16:31

Ciesze się, że wreszcie wszystko działa poprawnie. I zapraszam ponownie. 

 

E no do Was to jak najrzadziej jak do lekarza :)

Nie to że nie polecam, ale by nie było potrzeby. Niemniej dobry serwis to podstawa


Użytkownik mikoko edytował ten post 30 października 2016 - 16:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych