Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iCloud - kopia biurka i dokumentów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 towi

towi
  • 186 postów

Napisano 25 września 2016 - 12:15

Witam. 

W macOS Sierra pojawiła się możliwość przetrzymywania w iCloud kopii biurka i dokumentów. Zastanawia mnie czy jest możliwość selektywnego wyboru co chcemy aby było przetrzymywane w chmurze , a czego nie chcemy kopiować do chmury ? Przykładowo , mam dwie maszyny wirtulane w dokumentach i nie chciałbym aby były one kopiowane do iCloud ( tak naprawdę chodzi o ich bardzo duży rozmiar ). Wiem, że mogę zmienić położenie plików maszyn wirtualnych ale wolałbym aby taka opcja była dostępna. W opcjach mogę tylko zaznaczyć czy maja być przechowywane w iCloud pliki Biurka i Dokumentów i nic więcej. Czy ktoś może wpadł na pomysł jak nie przechowywać niektórych plików/katalogów z Biurka i Dokumentów ?



#2 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 25 września 2016 - 12:35

Zastanawia mnie czy jest możliwość selektywnego wyboru co chcemy aby było przetrzymywane w chmurze , a czego nie chcemy kopiować do chmury ?

 

Mam ten sam problem. Szukałem tej opcji wzdłuż i wszerz, ale niestety, wygląda na to, że (póki co) jej nie ma. Obok opcji selektywnego wyboru co ma być wysłane do chmury, przydałaby się też opcja wyboru co ma być z niej ściągane na konkretnym urządzeniu, tak jak to ma miejsce w kliencie Dropbox czy Google Drive.

 

Na dzień dzisiejszy chyba nie pozostaje nic innego jak wyłączyć synchronizacje Dokumentów do iCloud i poczekać na zaimplementowanie w.w. funkcji.



#3 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 25 września 2016 - 12:54

Mam ten sam problem. Szukałem tej opcji wzdłuż i wszerz, ale niestety, wygląda na to, że (póki co) jej nie ma. Obok opcji selektywnego wyboru co ma być wysłane do chmury, przydałaby się też opcja wyboru co ma być z niej ściągane na konkretnym urządzeniu, tak jak to ma miejsce w kliencie Dropbox czy Google Drive.

 

Na dzień dzisiejszy chyba nie pozostaje nic innego jak wyłączyć synchronizacje Dokumentów do iCloud i poczekać na zaimplementowanie w.w. funkcji.

 

Od początku nie było tej funkcji w iCloud i nie zapowiada się, żeby była. Zamiast tego wprowadzili w Sierra dziwne i wybiórcze usuwanie plików, których niby mało się używa, z dysku i pozostawianie ich na iCloud (algorytm wyboru zupełnie bez kontroli). Takie to niby super automatyczne i wygodne.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#4 spupkow12

spupkow12
  • 196 postów
  • SkądRybnik

Napisano 25 września 2016 - 21:16

Ta opcja jest włączona domyślnie?
Niby w ustawieniach nie mam tego włączonego, ale tez mam maszynę wirtualna i nie chce tego stracić :/

#5 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 25 września 2016 - 21:53

Ta opcja jest włączona domyślnie?
Niby w ustawieniach nie mam tego włączonego, ale tez mam maszynę wirtualna i nie chce tego stracić :/

 

Tylko jak w Prefencjach systemowych > iCloud (albo przy instalacji systemu, bo też się pyta na początku o zalogowanie do iCloud) zaznaczyłeś iCloud Drive.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#6 spupkow12

spupkow12
  • 196 postów
  • SkądRybnik

Napisano 26 września 2016 - 05:38

Zalogowałem się do iCloud przy instalacji systemu, ale usługi włączonej nie mam. Na szczęście
Mam wszystko poustawiane i na biurku i na drive i nie chce by ktokolwiek robił mi tam porządek jakis




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych