Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bateria do MacBook Pro 13 A1278 (Late 2011)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kirk42

Kirk42
  • 12 postów

Napisano 12 września 2016 - 17:29

Cześć,

Od długiego czasu noszę się z zamiarem wymiany baterii w moim macbooku (jak w temacie). Chcę kupić baterię całkowicie nową i mieć pewność, że jest w 100% Oryginalna. Przeszukałem google i allegro, ale po tym co zdarzało mi się czytać to odnoszę wrażenie, że w Polsce poza premium resellerami stacjonarnymi nie kupię takiej baterii. W związku z tym mam do Was 2 pytania:

Gdzie najlepiej kupić taką baterię? 

Czy oryginalna bateria posiada naklejkę (tę plombę) naklejoną już wcześniej czy znajduje się ona osobno dopiero do naklejenia po montażu?

Pozdrawiam

Kirk42



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 14 września 2016 - 23:37

. Chcę kupić baterię całkowicie nową i mieć pewność, że jest w 100% Oryginalna....

Takie rzeczy to tylko w ... ASA (Autoryzowanych Serwisach Apple) : https://locate.apple.com/pl/pl/

 

 

 

... odnoszę wrażenie, że w Polsce poza premium resellerami stacjonarnymi nie kupię takiej baterii.

Nie, żaden reseller (choćby premium) baterii nie sprzedaje. Powinieneś zgłosić się do serwisu (nie do sklepu),
Serwis tez nie sprzeda Ci baterii tylko Ci ją (w cenie) wymieni.

 

...
W związku z tym mam do Was 2 pytania:

...

Czy oryginalna bateria posiada naklejkę (tę plombę) naklejoną już wcześniej czy znajduje się ona osobno dopiero do naklejenia po montażu?

Oryginalne baterie nie mają żadnych naklejek (ani przed ani po montażu).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2016 - 08:18

Nową oryginalną baterię dostaniesz tylko w autoryzowanym serwisie Apple.

Tak, bateria oryginalna nie ma naklejonej czarnej naklejki "Warning: Do not remove the battery", przychodzi ona w komplecie z baterią i nakleja się po montażu.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 Kirk42

Kirk42
  • 12 postów

Napisano 15 września 2016 - 18:17

Sprawdziłem sobie na stronie apple listę serwisów i natrafiłem na iMada, który w swoim serwisie montuje baterie OWC:

http://imad.pl/owc-nupower-baterie-do-komputerow-apple.html/

Znalazłem taką baterię w sklepie morele za połowę tego co mają w iMadzie, a także przy okazji znalazłem "oryginalną" baterię apple:

https://www.morele.net/bateria-apple-a1278-do-macbook-pro-13-a1322-2009-2012-ap06org-865766/

Czy ktoś może to skomentować?



#5 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 15 września 2016 - 18:43

Wszystkie pseudo oryginalne baterie to syf. Przerabialem temat, dostałem z 5 sztuk i wszystkie zwróciłem.


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#6 Kirk42

Kirk42
  • 12 postów

Napisano 15 września 2016 - 18:55

Ok, a co z bateriami firmy OWC?

Wiem, że jest to marka specjalizująca się w sprzedaży aftermarketowych części do MacBooków



#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2016 - 21:50

Bateria "oryginalna" z Morele to jedna z najgorszych padlin jaką widziałem, był u nas klient z taką, bo po zakupie nie działała.

To coś OWC w iMadzie to też będzie ta sama klasa co z Allegro za 200-300 złotych tylko trzy razy droższe. Poza tym cena 629 złotych do MacBooka Pro 13" to przecież jakiś żart, bo za tyle samo albo mniej wymieniają na oryginał od Apple. Sam nie wiem po co takie coś mają w ofercie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 16 września 2016 - 07:21

Przerabiałem kiedyś wymianę na "oryginalne" baterie, ale działały one słabo. Oddałem swoją do regeneracji i chodzi do dzisiaj ;) Zdecydowanie polecam to rozwiązanie, bo jest znacznie tańsze i tak samo skuteczne jak wymiana na nową oryginalną.



#9 Kirk42

Kirk42
  • 12 postów

Napisano 17 września 2016 - 08:56

Przerabiałem kiedyś wymianę na "oryginalne" baterie, ale działały one słabo. Oddałem swoją do regeneracji i chodzi do dzisiaj ;) Zdecydowanie polecam to rozwiązanie, bo jest znacznie tańsze i tak samo skuteczne jak wymiana na nową oryginalną.

 

Czy jesteś w stanie przybliżyć temat?

Jak to wygląda, ile trwa, gdzie można wykonać taką usługę no i oczywiście ile kosztuje?



#10 Marcin Dybaś

Marcin Dybaś
  • 3 postów

Napisano 27 września 2016 - 13:07

Witam,

 

Mam podobną sytuację tylko z Late 2012.

600zł w serwisie to jednak bardzo drogo.

Czy możecie polecić jakąś baterię do 300zł? Na allegro dużo różnych. Jest jakiś sprawdzony sprzedawca?

Nie spodziewam się identycznej jakości ale obecna bateria puchnie i podnosi trackpad. Muszę wymienić zanim będzie za późno.



#11 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 września 2016 - 14:01

Czy możecie polecić jakąś baterię do 300zł? Na allegro dużo różnych.


Nie.
Oszczędzisz = spodziewaj się dużych kosztów naprawy płyty + problemów np. z systemem.
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#12 Marcin Dybaś

Marcin Dybaś
  • 3 postów

Napisano 27 września 2016 - 22:07

Co w takim razie z regeneracją baterii? Firma Margo z Wrocławia robi takie rzeczy. Czy ktoś ma taką regenerowaną baterię już dłuższy czas i może coś powiedzieć na ten temat?

http://allegro.pl/regeneracja-baterii-apple-a1245-a1321-a1382-i5214847589.html



#13 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 27 września 2016 - 22:09

Witam,

 

Mam podobną sytuację tylko z Late 2012.

600zł w serwisie to jednak bardzo drogo.

Czy możecie polecić jakąś baterię do 300zł? Na allegro dużo różnych. Jest jakiś sprawdzony sprzedawca?

Nie spodziewam się identycznej jakości ale obecna bateria puchnie i podnosi trackpad. Muszę wymienić zanim będzie za późno.

Już jest za późno - jak bateria zdążyła spuchnąć. Spuchniętej baterii nie przyjmą na wymianę i zamiast 600zł. zapłaciłbyś ze 2 stówki więcej


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#14 Marcin Dybaś

Marcin Dybaś
  • 3 postów

Napisano 27 września 2016 - 22:25

Nosz... jak jeszcze miałem applecare to zadzwoniłem na support bo pojawił się komunikat "Service Battery". Szkoda, że zamiast propozycji sprawdzenia baterii dostałem poradę żeby zresetować SMC... Wtedy jeszcze puchnięcie nie było widoczne. Komunikat zniknął na miesiąc po czym wrócił a teraz bateria do wyrzucenia... Przestroga dla innych: "Service Battery" = oddajemy na wymianę.

 

Czy jakiś autoryzowany serwis wymienia taką baterię na miejscu? Do jednego dzwoniłem i czas oczekiwania ok. 7 dni!



#15 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2016 - 02:00

Już jest za późno - jak bateria zdążyła spuchnąć. Spuchniętej baterii nie przyjmą na wymianę i zamiast 600zł. zapłaciłbyś ze 2 stówki więcej

 

Proszę najpierw sprawdzić zamiast wypisywać bzdury. Spuchnięte baterie wymieniane są w normalnej cenie a nie stokowej. Sprawdzone osobiście (kilkanaście takich wymieniłem)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#16 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 03 października 2016 - 21:20

Proszę najpierw sprawdzić zamiast wypisywać bzdury. Spuchnięte baterie wymieniane są w normalnej cenie a nie stokowej. Sprawdzone osobiście (kilkanaście takich wymieniłem)

Trochę za mocnych słów używasz.
Kiedyś też wymieniałem spuchniętą baterię w zwykłej cenie wymiany, ale to było parę lat temu. Byłem świadkiem - przed wakacjami, w jednym z warszawskich serwisów - rozmowy, w której pracownik serwisu tłumaczył klientowi dlaczego wymiana baterii (która wypchnęła już trackpad) w jego komputerze będzie w cenie wyższej.
Ale właśnie sprawdziłem też jak reagują na taką sytuację inne serwisy. W kraju i za granicą (UE).

Jeżeli MacBook nie ma jeszcze 3 lat (ale może być już po gwarancji) to spuchnięta bateria (o ile nie jest zużyta) wymieniana jest za darmo .

Po upływie 3 lat trzeba płacić za wymianę baterii, ale jeżeli jest spuchnięta tak, że nie łapie się na nowe (obowiązujące chyba od pół roku) przepisy transportowe to serwis weźmie cenę "stokową" (wyższą).
Jeżeli spuchnięta bateria jest wymieniana w cenie niższej to albo nie jest na tyle spuchnięta, że nadaje się do transportu , albo serwis po prostu "mija się z przepisami bezpieczeństwa transportu" (tu cytat jednego z niemieckich serwisów).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#17 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2016 - 22:32

bee3 - sprawdź swoje wiadomości, bo jak napisałem piszesz bzdury. Spuchnięta bateria jest wymieniana w normalnej cenie i koniec. A co "darmowej " wymiany baterii - to też nie tak różowo wygląda. Retina 2014 (czyli rób co chcesz nijak nie wychodzą 3 lata) z uszkodzoną baterią - koszt dla klienta 1200 zł. Poza tym jak wiesz reguły (i ceny ) zmieniły się w Apple - niestety na niekorzyść dla klienta końcowego. Zweryfikuj swoje informacje, bo wprowadzasz ludzi w błąd. Na szczęście jak ma się oryginalną baterię (a sprawdzają to) to czy uszkodzona, czy wybuchnięta - cena jest jednakowa. Inna sprawa, jak ma się np. w 2012 roczniku baterię np. z 2010 (a w dobie zalewu maców "zombi" jest bardzo prawdopodobne), lub np. po resecie baterii  - tak w takim przypadku wymiana możliwa tylko w cenie podwyższonej.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#18 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 03 października 2016 - 23:08

To co napisałem sprawdziłem tuż przed minionym weekendem. To jest info z trzech polskich i dwóch niemieckich serwisów (jeden z nich - to stacjonarny Apple Store).
Spuchniętą baterię (ale przed osiągnięciem ilości cykli kwalifikującej ją do zużytej) w nie starszym niż 3-letnim MacBook-u można wymienić za darmo.

Oczywiście mowa o oryginalnej Apple.


Użytkownik bee3 edytował ten post 03 października 2016 - 23:09

Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych