Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakiego serwera Jabbera używasz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#26 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 05 marca 2008 - 23:30

Im bliżej tym mniejsza szansa, że jakaś awaria odetnie Cię od niego. Tylko o to chodzi, szybkość... w sumie też, ale to różnice rzędu części sekundy więc chyba nieistotne.

#27 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 20 marca 2008 - 20:10

jabster.pl tylko do jabbera. Bo działa (w przeciwieństwie do chrome.pl).

#28 benchaker20

benchaker20
  • 8 postów

Napisano 25 maja 2008 - 16:07

Ja uaznia.net i jabber.org

#29 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 11 czerwca 2008 - 10:48

A ja własnego :) hoax.pl ;)

#30 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 27 czerwca 2008 - 03:29

jabber.gda.pl + transporty z jabberpl.org (uêywam programu JabberFoX).

#31 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 września 2008 - 20:49

Dzisiaj założyłem konto na Jabbim PL - Jabber Server | instant messaging dla mam, dzieci i emerytów
Działa bez problemu transport gg i tlenu (w przeciwieństwie do jabberpl.org i maszyna.pl z którymi miałem problemy).

#32 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 26 stycznia 2009 - 18:44

uaznia.net <-- jak narazie najstabilniejszy w mojej dlugiej karierze uzywania jabbera

#33 vanbastek

vanbastek
  • 3 postów
  • SkądGliwice, Poland, Poland

Napisano 22 lutego 2009 - 10:23

uaznia.net

#34 Scypin

Scypin
  • 299 postów

Napisano 27 lutego 2009 - 18:49

jabster.pl

#35 wojtlos

wojtlos
  • 8 postów

Napisano 04 maja 2009 - 09:25

jabbim.pl

#36 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 04 maja 2009 - 09:40

mjaworski.pl :D

#37 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 maja 2009 - 11:35

gtalk. jabster. z niechecia jednak uzywam jabbera, w ciagu kilku lat uzywania wiecznie musialem migrowac z jednego serwera, ktory sie zamykal na inny, ktory tez po czasie sprawial klopoty. Transporty raz dzialaja, raz nie. Generalnie w czasach dominacji google, skype i facebooka jabber coraz bardziej traci sens.

#38 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2010 - 19:40

Właśnie planuję migrację i tak się zastanawiam który serwer z transportem gg jest najlepszy na dzień dzisiejszy i jak najprościej przenieść kontakty z jednego do drugiego. Jest ktoś w stanie coś polecić i poradzić?

#39 japkko

japkko
  • 157 postów
  • SkądPiastów, PL

Napisano 24 lutego 2010 - 15:31

ja moge Ci polecic jabbim.pl - uzywam od dlugiego czasu i nie mialem jak narazie zadnych problemow. :) ma swoj transport gg. :P nie wiem jak sprawuje sie z Beejive, bo nie uzywam a wiem ze kiedys byly jakies-tam problemy z roznymi serwerami tam. :>

co do przeniesienia kontaktow - wiem ze Miranda miala opcje eksportowania, ale lepszym rozwiazaniem moze byc Migracja rostera między różnymi kontami Jabbera - Karol „Zal” Zalewski - Blog :P

#40 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2010 - 15:54

Postanowiłem przetestować jabster.pl, ale jeśli coś będzie szwankować to sprawdzę jabbim.pl - dzięki. Natomiast import i eksport załatwiłem za pomocą ruskiego Jabber Roster Utility in PHP. Udało mi się przenieść grupy i kontakty razem z polskimi znakami w dosłownie kilka minut - rewelacja! :)

#41 japkko

japkko
  • 157 postów
  • SkądPiastów, PL

Napisano 24 lutego 2010 - 16:17

haha - tez sie zastanawialem nad jabster/jabbim i zdecydowalem sie na jabbim, bez powodu w sumie. :P moze dlatego, ze mial swoj transport tlena. :) a o tym JRU tez cos czytalem, chyba bylo wspomniane w linku wyzej :P ale bylo wspomniane ze juz tego nie ma czy cos - w kazdym razie przyda sie moze kiedys. :D

#42 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 24 lutego 2010 - 17:03

A ja mam problem z iChatem, przestał działać, używam jabbim.pl

#43 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 08 marca 2010 - 23:14

Być może ktoś wie, czy znajdę jakiś konwerter xml na txt? Nowe GG eksportuje mi listę do pliku tylko w formacie xml, a chcę wrzucić kontakty na serwer jabbera i korzystać z GG w iChat. Może jakieś sugestie jak mogę to inaczej zrobić, bez pliku z kontaktami w txt? btw. jak obecnie sprawdza się jabbim.pl w sprawie problemów z opisami/statusami i ogólnie obsługą numerów większych niż 17mln. Ogólnie częste awarie na jabbim.pl?

#44 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 09 marca 2010 - 11:26

Być może ktoś wie, czy znajdę jakiś konwerter xml na txt?
Nowe GG eksportuje mi listę do pliku tylko w formacie xml, a chcę wrzucić kontakty na serwer jabbera i korzystać z GG w iChat. Może jakieś sugestie jak mogę to inaczej zrobić, bez pliku z kontaktami w txt?

btw. jak obecnie sprawdza się jabbim.pl w sprawie problemów z opisami/statusami i ogólnie obsługą numerów większych niż 17mln. Ogólnie częste awarie na jabbim.pl?


Ja zainstalowałem stare gg, żeby mieć kontakty txt. Przejrzyj tą stronkę, powinna Ci pomóc.
Gadu-Gadu przez iChata (Strona 1) - Oprogramowanie - YourApple

Jeżeli chodzi o serwery to jabbim.pl nie działa a jabster.pl też nie zawsze, ale to tylko u mnie!
Z tego co czytam na forum innym działa zarówno pierwszy jak i drugi bezproblemowo. Jabbim.pl śmigał u mnie dobrych kilka miechów...
Jak skonfigurujesz wszystko u siebie to daj znać czy jest ok.
pozdrawiam

#45 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 09 marca 2010 - 12:28

Na razie konfigurowałem wszystko przez eksport z nowego gg do xml, potem konwersja na txt, i przez stronę chomika. O dziwo nie mam wszystkich polskich znaków:D no i uciekło mi trochę kontaktów z listy. Wieczorem spróbuję sposobem jaki podałeś;)

#46 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2010 - 13:31

Zarówno jabbim jak i jabster są w porządku. Oba współpracują z nowymi numerami i bez problemów wyświetlają długie opisy.

#47 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 09 marca 2010 - 13:56

Ha, udało mi się! Nareszcie ! Założyłem nowe konto na jabbim.pl i wszystko śmiga jak powinno. Lubię iChat... pozdrawiam

#48 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marca 2010 - 18:25

Jednak zrezygnowałem z jabstera - lubił się rozłączać, przez co nie dostawałem powiadomień od BeejiveIM, a rano były dostępne te same osoby co wieczorem - musiałem się rozłączać i ponownie łączyć. W tej chwili używam jabbim - mam nadzieję, że wreszcie będzie stabilnie.

#49 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marca 2010 - 18:35

Ja mam jabster i śmiga jak trzeba.

#50 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 14 marca 2010 - 19:54

Ja mam Jabster, ale niestety lubi się rozłączać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych