Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2467 odpowiedzi w tym temacie

#2276 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 stycznia 2022 - 09:21

Telefon nowy, używany, powystawowy ? Jaka kondycja baterii?

Użytkownik Regiss edytował ten post 10 stycznia 2022 - 09:21

iPhone 15 Pro


#2277 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 10 stycznia 2022 - 09:38

Telefon nowy, używany, powystawowy ? Jaka kondycja baterii?

Telefon nowy, kondycja 100% 


iPhone 3GS


#2278 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 stycznia 2022 - 09:58

4h na ekranie to norma, szczególnie na LTE. Wszystko zależy do czego używasz. Wiadomo że na grach będzie to dużo krócej niż oglądaniu filmów na yt. Baterie bardzo szarpie też słaby zasięg, przełączanie nadajników gsm jak masz np kartę w Play.

iPhone 15 Pro


#2279 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 10 stycznia 2022 - 10:09

No to mnie mocno zasmuciłeś.

Tym bardziej że mam zainstalowane tylko Messenger i Instagram.

Poczekam jeszcze czy ktoś potwierdzi takie słabe wyniki działania.

Skłaniam się ku temu, że iOS nadal ma problem z drenowaniem baterii w swoich telefonach.


Użytkownik lelekCk edytował ten post 10 stycznia 2022 - 10:10

iPhone 3GS


#2280 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 10 stycznia 2022 - 10:13

Spróbuj odinstalować messengera. Często to ta aplikacja drenuje baterię.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2281 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 10 stycznia 2022 - 10:28

ok, tak zrobiłem.

Ciężko mi zrzucić winę na LTE, czy przełączanie się pomiędzy nadajnikami operatora ponieważ telefonów używam w tych samych warunkach od dawna.

W posiadaniu mam również Samsunga a22 dual sim (5k mAh) i tam na dwóch simkach LTE trzyma prawie 8h na ekranie.

Również na drugim Samsungu z fold 3 chyba (4k mAh) z jedną simką LTE spokojnie kręci 5h na ekranie. 

 

Stąd też od razu zauważona przeze mnie różnica na iPhone 11 i prośba o podpowiedzi lub wyjaśnienie realiów iOS. 


iPhone 3GS


#2282 Geble

Geble

  • 1 179 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 10 stycznia 2022 - 11:04

Ale wiesz, że Twój IP11 ma zaledwie 3k mAh? To po co porównujesz to do Samsunga, który jak sam napisałeś ma 5k mAh? To tak jakbym na forum samochodowym pruł się, że mi bak 40 litrów starcza na dużo mniej trasy niż w moim poprzednim Passeratti, który miał 70 litrowy zbiornik.  


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#2283 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 stycznia 2022 - 11:10

Poza tym już nie raz przerabiałem że każdy nowy telefon działa najlepiej i najdłużej na sofcie z którym wyszedł do sprzedaży. ip12 działał dłużej na ios 14 niż na 15. Mimo że ip12 miałem nowy na 14 a 12 pro też mam nowy na ios 15. A baterie mają te same. Mityczne postarzanie modeli niestety działa i ma się dobrze. 11 mimo że nowa nie będzie działała tak długo jak na sofcie z którym się pojawiła w sprzedaży.

iPhone 15 Pro


#2284 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 10 stycznia 2022 - 11:23

Spokojnie, wiem że ma 3,1k mAh.

Zdziwiło mnie tylko to, że 6s ma 1,6-1,8k mAh i trzyma podobnie.

Więc logika podpowiedziała mi że może powinno być ciut lepiej.

 

Samsungi operujące na innej platformie podałem wyłącznie poglądowo. 


Poza tym już nie raz przerabiałem że każdy nowy telefon działa najlepiej i najdłużej na sofcie z którym wyszedł do sprzedaży. ip12 działał dłużej na ios 14 niż na 15. Mimo że ip12 miałem nowy na 14 a 12 pro też mam nowy na ios 15. A baterie mają te same. Mityczne postarzanie modeli niestety działa i ma się dobrze. 11 mimo że nowa nie będzie działała tak długo jak na sofcie z którym się pojawiła w sprzedaży.

Kurczę, dokładnie o tym samym pomyślałem i zgadzam się w 100%.

Wcześniej miałem iP 4, 5s, 6s na iOS na których debiutowały, po aktualizacjach było znacznie gorzej.

Zatem trend się utrzymuje.

Szkoda że % lecą w oczach.


iPhone 3GS


#2285 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 10 stycznia 2022 - 13:31

Może ktoś już pisał, może nie ale przed wymianą baterii w autoryzowanym serwisie trzeba sobie przywrócić stabilną wersję iOS'a bo podobno nie da się na becie zaprogramować nowej baterii. I ciekawostka, jeśli nie chcecie robić tego samemu to serwisu zrobi to za was, za jedyne 60zł :) 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#2286 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 10 stycznia 2022 - 13:49

A to akurat zależy od serwisu. Ja miałem taką sytuację i miła pani serwisantka jedynie zapytała się mnie, czy na pewno nie mam problemu z wymazaniem telefonu i przywróceniu „oficjalnego” wypustu oprogramowania. Nie było dodatkowej opłaty. Trochę dziwne, że serwis bierze za to kasę (tym bardziej, że jest to trywialne, a klient już płaci za wymianę baterii), ale nie mój cyrk nie moje małpy. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2287 marioo11

marioo11
  • 68 postów

Napisano 10 stycznia 2022 - 14:41

potrzebuję wymienić baterię w SE 1gen - pierwsza myśl to ihospital bo mam do nich najbliżej. warto? dobrej jakości ogniwa? gdzieś mi mignęła informacja, że przy nieoryginalnych bateriach kondycja baterii sygnalizuje serwis...



#2288 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 stycznia 2022 - 15:39

Ogniwa jak wszędzie (nieautoryzowane), czyli zamienniki. Raz gorsze raz lepsze loteria. Zobacz jaka jest różnica w cenie pomiędzy podróbą tam a oryginalnym akumulatorem w serwisie autoryzowanym. Może nie warto się pchać w podróbę.

Użytkownik Regiss edytował ten post 10 stycznia 2022 - 15:40

iPhone 15 Pro


#2289 cesiu111

cesiu111
  • 741 postów
  • SkądRz

Napisano 10 stycznia 2022 - 15:57

Ostatnio widziałem, że iMad ma promocję na wymianę baterii.

Koszt dla SE 1st gen to 139zł za oryginał, więc nie warto bawić się w zamienniki.


  • winmaciek lubi to

#2290 marioo11

marioo11
  • 68 postów

Napisano 10 stycznia 2022 - 17:36

niby na stronce ihospital pisza ze oryginalne czesci...

 

"wymiana baterii w iPhone SE przebiega przy wykorzystaniu oryginalnych części"

 



#2291 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 10 stycznia 2022 - 18:20

Oryginalnych jakiej firmy?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2292 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 stycznia 2022 - 18:42

Jak masz w imad za 139 to nie ma co się zastanawiać. Żaden ihospital czy inny serwis krzak nie ma dostępu do oryginalnych baterii Apple. No właśnie oryginalnych- ale już dopisku Apple nie ma. Ja też mogę produkować oryginalne baterie- oryginalne mojej firmy xyz.

Użytkownik Regiss edytował ten post 10 stycznia 2022 - 18:42

iPhone 15 Pro


#2293 crux

crux
  • 42 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 stycznia 2022 - 19:39

Cześć. 

Pierwotnie wątek był w innym miejscu, ale admin wyjaśnił, że było niepoprawne i wskazał to miejsce więc piszę. 

 

Zakupiłem iPhone XS od firmy luxtrade.pl w stanie "jak nowy" z "nową" baterią.

 

Dla zainteresowanych podobnym zakupem od tej firmy: Na telefonie znalazłem jedną 2-milimetrową płytką rysę na ramce. Nie ma żadnej innych śladów z tyłu, przodu, na przyciskach czy na pozostałej ramce. Właściwie jak wyjęty z pudełka. Porównałem wyświetlacz z innym XS kupionym u autoryzowanego sprzedawcy i tutaj bardzo subtelnie różni się nasycenie kolorów... na korzyść mojego telefonu. Jednak aby nie było tak różowo, telefon po położeniu na "ekranie" lekko się ... buja. Podobnie gdy położę go na pleckach, ale tak by aparat wystawał poza stół a więc telefon leży na płaskiej części... również się buja minimalnie. Do tego ...

 

Właśnie, bateria. Do telefonu przywróciłem backup z iCloud w celu przerzucenia danych z iP7. Całość przeszła bez problemów. Problem polega na tym, że telefon ma SOT ok. 3,5h w większości na WiFi. Bateria ma 100% pojemności, przynajmniej tak pokazuje telefon czy 3uTools. Przejrzałem więc tutejsze forum, postów o drenowaniu baterii jest sporo i dotyczą różnych modeli. W jednym z postów znalazłem info, że byle zdaje się programatorem można zmienić dowolne informacje z baterii czy to o jej maksymalnej pojemności czy też o ilości cykli ładowania. W ustawieniach telefonu nie widać również czegoś takiego jak Historia Części i Serwisu pomimo oprogramowania 15.2.1. W XS powinna być informacja o baterii. 

 

Poniżej wrzucam wam zrzut ekranu z 3uTools. Zastanawia mnie data produkcji i numer seryjny baterii z kolumny Ex-factory Value oraz Read Value. Są dokładnie takie same więc jeżeli dobrze rozumiem to jest ta sama bateria od nowości w tym telefonie tylko z możliwą zmianą informacji o pojemności i cyklach ładowania?

 

Zerknijcie i dajcie znać co o tym wszystkim myślicie gdyż aktualnie skłaniam się do zdecydowanego odesłania telefonu. Dzięki.

 

Pozdrowienia

Crux

Załączone pliki

  • Załączony plik  XS.jpg   185,86 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik crux edytował ten post 16 stycznia 2022 - 20:01

Apple iPhone 13 Pro / Apple iPad Air 5 / Apple AirPods Pro 2

Samsung Galaxy S23 / Garmin Epix 2


#2294 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 303 postów
  • Skądtowni?

Napisano 17 stycznia 2022 - 15:53

Po roku mam 97% iPhone 12 Pro. Chyba dobry wynik?

Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sequoia 15 - Beta 2

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 18 - Beta 3


#2295 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 stycznia 2022 - 16:01

iPhone 12 Pro Max - kupiony i aktywowany 7 stycznia 2021 , dziś tj 17-01-2021 - nadal 100% kondycji Baterii , ale może wynika to z tego , że nie jest używany tak bardzo często jak u reszty użytkowników forum. Internet bardzo często i przeglądanie stron , aplikacje. Telefonowanie najmniej w naprawdę małym stopniu.


Użytkownik crash5 edytował ten post 17 stycznia 2022 - 17:27

iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#2296 Ciri

Ciri
  • 27 postów
  • SkądWarmia

Napisano 17 stycznia 2022 - 18:03

Jeżeli przez „wychodzenie do końca z aplikacji” masz na myśli ubijanie jej w multitaskingu to niszczysz sobie baterię. iPhone sam zarządza pamięcią i robiąc to, zmuszasz go za każdym razem do ponownego wczytania wszystkiego od nowa, zwiększajac tym samym zużycie energii. 
Mój 12 Pro bez ubijania aplikacji, po roku i kilku dniach ma 95%. 

 

 Co masz na myśli piszac ubijanie aplikacji?

Po prostu wychodze z niej do ekranu głównego tak, że po wybudzenia fona widzę wszystkie apki na ekranie a nie tę 1 otwartą.



#2297 peter08

peter08
  • 41 postów

Napisano 17 stycznia 2022 - 21:37

U mnie 12 Pro Max ,nieco ponad rok i kondycja baterii 85% i odczuwalnie krócej trzyma.Martwi mnie to bo czesto wymieniałem iphony i zawsze Max-y ,nigdy tak nisko nie spadła kondycja jak teraz.


  • Dastia lubi to

#2298 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 18 stycznia 2022 - 08:35

Zwykła 12 z maja - 89% już, ale jak już pisałem kilkukrotnie - zjazd się zaczął od instalacji iOS 15

#2299 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 18 stycznia 2022 - 12:55

 

Cześć. 

Pierwotnie wątek był w innym miejscu, ale admin wyjaśnił, że było niepoprawne i wskazał to miejsce więc piszę. 

 

Zakupiłem iPhone XS od firmy luxtrade.pl w stanie "jak nowy" z "nową" baterią.

 

Dla zainteresowanych podobnym zakupem od tej firmy: Na telefonie znalazłem jedną 2-milimetrową płytką rysę na ramce. Nie ma żadnej innych śladów z tyłu, przodu, na przyciskach czy na pozostałej ramce. Właściwie jak wyjęty z pudełka. Porównałem wyświetlacz z innym XS kupionym u autoryzowanego sprzedawcy i tutaj bardzo subtelnie różni się nasycenie kolorów... na korzyść mojego telefonu. Jednak aby nie było tak różowo, telefon po położeniu na "ekranie" lekko się ... buja. Podobnie gdy położę go na pleckach, ale tak by aparat wystawał poza stół a więc telefon leży na płaskiej części... również się buja minimalnie. Do tego ...

 

Właśnie, bateria. Do telefonu przywróciłem backup z iCloud w celu przerzucenia danych z iP7. Całość przeszła bez problemów. Problem polega na tym, że telefon ma SOT ok. 3,5h w większości na WiFi. Bateria ma 100% pojemności, przynajmniej tak pokazuje telefon czy 3uTools. Przejrzałem więc tutejsze forum, postów o drenowaniu baterii jest sporo i dotyczą różnych modeli. W jednym z postów znalazłem info, że byle zdaje się programatorem można zmienić dowolne informacje z baterii czy to o jej maksymalnej pojemności czy też o ilości cykli ładowania. W ustawieniach telefonu nie widać również czegoś takiego jak Historia Części i Serwisu pomimo oprogramowania 15.2.1. W XS powinna być informacja o baterii. 

 

Poniżej wrzucam wam zrzut ekranu z 3uTools. Zastanawia mnie data produkcji i numer seryjny baterii z kolumny Ex-factory Value oraz Read Value. Są dokładnie takie same więc jeżeli dobrze rozumiem to jest ta sama bateria od nowości w tym telefonie tylko z możliwą zmianą informacji o pojemności i cyklach ładowania?

 

Zerknijcie i dajcie znać co o tym wszystkim myślicie gdyż aktualnie skłaniam się do zdecydowanego odesłania telefonu. Dzięki.

 

Pozdrowienia

Crux

 

Nie siedzę w obszarze składania telefonów, ale po tym co przeczytałem ewidentnie ten tel. to frankenstein.

Bez wchodzenia w szczegóły.

Wszystko jest zapewne tak zatuszowane, że nie będziesz w stanie do końca ocenić co i jak było naprawiane. 

Sprawa "śmierdzi z daleka"

Ja bym oddał.


iPhone 3GS


#2300 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 stycznia 2022 - 15:51

Składak złożony z kilku telefonów, programatorem pochowane niepotrzebnie rażące w oczy rzeczy. W każdej chwili może paść cokolwiek, płyta i pozostałe elementy mogą mieć już kilka lat. Oddaj ten szmelc póki możesz. Gwarancji nie masz na to żadnej.

iPhone 15 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    wopo