Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zdalny pulpit TeamViewer - wymuszenie, skrót klawisza ALT


Najlepsza odpowiedź ciotka_paszczaka , 27 sierpnia 2016 - 11:55

Żeby uzyskać polskie znaki pod Windows musisz użyć prawego altu, który jest na Windowsowych klawiaturach zdefiniowany nie jako alt tylko jako Alt GR. Makowa klawiatura nie ma takiego klawisza, pewnie wysyła zwykły alt. Nie mam jak sprawdzić, ale chyba ALT GR uzyskuje się poprzez naciśnięcie razem alt+ctrl. Albo spróbuj wpisywać polskie znaki stara metodą czyli najpierw shift+~ potem litera (nie razem, tylko potem) - nie wiem czy to jeszcze działa pod Windows, kiedyś działało.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 sierpnia 2016 - 10:52

Cześć może ktoś z was będzie w stanie pomóc.

 

Żona w domu używa Aira i łączymy się z komputerem w firmie za pośrednictwem TeamViewera - odpalając zdalny pulpit Windowsa 7.

Pracuje na programach księgowych - nie mogę znaleźć sposobu na klawisz ALT tak aby działał jak w windowsie.

Naciśnięcie alt w konkretnym programie wywołuje menu i pozwala skrótami wywoływać konkretne opcje ! 

 

Czy ktoś z was wie i może pomóc jak uruchomić alt jak w windowsie na zdalnym pulpicie! 

Dzięki za ewentualną pomoc!!


"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Air13 M1, SSD250 gb, Ram 16 gb 2020 |  iP 11 pro Max - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG


#2 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpnia 2016 - 10:55

Tak z ciekawości: najpierw TeamViewer a później RDP?

Nie da się uprościć?


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#3 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 sierpnia 2016 - 10:57

RDP - tak bo nie ma możliwości podłączyć się bez pośfednio do RDP ponieważ sieć w firmie nie pozwala.

Jest odpalony TeamViewer i przez niego obsługuje komputer


Użytkownik shaqui edytował ten post 27 sierpnia 2016 - 11:00

"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Air13 M1, SSD250 gb, Ram 16 gb 2020 |  iP 11 pro Max - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG


#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 27 sierpnia 2016 - 11:55   Najlepsza odpowiedź

Żeby uzyskać polskie znaki pod Windows musisz użyć prawego altu, który jest na Windowsowych klawiaturach zdefiniowany nie jako alt tylko jako Alt GR. Makowa klawiatura nie ma takiego klawisza, pewnie wysyła zwykły alt. Nie mam jak sprawdzić, ale chyba ALT GR uzyskuje się poprzez naciśnięcie razem alt+ctrl. Albo spróbuj wpisywać polskie znaki stara metodą czyli najpierw shift+~ potem litera (nie razem, tylko potem) - nie wiem czy to jeszcze działa pod Windows, kiedyś działało.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 27 sierpnia 2016 - 11:58

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 27 sierpnia 2016 - 12:07

Próbowałeś Preferencje > Dostępność > Mysz i Trackpad > Włącz klawisze myszy. I wtedy 

⌃5

 na klawiaturze z częścią numeryczną (działa) albo na macbookach (tego nie sprawdzę akurat) 

⌃fn i

Albo użycie third party typu Better Touch Tool czy też podobnych.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#6 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 sierpnia 2016 - 14:34

Udało się! 

Nie chodził dokładnie o polskie znaki ale bardziej o to aby wywoływać bezpośrednio z klawiatury menu programu! 

 

Kombinacja klawiszy ALT COMMAND (OPTION + COMAND) i konkretna litera otiwerała menu - np. ALT COMMAND + P = wywołuje w symfonii menu plik itp.! 

 

Dziękuję! 

Temat do zamknięcia!


Użytkownik shaqui edytował ten post 27 sierpnia 2016 - 14:59

"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Air13 M1, SSD250 gb, Ram 16 gb 2020 |  iP 11 pro Max - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych