Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana baterii MacBook Pro Retina 13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawikos

dawikos
  • 139 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2016 - 21:53

Witam,

 

Mój MacBook Pro Retina 13 już w krótkim czasie (pół roku) przekroczył prawie 200 cykli. Bardzo mnie to martwi, gdyż cena wymiany baterii w nim mnie przeraża - ponad 1800 zł. Pojawia się pytanie - czy zrobię to taniej w jakimś innym serwisie niż autoryzowany? Ktoś w ogóle wymieniał i widział w tym sens? Laptop jest świetny, aczkolwiek pielęgnacja jego baterii jest dosyć problematyczna, po przekroczeniu 1000 cykli :/

 

Pozdrawiam


Komputer MacBook Pro 13" 2020 M1
Telefon iPhone X

#2 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 04 sierpnia 2016 - 22:38

Witam,

 

Mój MacBook Pro Retina 13 już w krótkim czasie (pół roku) przekroczył prawie 200 cykli. Bardzo mnie to martwi, gdyż cena wymiany baterii w nim mnie przeraża - ponad 1800 zł. Pojawia się pytanie - czy zrobię to taniej w jakimś innym serwisie niż autoryzowany? Ktoś w ogóle wymieniał i widział w tym sens? Laptop jest świetny, aczkolwiek pielęgnacja jego baterii jest dosyć problematyczna, po przekroczeniu 1000 cykli :/

 

Pozdrawiam

 

Myślę, że sam tą baterię byś wymienił, zajrzyj na Youtube na kanał iFixit :). widziałem tam gdzieś filmik z wymianą baterii w MBP


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#3 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 05 sierpnia 2016 - 06:30

wymiana to nie problem. Problem to zakup



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 sierpnia 2016 - 08:15

Wymiana to nie problem. Zakup to nie problem. A 1800 kosztuje w serwisie wymiana topcase z innego powodu niż bateria, jeśli całość jest sprawna, a tylko chodzi o zużytą baterię to wymiana kosztuje coś około 900 złotych.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2016 - 08:38

U nas w firmie kupili kilka baterii do MacBooków, zamienniki NewerTech NuPower. Wszystkie wymienione i wszystkie działają doskonale, jak oryginał. Jedna bateria kosztowała ok 400zł.



#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 05 sierpnia 2016 - 23:19

Myślę, że sam tą baterię byś wymienił, zajrzyj na Youtube na kanał iFixit :). widziałem tam gdzieś filmik z wymianą baterii w MBP

 

U nas w firmie kupili kilka baterii do MacBooków, zamienniki NewerTech NuPower. Wszystkie wymienione i wszystkie działają doskonale, jak oryginał. Jedna bateria kosztowała ok 400zł.

Chyba MBP ale bez Retiny. W Retinie bateria zintegrowana jest z topcase.
W najnowszych Retinach (z gładzikiem z Force Touch) dochodzi jeszcze chyba konieczność kalibracji gładzika po takiej wymianie co w warunkach domowych może być co najmniej trudne.

 

Witam,

 

Mój MacBook Pro Retina 13 już w krótkim czasie (pół roku) przekroczył prawie 200 cykli. Bardzo mnie to martwi, gdyż cena wymiany baterii w nim mnie przeraża - ponad 1800 zł. Pojawia się pytanie - czy zrobię to taniej w jakimś innym serwisie niż autoryzowany? Ktoś w ogóle wymieniał i widział w tym sens? Laptop jest świetny, aczkolwiek pielęgnacja jego baterii jest dosyć problematyczna, po przekroczeniu 1000 cykli :/

 

Pozdrawiam

Jak obawiasz się, że 1000 cykli osiągniesz w mniej niż 3 lata - to kup ACPP (kosztuje mniej niż wymiana baterii z całym topcase o której pisał macsupport czyli ok. 900zł.).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 dawikos

dawikos
  • 139 postów
  • Płeć:

Napisano 07 sierpnia 2016 - 23:18

Właśnie o to chodzi, że bateria jest zintegrowana z klawiaturą i tutaj jest problem.

 

Chyba MBP ale bez Retiny. W Retinie bateria zintegrowana jest z topcase.
W najnowszych Retinach (z gładzikiem z Force Touch) dochodzi jeszcze chyba konieczność kalibracji gładzika po takiej wymianie co w warunkach domowych może być co najmniej trudne.

 

Jak obawiasz się, że 1000 cykli osiągniesz w mniej niż 3 lata - to kup ACPP (kosztuje mniej niż wymiana baterii z całym topcase o której pisał macsupport czyli ok. 900zł.).

 

ACPP - cóż to takiego?


Komputer MacBook Pro 13" 2020 M1
Telefon iPhone X

#8 Dominik2001

Dominik2001
  • 145 postów
  • SkądMielec,PL

Napisano 07 sierpnia 2016 - 23:38

Apple Care Protection Plan

#9 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 15 sierpnia 2016 - 19:45

Właśnie o to chodzi, że bateria jest zintegrowana z klawiaturą i tutaj jest problem.

 

Dlaczego ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#10 dawikos

dawikos
  • 139 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2016 - 19:15

Chyba MBP ale bez Retiny. W Retinie bateria zintegrowana jest z topcase.
W najnowszych Retinach (z gładzikiem z Force Touch) dochodzi jeszcze chyba konieczność kalibracji gładzika po takiej wymianie co w warunkach domowych może być co najmniej trudne.

 

Jak obawiasz się, że 1000 cykli osiągniesz w mniej niż 3 lata - to kup ACPP (kosztuje mniej niż wymiana baterii z całym topcase o której pisał macsupport czyli ok. 900zł.).

 

Nie rozumiem, skoro bateria jest zintergrowana z topcase to nie trzeba wymieniać całości jeśli chodzi o Retinę? AppleCare Protection Plan dla MBP Retina 13 kosztuje 1099 zł, więc jak go zakupię i zaniosę do serwisu Apple wymienią mi tą baterię z tą gwarancją? :)


Komputer MacBook Pro 13" 2020 M1
Telefon iPhone X

#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 18 sierpnia 2016 - 21:15

Nie rozumiem, skoro bateria jest zintergrowana z topcase to nie trzeba wymieniać całości jeśli chodzi o Retinę? AppleCare Protection Plan dla MBP Retina 13 kosztuje 1099 zł, więc jak go zakupię i zaniosę do serwisu Apple wymienią mi tą baterię z tą gwarancją? :)

Kilka postów wyżej macsupport wyjaśnił Ci, że cena zależy nie od tego "co" trzeba wymienić", ale "z jakiego powodu" , więc sam fakt zintegrowania baterii z topcase nie jest problemem.
Jeżeli masz zużytą baterię w Retinie 13, to serwis wymienia Ci topcase ze zintegrowaną baterią w cenie baterii, czyli mniej więcej za połowę ceny wymiany tego samego topcase z baterią, ale wymienianego z innych powodów (np. zalania, uszkodzenia mechanicznego, etc.).

ACPP kosztuje 1099zł. w AOS, ale da się kupić znacznie taniej (ważne, żeby zarejestrować w ciągu pierwszego roku - czyli obowiązywania rocznej gwarancji podstawowej).
Jeżeli w okresie gwarancji (podstawowej rocznej, albo rozszerzonej ACPP trzyletniej) bateria wymagałaby wymiany to serwis zrobi to bezpłatnie.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 Aquo

Aquo
  • 507 postów

Napisano 24 maja 2017 - 18:50

Odświeżę temat, żeby nie zakładać kolejnego - po mniej więcej ilu cyklach, realnie, bateria MacBooka (Retiny Early 2015 konkretnie, ale domyślam się, że to względnie stałe dla wszystkich) spada poniżej 80%, czyli poziomu na którym AppleCare gwarantuje wymianę baterii?
Chodzi mi o to, czy ze względu na samą baterię warto kupować AppleCare? Domyślam się, że po 3 latach na pewno dojdę do tysiąca cykli, czy wtedy bateria już dawno będzie poniżej 80%, czy dopiero zacznie faktycznie słabnąć?



#13 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 maja 2017 - 19:03

NIe da się tego jednoznacznie określić bo nie jest to regułą. Wymieniałem baterię w komputerach po 300 cyklach, a były też na serwisie takie, które miały po 1500 cykli i nadal pojemność była bardzo dobra, system nie krzyczał o konieczności wymiany.

Jeśli chcesz kupić AppleCare tylko i wyłącznie ze strachu przed koniecznością wymiany baterii to niekoniecznie może się to opłacić, bo wymiana baterii z całym topcase w serwisie autoryzowanym kosztuje około 900-1000 złotych.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#14 Aquo

Aquo
  • 507 postów

Napisano 24 maja 2017 - 19:07

Gdybyś miał jednak określić jak prawdopodobne jest, że i tak będę musiał ją wymienić, to co byś powiedział? I - nieco mniej w temacie - jak Early 2015 stoi z awaryjnością, bo to również dość ważny aspekt przy kupnie AC.



#15 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 maja 2017 - 19:16

Baterie w komputerach Apple są generalnie dobrej jakości, mało prawdopodobne aby krótko po gwarancji wymagała ona wymiany. Chyba, że planujesz używać komputera te 3-4 lata to pewnie pojemność spadnie ale czy na tyle aby konieczna była wymiana to zdecydujesz sam. Zazwyczaj jest tak, że komputer działa na przykład trzy godziny zamiast pięciu jak na początku, to nie jest tak, że bateria nagle zupełnie padnie, choć takie przypadki też mają miejsce. Wiem, że nie pomogłem w podjęciu decyzji ale tak jak pisałem, żywotność baterii zależy od wielu czynników i nie można z pewnością powiedzieć, że będzie działać prawidłowo na przykład rok czy pięć lat.

A odnośnie awaryjności modelu 2015 to póki co są one praktycznie bezawaryjne, jedynie czasem zdarzają się usterki taśmy od gładzika, wtedy przestaje działać klawiatura i gładzik ale to tanie w naprawie, około 300 złotych. Ale to stosunkowo młode komputery, więc z czasem mogą wyjść inne usterki.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#16 Aquo

Aquo
  • 507 postów

Napisano 24 maja 2017 - 19:20

Rozumiem. Dzięki za pomoc!



#17 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 24 maja 2017 - 20:30

Odświeżę temat, żeby nie zakładać kolejnego - po mniej więcej ilu cyklach, realnie, bateria MacBooka (Retiny Early 2015 konkretnie, ale domyślam się, że to względnie stałe dla wszystkich) spada poniżej 80%, czyli poziomu na którym AppleCare gwarantuje wymianę baterii?
Chodzi mi o to, czy ze względu na samą baterię warto kupować AppleCare? Domyślam się, że po 3 latach na pewno dojdę do tysiąca cykli, czy wtedy bateria już dawno będzie poniżej 80%, czy dopiero zacznie faktycznie słabnąć?

Ja w ciągu roku narobiłem prawie tysiąc cykli, ale laptop jest użytkowany bardzo intensywnie. Dbając o baterię dobijesz do okoła 3500 cykli z pojemnością >40%

 

Rekord jaki widziałem to chyba 4200 cykli, ale bateria była na wymarciu. To jakbyś nowym fiatem zrobił 2 miliony kilometrów w ciągu 5 lat.

 

De facto do 1500 cykli - pojemność baterii jest OK, potem też zła nie jest ale systematycznie spada.


Użytkownik tka11 edytował ten post 24 maja 2017 - 20:30


#18 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 24 maja 2017 - 22:22

Jeżeli ACPP jest do kupienia nawet poniżej 900zł. (więc jest tańszy niż wymiana baterii z całym topcase) to moim zdaniem już się opłaca.

 

Do problemu: kupić czy nie ja proponuję podejść nieco inaczej (niezależnie od dodatkowej gwarancji na cały komputer):

Na ile prawdopodobne jest, że po upływie trzydziestu paru miesięcy osiągniemy poziom <80% pojemności?
Jeżeli jest to bardzo prawdopodobne (a jest) to w 33-35 miesiącu (lub wcześniej jeżeli wcześniej osiągniemy niską pojemność) zgłaszamy się do serwisu, pokazujemy że pojemność spadła <80% i prosimy o wymianę baterii (całego topcase nawet z drobnymi zadrapaniami) w ramach ACPP. Mamy kłopot z głowy na kolejne np. 3 lata. Jeżeli nie planujesz użytkować komputera 5-6 lat to jedziesz na baterii tyle ile (bezpiecznie) się da i ... sprzedajesz komputer. 

Jeżeli jednak planujesz użytkowanie 5-6 lat to przed wymianą baterii nie uciekniesz. Pamiętaj, że używanie zużytej baterii (nawet jak jeszcze "trzyma" np. 2h, ale system pokazuje że wymaga wymiany) może być po prostu niebezpieczne.
 

"Problem" z powyższym tokiem rozumowania pojawi się, jeżeli w np. w 30-stym miesiącu używania komputera zalejesz klawiaturę i będziesz zmuszony do wymiany zalanego topcase (za własne pieniądze) - dostaniesz "przy okazji, w bonusie" nową baterię.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#19 Aquo

Aquo
  • 507 postów

Napisano 24 maja 2017 - 22:26

Rozsądne podejście. Zalanie komputera byłoby wyjątkowo niefortunne i jednocześnie stawiałoby winę całkowicie po mojej stronie, więc trudno rozpatrywać to jako za, lub przeciw. Ostatecznie, myślę że zainwestuję w AC.



#20 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 24 maja 2017 - 22:38

Tak zrobiliśmy z paroma 13" Retinami w firmie i poza przypadkami zalania kawą czy rozbitej matrycy (takie też niestety zdarzyły się) kilka miało wymieniony topcase przed upływem 3 lat (bezpłatnie, z powodu zużytej baterii na ACPP), a matryce (całe klapy) na programie wymiany z powodu wadliwej warstwy antiglare (też bezpłatnie). Po paru latach używania komputera ze starego zostały tylko płyta i dysk.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#21 dawikos

dawikos
  • 139 postów
  • Płeć:

Napisano 05 kwietnia 2018 - 21:29

Odkopując wątek po prawie 2 latach. Mój MB aktualnie ma 426 cykli (+200) przy rozsądnym korzystaniu z baterii, poza tym staram się podłączać na 50%. 84% pojemności - nie jest źle. Co do wymiany baterii w MBP zorientowałem się, że pogwarancyjny serwis AppleFix z Wrocławia ma w ofercie wymianę za jedyne 450-550 zł (przedział cenowy zależy od rocznika produkcji). Korzystałem już wcześniej z ich usług, więc mogę potwierdzić ich wysoką jakość. Wydaje się to najrozsądniejsza, ale i najtańsza opcja (chyba że ktoś zna taniej).


Użytkownik dawikos edytował ten post 05 kwietnia 2018 - 21:33

Komputer MacBook Pro 13" 2020 M1
Telefon iPhone X

#22 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 kwietnia 2018 - 00:03

Odkopując wątek po prawie 2 latach. Mój MB aktualnie ma 426 cykli (+200) przy rozsądnym korzystaniu z baterii, poza tym staram się podłączać na 50%. 84% pojemności - nie jest źle. Co do wymiany baterii w MBP zorientowałem się, że pogwarancyjny serwis AppleFix z Wrocławia ma w ofercie wymianę za jedyne 450-550 zł (przedział cenowy zależy od rocznika produkcji). Korzystałem już wcześniej z ich usług, więc mogę potwierdzić ich wysoką jakość. Wydaje się to najrozsądniejsza, ale i najtańsza opcja (chyba że ktoś zna taniej).

Wstawianie zamienników baterii do "dzisiejszych" sprzętów Apple (uwzględniając ryzyko "powikłań" o ile nie zagrożenie bezpieczeństwa dla samego sprzętu ale i użytkownika) już po prostu nie opłaca się. Teoretycznie oszczędzisz np. 500zł. a możesz stracić dużo więcej.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#23 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 kwietnia 2018 - 08:17

Możliwe, że jest to najtańsza opcja ale na pewno nie najrozsądniejsza. Dostaniesz baterię nieoryginalną lub oryginalną używaną, więc nie wiadomo jak będzie ona działać. W serwisie autoryzowanym koszt wymiany baterii razem z całą obudową top case czyli klawiaturą, gładzikiem itd to około 1000 złotych, czasem nawet mniej niż 1000 złotych. Jedynym warunkiem jest to, że bateria według diagnostyki wymaga wymiany, czyli np. kiedy jej pojemność spadnie poniżej 80%.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#24 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 czerwca 2018 - 20:51

Panowie i Panie przychodzę z pytaniem.
MacBook Pro 13 2015 zakupiony 07/02/2017 także już po gwarancji bateria 58 cykli i kondycja baterii na poziomie 83%
Niestety Mac chodził na zasilaczu sporo. Czy to jest normalne aby przez rok tak poleciała bateria?

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#25 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 08 czerwca 2018 - 06:35

Skoro chodził na zasilaczu to dobrze. Są różne teorie. Jedni polecają czasem użyć baterii inni odradza. Tak czy inaczej im czeciej podpięty tym lepiej. Gwarancja skończyła się niedawno. Spróbuj zadzwonić do Apple i porozmawiać. Przedstaw sytuacje. Nie raz nie dwa Apple szło na rękę klientowi i wymieniło coś po gwarancji. Nic cię to nie kosztuje a spróbować warto.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych