Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automapa vs Sygic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 lipca 2016 - 18:45

Witam,

Od lat używam Automapy, kilka miesięcy temu spróbowałem Sygic'a, ale już podczas pierwszej próby odpadł podczas testu (nie znalazł dokładnego adresu w centrum Katowic!) dodatkowo trzeba było zapłacić za informacje o fotoradarach czy asystenta pasa ruchu. Dzisiaj znalazłem info o promocji Sygica w dobrej cenie m.in. wraz z radarami, czy asystentem pasa ruchu. Czy ktoś z wiernych użytkowników mógłby powiedzieć jak na dzień dzisiejszy Automapa wypada w porównaniu z Sygic'iem? Dodatkowo na ilu urządzeniach można korzystać z jednej licencji?
Dzięki

Pozdrawiam
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 05 lipca 2016 - 18:58

Ja mam Sygica, w kupionych. Używałem ze dwa razy i kompletnie nie przypadła mi do gustu. Problem ze znalezieniem adresów, rzadkie aktualizacje. Niestety na IOS najlepsza Automapa, choć i mapy wbudowane dają radę. Za dodatki w Sygicu trzeba dopłacać a w AM masz w cenie.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 lipca 2016 - 19:09

Jeśli chodzi o aktualizacje, jest podobnie, co ok. 3 miesiące. Przecież powiedziałem, że dodatki są teraz w promocji- podobnie jak aktualizacje, czyli płacisz raz i aktualizacje są za darmo. Jak na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda z tym co najważniejsze w nawigacji - znajdowanie dokładnego adresu, asystent pasa ruchu i radary?
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#4 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 05 lipca 2016 - 20:16

Sygic nie jest zły doprowadzi gdzie trzeba dla porównania warto wgrać Here Maps jak dla mnie prostsze i menu bardziej przejrzyste .

HERE Maps - Offline navigation, GPS, directions, traffic reports & transit tracker autorstwa HERE Apps LLC
https://appsto.re/pl/PYo-4.i

#5 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 06 lipca 2016 - 05:33

Sygic średnio co dwa miesiące ogłasza promocję -65% lub podobną i tak od lat. Przyciągają tym świeżaków. Sam padłem ofiarą takiej promocji z rok temu i kupiłem Europę. Byłem z Sygiciem dwa razy w dłuższych trasach w Europie, wiele razy jeździłem też po Polsce. Dramat. Ta nawigacja tylko ładnie wygląda, nic poza tym. Błędów tyle, że to jest nie do ogarnięcia :)

Daruj sobie. Z racji, że mam dożywotnią licencję i aktualizacje, instaluję ponownie Sygica raz na pół roku, żeby sprawdzić postępy, ale oprócz interfejsu, ilość błędów i bardzo marne algorytmy wyznaczania trasy powodują, że na drugi dzień kasuję i wracam do AM.


  • Maxavelli i Giallorosso lubią to

#6 kuba1961

kuba1961
  • 94 postów

Napisano 06 lipca 2016 - 06:19

A co powiecie na maps.me  ?



#7 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 06 lipca 2016 - 15:56

map.me nie jest nawigacją, tylko programem mapowym. Owszem, ma możliwość nawigowania, ale nazwałbym to bardziej prowadzeniem po mapie.

Do tej samej kategorii zaliczyłbym takie aplikacje jak Oruxmaps, Locus lub Osmand.

To są programy wykorzystujące najczęściej mapy OSM, UMP i wiele innych, najczęściej superdokładnych i precyzyjnych map, ale ukierunkowanych na turystykę pieszą, rowerową, itp.

Nie mają takich opcji jak nawigacje z prawdziwego zdarzenia, np. jakieś traffiki, wybór rodzaju dróg, zaawansowana obsługa POI, estymacje czasu jazdy i inne pierdołki.

Mają za to genialną obsługę tracków i punktów (GPX, KML), możliwość wyboru map z wielu źródeł (OSM, UMP, MapQuest, Map1.eu, itd...), również map wektorowych.

Ja używam Locusa (niedostępny na iOS-a) na wyprawach offroadowych (Ukraina, Rumunia, Albania, Maroko), gdzie w nawigacjach samochodowych jest pustynia, a w Locusie czy Osmandzie widzisz każdzą palmę czy słup energetyczny.

Ale za to nawigacja w tych programach bardzo kuleje, algorytmy są słabe, więc służą bardziej do jechania po wczesniej zgranych trasach, a nie do ich wyznacznia.

maps.me jest akurat najgorszą z tych aplikacji, ale za to diabelnie szybka i genialna do turystyki pieszej (zwiedzanie miast weekendowo). 



#8 adio

adio
  • 133 postów

Napisano 20 lipca 2016 - 08:17

@jaroo Ze swojej strony mogę się odnieść wyłącznie do programu OsmAnd. Jest to oprogramowanie oparte na społecznościowym projekcie OSM i podejrzewam, że nigdy nie zostanie wyposażony w warstwę traffic czy ostrzeżenia o zdarzeniach/wypadkach. Głównym celem programu jest dostarczanie treści offline a jak duża cześć użytkowników wie, aktualne dane o ruchu drogowym wymagają połączenia z siecią komórkową/bezprzewodową.

 

Niemniej jednak aplikacja OsmAnd dobrze sprawdza się za granicą (gdzie koszty transmisji danych komórkowych są nadal wysokie) i z powodzeniem może zastąpić dedykowane urządzenie (PND).



#9 jachraniak

jachraniak
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2016 - 07:03

AutoMapę iOS Edition możesz zainstalować na 5 urządzeniach w ramach jednej licencji.

więcej info tu:

http://www.automapa....dla-ios/oferta/

jeszcze więcej info tu:

http://pdaclub.pl/forum/automapa/


iPod classic , iPhone 10,6 , MacBook Pro 12,1 


#10 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 24 lipca 2016 - 10:47

Polecam, Be-on-road - darmowa - trasa nad baltyk przez Niemcy bez problemow.


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#11 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 24 lipca 2016 - 12:05

Korzystałem i z Sygica, i z NaviExpert i prawda jest taka, że Automapa nie ma sobie równych. Ma niedociągnięcia jak każdy produkt, ale tylko tą nawigację mogę polecić z czystym sumieniem.


MacBook 12/ iPhone X/ iPad Mini 4/ AW





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych