Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowa klawiatura i problem z wyborem dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz Matthew Rybak

Mateusz Matthew Rybak
  • 2 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 16:42

Witam, mam problem otóż po zakupie nowej klawiatury gdy przy włączaniu komputera chce wybrać system windows nie mogę tego zrobić. Zawsze na starej klawiaturze gdy przy bootowaniu gdy przytrzymałem klawisz ALT wszystko działało teraz nie działa :( Prosze o szybką pomoc. Dodam że mam maca pro.

 



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 17:06

Witam, mam problem otóż po zakupie nowej klawiatury gdy przy włączaniu komputera chce wybrać system windows nie mogę tego zrobić. Zawsze na starej klawiaturze gdy przy bootowaniu gdy przytrzymałem klawisz ALT wszystko działało teraz nie działa :( Prosze o szybką pomoc. Dodam że mam maca pro.

 

Zanim dojdziesz do ładu z klawiaturą, a bardzo będziesz potrzebował Windowsa to: Preferencje systemowe -> Dysk startowy i restart. Takie samo narzędzie masz potem w Windowsie (na belce lub w Control panelu).

 

Przy wymianie klawiatury warto zrobić reset NVRAM, ale że robi sie to klawiszami Cmd+Option+P+R przy starcie (a to pewnie nie działa :)) to zrób to w terminalu komendą: nvram -c


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 28 czerwca 2016 - 17:10

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 Mateusz Matthew Rybak

Mateusz Matthew Rybak
  • 2 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 17:08

Zanim dojdziesz do ładu z klawiaturą, a bardzo będziesz potrzebował Windowsa to: Preferencje systemowe -> Dysk startowy i restart. Takie samo narzędzie masz potem w Windowsie (na belce lub w Control panelu).

tylko ze mam pytanie czy wtedy zawsze przy wlaczeniu komputera bedzie sie wlaczal windows?



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 17:11

tylko ze mam pytanie czy wtedy zawsze przy wlaczeniu komputera bedzie sie wlaczal windows?

 

No musisz zmienić w Windowsie potem jeśli chcesz, żeby wystartował OSX, tak jak napisałem, - i tak na zmianę :)


Nie czytam prywatnych wiadomości.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych