Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6s czy iPhone SE ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tim_bo85

Tim_bo85
  • 65 postów

Napisano 22 czerwca 2016 - 15:03

Witam, szukałem takiego tematu i nie znalazłem.

Obecnie używam 5.7 calowego Andka - chętnie bym wrócił do iOs i czegoś mniejszego.

Wybór jest między 6s a SE.

1. Czy warto dopłacać do 6s głównie dla 3D Touch ?

2. Czy to prawda że bateria w 6s jest fatalna - podobno w SE z baterią jest lepiej?

3. Jak idzie w codziennym używaniu (głównie przeglądaniu internetu) na 4 calach ?

 

Telefon chcę kupić na około rok czasu.

 



#2 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 22 czerwca 2016 - 15:31

Witam, szukałem takiego tematu i nie znalazłem.

Obecnie używam 5.7 calowego Andka - chętnie bym wrócił do iOs i czegoś mniejszego.

Wybór jest między 6s a SE.

1. Czy warto dopłacać do 6s głównie dla 3D Touch ?

2. Czy to prawda że bateria w 6s jest fatalna - podobno w SE z baterią jest lepiej?

3. Jak idzie w codziennym używaniu (głównie przeglądaniu internetu) na 4 calach ?

 

Telefon chcę kupić na około rok czasu.

 

Kolega effe pisałostatnio, że udało mu się nówkę 6S 64GB kupić za 2600, więc tak na prawdę ceną to się praktycznie nie różni (około z 200 zł w takim przypadku będzie).

1. Co do tego to ci nie odpowiem, bo sam mam 5S i być może zmienię jak coś ciekawego pokarzą w nadchodzącym iPhonie 7, a jeśli nie, to poczekam jeszcze, bo jako telefon i podręczny aparat 5S wystarcza.

2. Jak wyżej.

3. Mam porównanie pomiędzy 7,9" i 4". Powiem tak, nie ma aż takiej wielkiej różnicy, oczywiście lepiej się przegląda internet na większym ekranie, ale na 4" nie jest aż tak źle - na pewno nawet na 6S nie będziesz czytał książek, więc w ostatecznym rozrachunku wychodzi na to, że jeśli zależy Ci na 3D Touch lub jednak większym telefonie od SE to na twoim miejscu wybrałbym 6S, a jeśli nie i wolisz mniejszy telefon to SE powinien być idealny.


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#3 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwca 2016 - 15:39

Dokładnie, iP6s 64GB można złapać w dobrej cenie, wystarczy poszukać osoby najlepiej ze swojego miasta, który odbiera telefon na przedłużenie umowy, wtedy te ceny są ok. Ostatnio w komisie widziałem iP6s silver 64gb za 2900zl, więc też cena jak na komis ok. 

 

Co do porównania tych dwóch telefonów, to jeśli zależy Ci na bardzo małym telefonie, wygodnym, poręcznym i nie przeglądasz za dużo netu to bierz SE. Choć ja bym wybrał (tak zresztą zrobiłem) jednak 6s, który głównie dzięki wielkości wyświetlacza i 3D touch którego mi najbardziej brakowało nie dawno na SGS7 edge - zwłaszcza, że na iOS10 ta funkcja została jeszcze bardziej rozwinięta i zdecydowanie wzrosła funkcjonalność. 


iPhone 12 mini 


#4 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 22 czerwca 2016 - 15:41

Rozmiar sam musisz wybrać, ale j/w zależy od tego do czego używasz. SE jest minimalnie szybszy od 6s-a ze względu na mniejszy ekran, a te same parametry. Ja sam nie jestem przekonany do 3D touch, ale to zależy od użytkownika.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#5 Robcionike

Robcionike
  • 123 postów

Napisano 22 czerwca 2016 - 15:58

Sam 3 miesiące temu posiadałem 5.2 calowego Androida i bałem się przesiadki na 4 cale w SE, ale okazało się to strzałem w dziesiątkę. Telefon jest bardzo poręczny i funkcjonalny, obsługa jedna ręką bez problemu oraz przeglądanie internetu również, dużo siedzę w necie, lecz na dzisiejsze czasy większość witryn ma swoje wersję mobilne i wszystko dostososuje się do rozmiaru wyświetlacza i nie ma problemu z czytaniem. Biorąc teraz 5.2 albo 5.5 cala kuzynki, wydaje mi się on meega klockiem :) 6s brałem do ręki kilka razy i wydaje mi się sliski i nieporeczny, wygląd rzecz gustu, ale dla mnie SE to rewelacja, 6s jest brzydszy.

#6 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwca 2016 - 16:13

6S ma jedną przewagę - 3DT. iOS10 będzie wykorzystywał na każdym kroku ten bajer. 

Jeśli chodzi o wygląd - 5S/SE to najładniejsze iPhone jakie wyszły. ;)


  • Kuba2000 lubi to

#7 Tim_bo85

Tim_bo85
  • 65 postów

Napisano 23 czerwca 2016 - 17:16

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wygląd SE jest rzeczywiście o wiele ładniejszy (dla mnie) niż 6s. Za to 6s ma przewagę w trochę większym ekranie i 3D Touch. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak jest z baterią w 6s - bo słyszałem że jest słaba.



#8 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 czerwca 2016 - 17:19

Słaba nie jest, ale w SE dłużej Ci wytrzyma ze względu na wielkość wyświetlacza. 


iPhone 12 mini 


#9 PrzemekPro

PrzemekPro
  • 13 postów

Napisano 23 czerwca 2016 - 19:12

Przesiadłem się właśnie z Androida na IOS i miałem podobny wybór. Przeważył jednak fakt tych 4,7 cala bo 4 to zbyt mało. Jeśli głównie dzwonisz to nie ma problemu, ale jednak WWW itp nie sprawdza się przy 4 calach. Kwestia priorytetów.

3DT - kwestia przyszłościowa, póki co ciężko mi pamiętać, że to wogóle mam :)

Pod względem wyglądu i wygody trzymania to SE bije na główę 6s. 6s musiałem wyposażyć w etui - teraz trzyma się go perfekcyjnie.

Bateria po moim LG G2 to rzeczywiście dramat :) To mnie naprawdę boli.... ciągle mam w głowie, że tak szybko się zużywa.



#10 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 czerwca 2016 - 19:17

Przesiadłem się właśnie z Androida na IOS i miałem podobny wybór. Przeważył jednak fakt tych 4,7 cala bo 4 to zbyt mało. Jeśli głównie dzwonisz to nie ma problemu, ale jednak WWW itp nie sprawdza się przy 4 calach. Kwestia priorytetów.

3DT - kwestia przyszłościowa, póki co ciężko mi pamiętać, że to wogóle mam :)

Pod względem wyglądu i wygody trzymania to SE bije na główę 6s. 6s musiałem wyposażyć w etui - teraz trzyma się go perfekcyjnie.

Bateria po moim LG G2 to rzeczywiście dramat :) To mnie naprawdę boli.... ciągle mam w głowie, że tak szybko się zużywa.

Jakie etui zastosowałeś? 


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#11 shogun21

shogun21
  • 77 postów

Napisano 23 czerwca 2016 - 21:07

Witam, szukałem takiego tematu i nie znalazłem.

Obecnie używam 5.7 calowego Andka - chętnie bym wrócił do iOs i czegoś mniejszego.

Wybór jest między 6s a SE.

1. Czy warto dopłacać do 6s głównie dla 3D Touch ?

2. Czy to prawda że bateria w 6s jest fatalna - podobno w SE z baterią jest lepiej?

3. Jak idzie w codziennym używaniu (głównie przeglądaniu internetu) na 4 calach ?

 

Telefon chcę kupić na około rok czasu.

1. Kosztują podobnie, dla mnie 6S jest niewygodny.

2. SE wymiata z baterią, spokojne 8h.

3. Jak się przyzwyczaisz to bez problemu. 



#12 _PiTi_

_PiTi_
  • 12 postów

Napisano 23 czerwca 2016 - 21:24

Dla mnie wybór jest prosty - 6s. SE to taki odgrzewany kotlet, mix różnych podzespołów [ekran o gorszych parametrach (nie mowie o gestosci pikseli), procek i ram z 6s, troche gratów z 6) dających świetny bądź co bądź efekt, zamknięty w obudowie z 2012 roku. Owszem ładnej, owszem poręcznej ale jednak mocno opatrzonej i do tego te rewelacyjnie wyglądające krawędzie są bardzo delikatne. Lekkie puknięcie zostawia natychmiastowy ślad. 6s pod tym względem jest dużo bardziej pancerny. 



#13 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 23 czerwca 2016 - 21:58

Pod koniec kwietnia wymieniłem 6s na SE, i powiem szczerzę że to był strzał w dziesiątkę!

1. Poręczny, bez problemu obsługujesz jedną ręką, 6 / 6s dla mnie niewygodny
2. Bateria zdecydowanie lepiej, kolega pisał wyżej 8 godzin, ja wyciągnąłem 9
3. Wygląd
4. Jestem w stanie pokusić się że działa szybciej od 6s ze względu na mniejszy ekran
5. Po 5s, w końcu cieszę się w 100% z korzystania z telefonu, wielkość ekranu dla mnie idealny.


Użytkownik GreaTskY edytował ten post 23 czerwca 2016 - 21:59

  • Kuba2000 lubi to

Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#14 tribal07

tribal07
  • 15 postów

Napisano 24 czerwca 2016 - 12:03

Witam, ja wymieniłem iPhone'a 6 na SE i wszystko super, tylko denerwuje mnie bardzo słaba czerń na ekranie w porównaniu do 6, a nawet 5s (mam wszystkie w domu). Czerń na moim SE jest brązowawa co jednak jest irytujące ponieważ większość moich tapet jest czarna. Kwalifikuje się to do wymiany czy wydziwiam? 



#15 Tim_bo85

Tim_bo85
  • 65 postów

Napisano 25 czerwca 2016 - 08:21

Dzięki za odpowiedzi. Teraz muszę sobie zadać pytanie - czy mniej uciążliwy będzie mniejszy ekran czy krócej trzymająca bateria?  ;)  Jak już podejmę decyzję to dam znać co wybrałem. :D



#16 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 25 czerwca 2016 - 09:19

No czekam, napisz koniecznie, zanotuje se w kajecie.

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#17 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 27 czerwca 2016 - 14:34

Najwięcej filmów obejrzałem na 3.5 cala :) Czytałem też sporo i rozmiar ekranu był wystarczający. Teraz mam 4.7 i jest trochę za duży do komfortowej obsługi jedną ręką, nie w każdej kieszeni dobrze leży, a poza tym trochę za mały, żeby nie trzeba było przewijać. Stąd dzisiaj zastanawiałbym się między 4 calami, a 5.5.



#18 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2016 - 14:47

Nie mogę wyobrazić sobie jakie spodnie nosisz jak 4,7" nie mieści Ci się kiedy u mnie 5,5" w każde wchodzi. :D



#19 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 27 czerwca 2016 - 14:58

Nie napisałem, że się nie mieści. Z 4 calami czułem się swobodnie wszędzie. Mogłem biegać, skakać, trzymać go w dowolnej kieszeni (nie tylko od spodni). Przy 4.7 gdybym miał pracę wymagającą więcej ruchu albo był bardziej aktywny fizycznie to byłoby trochę słabo. Dlatego następny będzie 4 cale + tablet albo 5.5 cala. Idealny rozmiar to jakieś 5.2 cala albo delikatnie mniej, ale Apple tego nie robi.



#20 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 czerwca 2016 - 15:16

Również nie mam problemu z noszeniem w każdych sytuacjach iphone 4,7, nawet dzięki zaokrągleniom lepiej leży w kieszeni niż se.


iPhone 12 mini 


#21 shogun21

shogun21
  • 77 postów

Napisano 27 czerwca 2016 - 15:34

Również nie mam problemu z noszeniem w każdych sytuacjach iphone 4,7, nawet dzięki zaokrągleniom lepiej leży w kieszeni niż se.

wydaje mi się, że jesteś lekko niezrównoważony psychicznie, raz Samsung jest NAMBER ŁAN, a zaraz iphone 6s który wcześniej miał tyle wad i był telefonem do tyłu teraz jest tym naj :D  :D  :D



#22 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 27 czerwca 2016 - 15:47

wydaje mi się, że jesteś lekko niezrównoważony psychicznie,

a czy Ty musisz obrażać kogoś tylko dlatego że nieuważnie czytałeś jego posty w innym wątku?!?!?


  • effe i Giallorosso lubią to

#23 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 czerwca 2016 - 15:49

harti daj spokój gimnazjaliście :) obrazić to mnie może osoba inteligentna nie takie coś :)


  • harti i Giallorosso lubią to

iPhone 12 mini 


#24 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 27 czerwca 2016 - 15:55

Po prostu effe jest zmienny jak kobieta  :P


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#25 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 czerwca 2016 - 15:59

Po prostu widzę zalety konkurencji i jej wady tak jak w iPhone. Niestety w konkurencji w dalszym ciągu po czasie pojawiają się kwiatki. Gdyby SGS7E działał tak dobrze jak na początku nie byłoby tematu. 


iPhone 12 mini 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych