Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Szkodliwość Bluetooth


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#26 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 listopada 2018 - 09:29

Aż zacząłem się obawiać tego, iż dużo korzystam z AirPodsów ;)

#27 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 15 listopada 2018 - 10:29

Sam baaardzo lubię rozwiązania bezprzewodowe, ale liczę po cichu, że nie skończę jak MarlboroMan. Sam nie wiem, bo przyjemność wielka a zagrożenie nieznane. 



#28 D4n2

D4n2
  • 59 postów

Napisano 15 listopada 2018 - 11:03

Jezu ludzie.... poczytajcie o falach radiowych, promieniowaniu elektromagnetycznym i współczynniku SAR. Niestety patrząc na co niektóre pobłażliwe i żartobliwe komentarze zastanawiam się wynikają one z głupoty, nie wiedzy czy może istnieje jakiś inny magiczny powód - " Przecież mnie to nie dotyczy i mi się nie wydarzy"...

 

Odpowiadając. Tak mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.... 



#29 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 15 listopada 2018 - 11:20

Jezu ludzie.... poczytajcie o falach radiowych, promieniowaniu elektromagnetycznym i współczynniku SAR. 

Chętnie zapoznam się z WIARYGODNYM źródłem przedstawiającym wyniki naukowych badań nad wpływem fal elektromagnetycznych na zdrowie. Strony typu wróżka.pl do mnie nie przemawiają. Współczynnik SAR jest po prostu miarą pochłaniania fal elektromagnetycznych, natomiast nic nie mówi o ew. szkodliwości. Z góry dziękuję za wskazanie naukowych źródeł.


  • Gregory lubi to

#30 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 15 listopada 2018 - 11:49

To nie tylko BT ale również WiFi. To jest na pewno szkodliwe. Teraz zaczyna do tego dochodzić sieć 5G. Już są przypadki, że w pobliżu nadajników zaczynają padać ptaki a Szwajcaria w ogóle się nie zgodziła na instalację tej sieci.
A z drogiej strony, otacza nas tyle fal radiowych o rożnej częstotliwości, że na takie domowe urządzenia można machnąć ręką. Szkoły mają WiFi w klasach, dzieci i młodzież telefony komórkowe, WiFi w środkach transportu publicznego, mnogość nadajników sieci komórkowych pomontowanych od bloków mieszkalnych po wieże kościołów. Od tego nie ma odwrotu.

iPhone 11


#31 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 15 listopada 2018 - 12:12

Jakiś link do źródła, że CH nie chce (zakazuje?) 5G?

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#32 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 15 listopada 2018 - 12:12

To nie tylko BT ale również WiFi. To jest na pewno szkodliwe. Teraz zaczyna do tego dochodzić sieć 5G. Już są przypadki, że w pobliżu nadajników zaczynają padać ptaki a Szwajcaria w ogóle się nie zgodziła na instalację tej sieci.
A z drogiej strony, otacza nas tyle fal radiowych o rożnej częstotliwości, że na takie domowe urządzenia można machnąć ręką. Szkoły mają WiFi w klasach, dzieci i młodzież telefony komórkowe, WiFi w środkach transportu publicznego, mnogość nadajników sieci komórkowych pomontowanych od bloków mieszkalnych po wieże kościołów. Od tego nie ma odwrotu.

Obawy niektórych wzbudza BT ze względu na często długotrwałe i jednocześnie bardzo bliskie (np. Airpods) umieszczenie nadajników. Ale nie spotkałem się jeszcze z jakimkolwiek wiarygodnym opracowaniem. Możesz wskazać źródło zakazu instalacji 5G w Szwajcarii?



#33 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 15 listopada 2018 - 12:53

Najlepiej zamknąć się w klatce faradaya na resztę życia i mieć spokój. 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#34 Kowal_86

Kowal_86
  • 62 postów

Napisano 15 listopada 2018 - 13:57

Obawy niektórych wzbudza BT ze względu na często długotrwałe i jednocześnie bardzo bliskie (np. Airpods) umieszczenie nadajników. Ale nie spotkałem się jeszcze z jakimkolwiek wiarygodnym opracowaniem. Możesz wskazać źródło zakazu instalacji 5G w Szwajcarii?

 

Tak, hehe:

 

https://gsmonline.pl...g-testy-sunrise

https://www.telko.in...tliwosci-dla-5g






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych