Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bzdury o ipodzie w gazecie Metro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 07 lutego 2006 - 11:48

Dzisiejsze Metro, artykuł "Elektroniczne gadżety 2006 roku".
Creative Zen - alternatywa dla iPoda, cytuję: "...obsłuży większość formatów, co jest dużą przewagą nad iPodami, które trzeba zaopatrywać tylko i wyłącznie w internetowych firmowych sklepach iTunes należących do Apple...".
Co trzeba zrobić żeby polscy "dziennikarze" przestali wypisywać takie głupoty?

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 lutego 2006 - 11:54

Co trzeba zrobić żeby polscy "dziennikarze" przestali wypisywać takie głupoty?

Przestać kupować/czytać brukowce ;)

#3 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2006 - 11:54

Trzeba im lepszego managera.

#4 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 07 lutego 2006 - 12:12

Co trzeba zrobić żeby polscy "dziennikarze" przestali wypisywać takie głupoty?

Przestać kupować/czytać brukowce ;)

Metro jest darmowe :)

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 lutego 2006 - 12:21

Więc nie czytać ;) Jest darmowe ale żyją z reklam, wystarczy tego nie brać o ręki i już im nakład spadnie a co za tym idzie dochody z reklam.

#6 jarasek

jarasek
  • 81 postów

Napisano 07 lutego 2006 - 12:46

a moze pan redaktor dostal "zenka" od mikolaja i teraz musial napisac jakis list z podziekowaniem....

#7 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 07 lutego 2006 - 12:57

Jak mnie ktoś da na walentynki iPoda Video, to bardzo chętnie o nim coś ładnego napiszę :) :mrgreen: Moim zdaniem koleś chciał być na czasie i napisać coś o bajerach, troche looknął w necie, trochę usłyszał, przyszedł prowadzący, pogonił no i wyszło z tego takie badziewie :(

#8 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2006 - 13:08

elrobsono, właśnie troche, troche i tu troche i nie znam się na temacie ale piszę!

#9 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 07 lutego 2006 - 13:12

reeye, a ty myslisz, że ja się na luksusowych motorówkach znam ?? :) A artykuł napisałem! Jednak choćby przyzwoitość każe zajrzeć do materiałów prasowych zanimm się coś napisza, żeby nie walnąć takiej bzdury. Nie wszyscy się muszą na wszystkim znać, ale wypada chociaż jakiś ressearch zrobić przed wklepaniem tekstu.

#10 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lutego 2006 - 13:28

E tam, dobrze że nie napisali że trzeba importować amerykański prąd bo inaczej iPod się nie naładuje :wink:

#11 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2006 - 13:34

Nie wszyscy się muszą na wszystkim znać, ale wypada chociaż jakiś ressearch zrobić przed wklepaniem tekstu.


Jeśli tak to trzeba być jeszcze bardzo inteligentnym i otwartym.

Jeśli ktoś pisze o gadżetach to przynajmniej powinien odrobinę się tym interesować.
Strasznie trudne zadanie stoi przed człowiekiem który codziennie pisuje o ogrodach gdy
musi napisać o nowych formatach audio i o playerach - nie sądzisz?

#12 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 07 lutego 2006 - 13:40

Zgadzam się, ale zwłaszcza w gazetach codziennych jest tak, że nagle trzeba napisać o czymś nowym, na co nie ma działu i wtedy trafia na tą/tego, co się zajmuje działem najbardziej luźnym, czyli zazwyczaj: Dom i ogród :D Zadanie istotnie jest bardzo trudne, ale przy odrobinie dobrych chęci wykonalne.

#13 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 07 lutego 2006 - 13:56

Napisałem maila do naczelnej metra, ta zdaje się opieprzyła Pana "redaktora" bo mi odpisał: "Drogi Panie, Przykro mi, że tak zbulwersował Pana mój tekst. Z drugiej strony rozumiem pańską reakcję - rzeczywiście znalazł się w nim fatalny błąd w zdaniu o formatach obsługiwanych przez iPody, który zdyskwalifikował artykuł. Pojawił się w nim przez nieuwagę i przesadne dążenie do uproszczeń. Za błąd przepraszam Pana, jak i wszystkich uważnych czytelników."

#14 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2006 - 14:01

plus(y) dla metra 1 za odpisanie. 2 za przyznanie sie do błędu

#15 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 07 lutego 2006 - 14:03

Plusy owszem, ale jak ktoś niezorientowany przeczytał ten artykół to swoje zdanie o iPodach już ma.

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 lutego 2006 - 14:05

To teraz należy domagać się sprostowania w kolejnym wydaniu ;)

#17 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 lutego 2006 - 14:07

Zastrzelić dziennikarza, wystarczy tej wolności prasy... wolność z pisaniem bzdur się komuś miesza...

#18 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 07 lutego 2006 - 14:07

pank, daj mu link na forum ;-) ...do tego tematu :mrgreen:

#19 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 07 lutego 2006 - 14:08

Przyznam szczerze, że jestem zdziwiony tak szybką reakcją i jej formą, ZWŁASZCZA na mail od osoby prywatnej (BTW. Sad może im się dobrać do skóry za przekłamanie). Chociaż w sumie to nie F**t i choć tytuł niezbyt górnolotny, to redakcja jest bardzo na poziomie. Jeśli chodzi o wspomniany F**t czy Super Pośpieszny to idę o zakład, że po takim mailu, za kilka dni zobaczylibyśmy artykuł o fanatykach Apple niszczących PCty w sklepach, bijących posiadaczy innych MP3 playerów niż iPody itd. itp. :mrgreen:

#20 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 07 lutego 2006 - 14:09

pank, daj mu link na forum ;-) ...do tego tematu :mrgreen:

Super pomysł! Już mu wysyłam!!!

#21 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2006 - 14:09

Może tak się zdażyć, że ktoś sobie wyrabia zdanie na podstawie jednego artykułu w bezpłatnej gazecie, jednak przyznasz, że ta osoba jest porządnie wporwadzana w błąd codziennie. Wręcz strach się bać jaki obraz świata sobie buduje na podstawie takiej prasy.

#22 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 07 lutego 2006 - 14:10

Zastrzelić dziennikarza, wystarczy tej wolności prasy... wolność z pisaniem bzdur się komuś miesza...


Spoko, spoko, jeszcze rok pod rządami PiSu i o wolności prasy, wypowiedzi i jeszcze kilku innych będzie można zapomnieć ;)

#23 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2006 - 14:11

Zastrzelić dziennikarza, wystarczy tej wolności prasy... wolność z pisaniem bzdur się komuś miesza...


Przemion, jeszcze ktoś to odbierze dosłownie.
i tak się stanie jak napisane poniżej

artykuł o fanatykach Apple niszczących PCty w sklepach, bijących posiadaczy innych MP3 playerów niż iPody itd. itp.



#24 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 lutego 2006 - 14:14

Zastrzelić dziennikarza, wystarczy tej wolności prasy... wolność z pisaniem bzdur się komuś miesza...


Przemion, jeszcze ktoś to odbierze dosłownie.
i tak się stanie jak napisane poniżej

to byl sarkazm.... :twisted: :twisted: :twisted:
( do nikogo strzelać nie zamierzam, ja pokojowa bestia jestem, ale głupoty nie zniese... )

#25 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2006 - 14:15

to byl sarkazm....


My to wiem ale jak to zinterpretują dziennikarze bezpłatnych gazetek?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych