Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad Pro 9.7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#26 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 08 kwietnia 2016 - 18:12

Nie.



#27 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 08 kwietnia 2016 - 18:12

25% to może nie ale 23.476% już tak ;) A tak serio to nie mam wcześniejszego modelu do porównania. Solidne nasycenie jednak widać gołym okiem.

#28 Banan311

Banan311
  • 159 postów

Napisano 08 kwietnia 2016 - 18:40

Dla przeciętnego zjadacza treści mała ilosc ram nie przeszkadza jednak Pro do czegoś zobowiązuje. Już są testy, które wskazują na uciążliwość tego rozwiązania.

no właśnie chyba oglądaliśmy te same recenzje bo też widziałem ze w niektórych momentach widać brak ramu, Niektórzy blogerzy już przewidują ze apple może stworzyć na ipady pro jakieś połączenie IOS z OS X i wtedy mały pro będzie miał problem



#29 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 08 kwietnia 2016 - 19:18

Banan311@ jeśli możesz to podrzuć link do recenzji w której widać braki RAMu w iPadzie Pro 9,7.

Chętnie się zapoznam z tym problemem.


Użytkownik konio124 edytował ten post 08 kwietnia 2016 - 19:18

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#30 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 kwietnia 2016 - 19:29

Nie.

 


Gdybyś rozwinoł to NIE ?



#31 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 08 kwietnia 2016 - 19:36

Mirem 59@ w porównaniu do iPada Air pierwszej generacji da się zauważyć lepsze nasycenie barw.


iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#32 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 kwietnia 2016 - 20:03

No i to jest dobre info !
Ciekawy jestem jak bedą wyglądały moje fotki na nowym padzie ?!
Jutro mam zamiar wymienić mojego IP 3 na Pro 9.7 Pro:)

#33 Banan311

Banan311
  • 159 postów

Napisano 08 kwietnia 2016 - 20:28

Banan311@ jeśli możesz to podrzuć link do recenzji w której widać braki RAMu w iPadzie Pro 9,7.
Chętnie się zapoznam z tym problemem.

Linków nie podam bo obejrzałem dziesiątki testow na YouTube i teraz by mi było cieżko te odpowiednie znaleść. Teraz te 2 GB ramu spoko starcza ale za rok może być krucho, skoro procesor w tym modelu jest taki wydajny to szkoda żeby za rok się okazało brak ramu ogranicza to urządzenie. W końcu rozwój technologiczny zwalnia i ten tablet powinien wystarczyć minimum na dwa lata albo trzy. Cały czas się zastanawiam nad zakupem, gdy by nie ten ram to już bym dawno zamówił

#34 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 kwietnia 2016 - 22:52

Przypomnijcie sobie ile lat w sprzętach siedziało 1GB. 2GB będzie przez kolejne 2 lata. Muszą dostosować software aby nowe iPhone, a co za tym idzie iPad działał jak należy.

#35 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 08 kwietnia 2016 - 23:34

Naprawdę nie rozumiem tego szumu o RAM. Wydanie iPada z 4GB pamięci nie spowolniło nagle wszystkich innych modeli. Wciąż działają tak, jak działały. Jeśli ktoś dziś twierdzi, że te 2GB to mu za mało, to ja nie wiem, musi chyba pracować na swoim obecnym iPadzie 25h na dobę. Nie znam żadnej aplikacji ani sytuacji gdzie te ułamki sekund miałyby aż tak duże znaczenie by odkładać zakup do następnego (może) lepszego modelu. Jeśli owe zajęcie jest tak krytyczne to się chyba ktoś pomylił w wyborze narzędzia pracy. A jeśli może czekać to znaczy, że mu ten sprzęt nie jest do niczego potrzebny.

 

Moim poprzednim modelem był mini 2. Sprzedałem go po jakimś czasie bo nie nadawał się do niczego innego niż proste zadania. Za mały i nieco, nieco wolny - zwłaszcza przy PDF. Ale podkreślam, nieco. Główną wadą dla mnie był rozmiar. Pożegnałem się na kilka miesięcy i przeżyłem. Obecnie wróciłem do mojego preferowanego rozmiaru 9.7" i wszystko jest OK. Robię to, co na poprzednim z tym, że z większą przyjemnością. Wreszcie mam TouchID i w końcu, w końcu stylus z prawdziwego zdarzenia i to w całym systemie, niezależny od "widzimisię" jakiejś aplikacji.

 

"Dupy nie urywa" ale niby co ma urywać? To, że na mini program finansowy otwierał się 2s a teraz 1? Że na mini mi się od czasu do czasu strona na zakładce odświeżyła a teraz nie? No przepraszam ale jak wachluję 15 stronami w przeglądarce na raz to znaczy, że robię coś istotnego i wtedy siedzę przy komputerze.

 

Marudzenie, że coś tam jest za słabe, że mogłoby być lepsze bo inny model to ma więc czemu ten nie, jest jakimś nieporozumieniem. Może ja jakiś niedzisiejszy jestem ale od kiedy pamiętam, zawsze był ktoś, kto krytycznym okiem popatrzył na "stragan", przekąsem mruknął pod nosem "nieeee, słabiznaaaa... - poczekam aż wyjdzie coś lepszego". Zawsze wtedy odpowadam: "czekaj, czekaj".


  • Maxavelli i konio124 lubią to

#36 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 08 kwietnia 2016 - 23:42

AdiGITAL, zgadzam się z Tobą w stu procentach!


Użytkownik konio124 edytował ten post 08 kwietnia 2016 - 23:43

  • AdiGITAL lubi to

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#37 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 09 kwietnia 2016 - 06:41

Wlasnie chodzi o to ze nie oferuje nic ponad obsluga olowka, rownie dobrze mozna kupic duzo tanszego air2. Bo nie oszukujmu sie, wiekszy % potencjalnych nabywcow ipadow nie potrzebuje olowka. Jak by mial te 4gb to nie bylo by watpliwosci przy wyborze.

#38 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 09 kwietnia 2016 - 09:24

Jeśli ktoś nie potrzebuje obsługi ołówka to NIE WARTO KUPOWAĆ PRO. Tych magicznych kolorów nie widać, Pro jest nieco jaśniejszy - wygląda to tak, że jeżeli są ustawione na maks jasności to pro jest nieco jaśniejszy. Choć kto używa na maks jasności. Nieco mniej odbija światła. Ale tylko nieco. Trudno to opisać w skali. 

Przy włączonym TrueTone ekran jest bardziej żółty. To do niedawna było uważane za minus przez testerów, że biel nie była biała.

 

2GB już teraz to za mało. Kilka PDF otwartych w przeglądarce i niestety strony przeładowują się. To nie zasługuje na określenie PRO zdecydowanie. 

 

 

Dodam, że naprawdę warto kupić jeśli ktoś notuje. To jest rewelacja. Może z powodzeniem zastąpić notatnik. W pewnych aspektach jest nawet lepsze niż kartka i długopis pod względem samego pisania. 

 

Dodam, że z moich doświadczeń wynika, że najlepiej do notowania sprawdza się Good Notes 4. Lagowanie prawie niezauważalne, czego nie można napisać o polecanym w Apple Store Notability, gdzie przynajmniej u mnie odczuwalne jest opóźnienie. 


Użytkownik dao edytował ten post 09 kwietnia 2016 - 10:09


#39 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 09 kwietnia 2016 - 11:11

Zakładam, że ta dyskusja toczy się o sensowności zakupu narzędzia według potrzeb a nie dlatego, że wyszło coś nowego.
To oczywiste, że jeśli nie ma w planach korzystania z ołówka czy aparatu (ugh!) to się kupuje na miarę - czyli iPad Air 2, zwłaszcza, że obecnie jest jeszcze tańszy.
 
Nie ilość pamięci ani nazwa określa zastosowanie Pro lecz faktyczna przydatność. Obecność samego ołówka stwarza taką możliwość ale nie oczekujmy, że narzędzie typu tablet, samo w sobie kiedykolwiek stanie się głównym narzędziem dla profesjonalistów.
 
Pamiętacie słowa Jobsa kiedy prezentował pierwszego iPada?
"Something that's between a laptop and a smartphone", "a category that's far better on doing some key tasks." - z naciskiem na KEY TASKS 

 

Załączony plik  Screen Shot 2016-04-09 at 10.31.59.jpg   33,12 KB   0 Ilość pobrań

 

P.S.
Na moim Pro nie wykonuję pracy zawodowej ale jest doskonałym narzędziem do zwiększenia jej efektywności. Kropka.

 


[...]

 

Dodam, że z moich doświadczeń wynika, że najlepiej do notowania sprawdza się Good Notes 4. Lagowanie prawie niezauważalne, czego nie można napisać o polecanym w Apple Store Notability, gdzie przynajmniej u mnie odczuwalne jest opóźnienie. 

 

Zgadzam się, jest widoczna różnica. Ja sam jednak korzystam z OneNote. Choć sama obsługa ołówka jeszcze nieco kuleje to jednak do zastosowań zawodowych wygrywa. Synchronizacja wszelkiej maści treści między wszystkimi platformami jest dla mnie bezcenna.


  • konio124 lubi to

#40 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 09 kwietnia 2016 - 11:15

OneNote pod względem opóźnienia jest lepszy niż Notability ale jest również gorzej niż przy Good Notes 4. Może jeszcze ktoś wypowiedziałby się na temat programów do notowania na iPadzie PRO. 

 

Zastanawiają mnie dwie kwestie:

1. Czy ekran od pisania po nim Apple Pencil nie doznaje po dłuższym czasie jakiegoś uszczerbku ?

2. Na ile starcza końcówka Apple Pencil ?

 

 

I właśnie aparat. Poprawiony doskonale nadaje się do archiwizowania notatek papierowych. 


Użytkownik dao edytował ten post 09 kwietnia 2016 - 11:17


#41 delikt

delikt
  • 49 postów

Napisano 09 kwietnia 2016 - 12:44

A ja wtrącę coś od siebie ;) iPad pro 9,7 cala w wersji Cellular ma modem LTE Advanced i ja widzę różnicę ;)

W Mysłowicach, internet play na kartę iPad pro 12,9 wyciąga ok 10 Mbps download a upload coś około 5.

iPad pro 9,7 dowload 25 upload 25 ;) ta sama karta, ta sama kanapa na której przeprowadziłem pomiary.



#42 dirve

dirve
  • 82 postów

Napisano 09 kwietnia 2016 - 17:03

Hello,

Posiadam ipada mini 2 i właśnie myślę o ipadzie pro 9.7 LTE 32 GB + Ołówek. Chciałbym dołączyć się do dwóch pytań kolego dao 

"Zastanawiają mnie dwie kwestie:

1. Czy ekran od pisania po nim Apple Pencil nie doznaje po dłuższym czasie jakiegoś uszczerbku ?

2. Na ile starcza końcówka Apple Pencil ?"

I dorzucić swoje, a raczej prosić was o opinie. Pracuje dużo w terenie jako handlowiec i zastanawiam się, czy zamiast na spotkaniach wyjmować kalendarz, karteczki i cuda wianki, które potem latają po torbie, gubią się w po drodze,  wyjmować ipada pro zrobić notatki i mieć wszystko uporządkowane, zawsze dostępne etc. 

Jak sądzicie jak ipad pro będzie nadawał się do tego zastosowania ? 

 



#43 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 09 kwietnia 2016 - 17:23

Moim zdaniem do robienia notatek. Trzymania wszystkich materiałów, plików pdf itd jest idealny. Długo czekałem na takie urządzenie.

#44 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 kwietnia 2016 - 17:34

Zrobiłem testy prędkości sieci. iPad osiąga średnio 30% lepszy transfer niż iPhone 6+.
  • dao lubi to

#45 dirve

dirve
  • 82 postów

Napisano 09 kwietnia 2016 - 17:45

no to chyba trzeba będzie dzisiaj się przejechać i zanabyć urządzonko. Fakt faktem cena z rysiek +4k, czyli tyle co dobry laptop. Tutaj apple pobłądziło... 

 

 

Mam nadzieje, że  w końcu pozbędę się kalendarza w formie papierowej i archiwizacji każdych karteczek ze spotkania. Zdjęcia i one note mircorshitu załatwi sprawę, a klienci się powoli przyzwyczają, do obecnośco elektroniki zamiast kalendarza    :)


Użytkownik dirve edytował ten post 09 kwietnia 2016 - 17:49


#46 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 09 kwietnia 2016 - 18:16

Tylko 32GB to trochę mało. Ale jak się ma duży limit. Zdjęcia dokumentów można przerabiać na pdf i na tym notować.

#47 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 kwietnia 2016 - 18:20

Pojemność to sprawa indywidualna.

#48 dirve

dirve
  • 82 postów

Napisano 09 kwietnia 2016 - 18:46

dao, wiadomo ża tam nie bede trzymał tego caly czas ;) - archiwum bedzie na moim mbp ;)


Dokładnie, 32 GB wystarczy i to spokojnie.

Mam ipada mini 2 16 gb i się mieszczę .



#49 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 09 kwietnia 2016 - 18:54

Pojemność to sprawa indywidualna.


Taaa. 16GB też by starczyło.

Zrobiłem testy prędkości sieci. iPad osiąga średnio 30% lepszy transfer niż iPhone 6+.

6+ to zabytek. Pro najnowsza zabawka.

#50 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 09 kwietnia 2016 - 19:15

Ja do pisania notatek używam aplikacji notes plus http://notesplusapp.com/

Przypadła mi do gustu ze względu na dość dobrze działającą funkcję rozpoznawania pisma odręcznego.


Użytkownik konio124 edytował ten post 09 kwietnia 2016 - 19:18

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych