Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adobe Photoshop - problem z wydajnością


Najlepsza odpowiedź Śfierzyk , 31 marca 2016 - 21:11

Wyłącz funkcję 'Użyj procesora graficznego". To ma zastosowanie, gdy posiadasz odrębną porządną wielordzeniową kartę graficzną z własną pamięcią RAM, a nie emulator karty graficznej w procesorze i5 czy i7. Nie posiadasz monitora zdolnego do obsługi 30 bitowego koloru. Blokujesz niepotrzebnie kompa rezerwując pamięć i czas procesora na funkcje, które są Ci prawdopodobnie całkowicie zbędne.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damiankossek

Damiankossek
  • 142 postów
  • SkądBiałogard

Napisano 30 marca 2016 - 20:35

Hej, posiadam monitor Dell 2715Q 4k, parę dni temu zakupiłem macbook pro 13" i podłączyłem go pod monitor. Zeskalowałem rozdzielszość na 2560 i włączyłem photoshopa - efekt jest taki iż nie da rady z niego korzystać, przewijanie, powiększanie itp. to jeden wielki slideshow. Spotkał się ktoś z was z takim problemem? Jest jakiś sposób aby to obejść? Włączyłem photoshop z opcją "open in low resolution" no i już jest dobrze ale wszystko jest niewyraźne... Czy niestety jedyna możliwość to wymiana monitora na natywne 2k?



#2 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 31 marca 2016 - 10:40

Wyłącz w PS akcelerację 3D i będzie lux!


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#3 Damiankossek

Damiankossek
  • 142 postów
  • SkądBiałogard

Napisano 31 marca 2016 - 13:48

Dzięki za odpowiedź, jak będe w domu to sprawdzę. Sytuacja jest bardzo podobna na Macbook retina 15" (który jest o wiele mocniejszy) na tym samym monitorze. Ehh ... A możesz mi powiedzieć tylko gdzie to wyłączyć?



#4 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 31 marca 2016 - 17:08

W preferencjach programu masz zakładkę "Wydajność".


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#5 Damiankossek

Damiankossek
  • 142 postów
  • SkądBiałogard

Napisano 31 marca 2016 - 17:44

Moje ustawienia wyglądają tak (nie widze nic o akceleracji 3d):

 

https://onedrive.liv...thint=photo,png

Jest trochę lepiej ale do komfortu i szybkiej pracy brakuje jeszcze od cholery. Czy też macie "lag" podczas pisania zwykłego czarnego tekstu na dokumencie bez żadnych warstw, poprostu nowo utworzonym (1000x1000px)? Otwieram zwykłe zdjecie o rozdzielczości 2500px i biorę proste zaznaczenie które "laguje" podczas zaznaczania, jest sekundę za moim aktualnym ruchem myszki.



#6 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 31 marca 2016 - 21:11   Najlepsza odpowiedź

Wyłącz funkcję 'Użyj procesora graficznego". To ma zastosowanie, gdy posiadasz odrębną porządną wielordzeniową kartę graficzną z własną pamięcią RAM, a nie emulator karty graficznej w procesorze i5 czy i7. Nie posiadasz monitora zdolnego do obsługi 30 bitowego koloru. Blokujesz niepotrzebnie kompa rezerwując pamięć i czas procesora na funkcje, które są Ci prawdopodobnie całkowicie zbędne.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#7 Damiankossek

Damiankossek
  • 142 postów
  • SkądBiałogard

Napisano 01 kwietnia 2016 - 10:47

Dzięki za wskazówki. Z tego co pamiętam wyłączyłem użycie procesora graficznego to wydajność spadła o kolejne 50% i bez tego się nie obejdzie raczej. Wieczorem sprawdzę i dam feedback.



#8 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 01 kwietnia 2016 - 15:17

Wyłącz funkcję 'Użyj procesora graficznego". To ma zastosowanie, gdy posiadasz odrębną porządną wielordzeniową kartę graficzną z własną pamięcią RAM, a nie emulator karty graficznej w procesorze i5 czy i7. Nie posiadasz monitora zdolnego do obsługi 30 bitowego koloru. Blokujesz niepotrzebnie kompa rezerwując pamięć i czas procesora na funkcje, które są Ci prawdopodobnie całkowicie zbędne.

Emulator karty graficznej? Kolego, gdzieś Ty się chował... 



#9 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 01 kwietnia 2016 - 18:19

Trudno to inaczej nazwać, skoro nie da się tego porównać do zwykłych kart graficznych Nvidia czy ATI/AMD.


  • Radius lubi to

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#10 Damiankossek

Damiankossek
  • 142 postów
  • SkądBiałogard

Napisano 02 kwietnia 2016 - 07:28

Dzięki! Odznaczenie opcji "Użyj procesora graficznego" dało jednak rewelacyjne efekty!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych