Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odklejające się szkło iPhone 5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 29 marca 2016 - 12:02

Witam. Mam problem z moim iPhonem 5. Mam go od nowości i ostatnio zauważyłem, ze od lewej strony z boku, a wiec tam, gdzie grzeje sie procesor zaczęło odklejać się szkło na około 0,5mm. W normalnej eksploatacji w niczym to nie przeszkadza, ale jednak denerwuje, bo podczas mocniejszego nacisku występuje tzw. falowanie. Kilka razy telefon był gorący, więc może puścił klej? Czy inni użytkownicy iPhone 5/5S też mieli podobny problem? Czy w 6/6S tez jest ten problem? Ile by mogła kosztować taka naprawa? Dodam, że mam założone szkło ochronne. Jestem ciekaw czy ten problem zacznie się pojawiać w nowym iPhone SE, gdyż jest tam potężny procesor.



#2 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 19 kwietnia 2016 - 19:49

Niestety odklejające się szkło od plastikowych ramek to plaga. Każdego dnia dostajemy telefon do ponownego montażu ramy na ekranie. Najczęściej jest to spowodowane mimo wszystko upadkami, przez które metalowa ramka uciska plastikową ramkę, wypychając ekran do przodu. W Twoim wypadku rzeczywiście może to być przyczyna ciepłego procesora. Pytanie czemu aż tak Ci się grzeje, że ciepło opusczające ekran masy będacy niejako radiatorem, jest nadal na tyle wysokiej temperatury, że potrafiło rozkleić ramkę? 


AppleMobile.pl - Serwis iPhone, iPod, iPad Szczecin - Pierwszy i jedyny serwis urządzęń Apple w Zachodniopomorskim autoryzowany przez MyApple.pl Masz pytania? Dzwoń! tel: 889 277 288 - Naprawy wysyłkowe na terenie całego kraju! http://www.facebook.com/AppleMobilePL


#3 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 27 kwietnia 2016 - 05:46

Byłem w nieautoryzowanym serwisie telefonów powiedzieli, ze bateria mi spuchła i ona rozsadza ekran. O dziwo bateria dziala calkiem sprawnie mimo ponad 1000 cykli. Podali mi za wymiane baterii cene 120 zł. Uwazam ze przesadzili z tą ceną.

#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2016 - 08:16

120 złotych to bardzo dobra cena za wymianę baterii jeśli to ma być dobra bateria. Poza tym trzeba jeszcze skleić ekran, więc na samej baterii się nie skończy.


  • AppleMobile.pl lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 29 kwietnia 2016 - 21:27

Byłem w nieautoryzowanym serwisie telefonów powiedzieli, ze bateria mi spuchła i ona rozsadza ekran. O dziwo bateria dziala calkiem sprawnie mimo ponad 1000 cykli. Podali mi za wymiane baterii cene 120 zł. Uwazam ze przesadzili z tą ceną.

Sprawdzałeś: https://www.apple.co...phone5-battery/ ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 11 maja 2016 - 12:54

Tak sprawdzałem, ale po moim numerze seryjnym sie nie łapie na wymianę niestety.

#7 grucat

grucat
  • 1 postów

Napisano 14 czerwca 2016 - 10:37

W kwietniu br. oddałam IPhona 5 do nieautoryzowanego serwisu - sprzęt nie wykrywał  ładowarki, włączał się do poziomu jabłuszka. Pan z serwisu stwierdził, że należy wymienić układ zasilania i baterię. Osobiście nie miałam żadnych zastrzeżeń co do długości działania baterii, ale skoro uległa uszkodzeniu to ok. Za całość usługi zapłaciłam 190 zł.

Po upływie miesiąca bateria zaczęła puchnąć wypychając szkło na ok. 5 mm, dodatkowo przestał działam przycisk home. Czy przyczyną może być felerna bateria, czy taki błąd ujawniłby się wcześniej? Korzystam z oryginalnej ładowarki, użytkuję sprzęt raczej w sposób standardowy.  Nie wiem, czy mogę ubiegać się o ponowną wymianę i naprawę uszkodzenia na koszt serwisu. 



#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 czerwca 2016 - 10:41

Jeśli bateria spuchła to znaczy, że była uszkodzona. Nowa bateria nie puchnie po miesiącu, ładowarka też nie ma tutaj znaczenia, bo to telefon reguluje ładowanie. Serwis powinien wymienić baterię i naprawić lub wymienić ekran w ramach gwarancji.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 14 czerwca 2016 - 21:10

W kwietniu br. oddałam IPhona 5 do nieautoryzowanego serwisu - sprzęt nie wykrywał  ładowarki, włączał się do poziomu jabłuszka. Pan z serwisu stwierdził, że należy wymienić układ zasilania i baterię. Osobiście nie miałam żadnych zastrzeżeń co do długości działania baterii, ale skoro uległa uszkodzeniu to ok. Za całość usługi zapłaciłam 190 zł.

Po upływie miesiąca bateria zaczęła puchnąć wypychając szkło na ok. 5 mm, dodatkowo przestał działam przycisk home. Czy przyczyną może być felerna bateria, czy taki błąd ujawniłby się wcześniej? Korzystam z oryginalnej ładowarki, użytkuję sprzęt raczej w sposób standardowy.  Nie wiem, czy mogę ubiegać się o ponowną wymianę i naprawę uszkodzenia na koszt serwisu. 

Przede wszystkim nie kontynuuj używania telefonu ze spuchniętą baterią (i nie próbuj go ładować).

A szkody spowodowane taką baterią oczywiście powinien pokryć serwis lub producent baterii (o ile nie była to podróba - bo wtedy producent jest anonimowy).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#10 qaz

qaz
  • 8 postów

Napisano 30 czerwca 2016 - 18:28

Co prawda nie ip5 a 5s, ale mam podobny problem. W prawym górnym roku przy naciskaniu da się odczuć i usłyszeć takie specyficzne pykanie. Dodatkowo przy naciskaniu pokazuje się taka czarna smuga. Ekran w tamtym miejscu działa w dalszym ciągu dobrze jak na całym ekranie, jednak sama świadomość, że jest taki defekt mnie denerwuje. Iphone kpiony w listopadzie więc jeszcze gwarancja jest, problem taki, że kupowany był w MM, więc nie wiem gdzie ewentualnie mógłbym iść z tym.

 

Jest jakaś szansa, że uda się to naprawić w ramach gwarancji? 

 

Widzę, że tutaj wspomniane jest o spuchniętej baterii, nie wiem jak to jest u mnie. 



#11 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 czerwca 2016 - 18:31

Jeśli kupiłeś go nowego w listopadzie to oczywiście ma gwarancję i skorzystaj z niej. Możesz go oddać do każdego serwisu autoryzowanego Apple, np. do Cortlandu. Wymienią Ci ekran lub całego iPhona na nowy.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#12 qaz

qaz
  • 8 postów

Napisano 30 czerwca 2016 - 18:47

Dzięki za szybką odpowiedź. Trzy pytania: mogę go zanieść do idream, bo tylko to jest w Łodzi, mimo, że był kupiony w Media Markt (po prostu słyszałem, że oni wtedy odsyłają do sklepu gdzie był zakupiony). I mam powiedzieć, że przeszkadza mi odstający ekran? Przepraszam, że dopytuję, ale po prosu szok, że będą chcieli wymienić z takiego powodu, mega pozytywnie jakby się udało. Ostatnie, sama faktura/paragon wystarczy? 



#13 jointpocket

jointpocket
  • 179 postów

Napisano 30 czerwca 2016 - 18:56

Nie musisz mieć żadnego dokumentu.Oni sprawdzają gwarancje po numerze seryjnym w systemie.Moze byc idream.

#14 Pafeuu

Pafeuu
  • 45 postów

Napisano 12 lipca 2016 - 16:13

Mam taki sam problem jak inni tutaj, tylko przez ta odklejoną ramkę w prawym górnym rogu wlatują mi paprochy pod przednia kamerkę. Czym przykleić ramkę, by się nie odklejała?

#15 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 09:33

Najcześciej ekran odkleja się w wyniku puchnięcia baterii. Jeśli podczas próby odciśnięcia go na miejsce na ekranie pojawia się smuga (mniej więcej na środku ekranu, zwykle pionowa) to znaczy że bateria jest tak spuchnięta, że rozsadza ekran. Jak najszybciej należy wymienić taki akumulator.

 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#16 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 10:45

No nie wiem czy to wina baterii u mnie w takim stanie telefon wrócił z serwisu z holandii gdzie po naciśnięciu ekran faluje. A wg centrum serwisowego telefon był 100% sprawny bo nie wymienili na nowy. Moim zdaniem po prostu wyświetlacze we wszystkich iP są fatalnej jakości. Mam też klika samsungów w rodzinie i tam można naciskać aż ekran nie pęknie a nic nie pyknie nie zaskrzypi (chyba że obudowa) nie będzie falowania czy przebić czy odbarwień. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych