Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie rozumiem pewnego zdania związanego z programem iMovie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 28 marca 2016 - 07:53

Posiadam najnowszą wersję programu iMovie 10.1.1. i system OS X  El Capitan. Bardzo proszę o wytłumaczenie trzeciego punktu który związany jest z zapisywaniem niedokończonych projektów.

Cały tekst:

http://pl.wondershar...ave-imovie.html

W tym przypadku chodzi tylko o Część 2.

 

Jak zapisać iMovie Niedokończone projekty

 

Jeśli chcesz zapisać niedokończony projekt IMovie, trzeba będzie następować po tych kroki. Trzeba wiedzieć, że procedura jest inna niż chcesz Zapisz gotowy projekt.

 

1. Przejdź do menu File-Open Library-nowe. Nadaj nazwę nowej biblioteki i wybierz miejsce zapisu z menu rozwijanego. Zalecane jest, aby wybrać dysk wymienny.

 

2. Wybierz folder docelowy. To może być dysk wymienny, lub może być innego folderu. Gdy skończysz, kliknij przycisk Zapisz, a twój projekt zostanie zapisany.

 

3. teraz masz dwie biblioteki w panelu nawigacji. Przeciągnij i upuść projektu do biblioteki, po prostu stworzony. Oznacza to, że twój projekt został zapisany.

 

 

Nie rozumiem trzeciego punktu i obawiam się że w każdej chwili mogę utracić niezapisaną pracę. Jestem amatorem dlatego prosiłbym o proste wskazówki. Dziękuję.

 

 



#2 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 28 marca 2016 - 17:08

Z tego opisu nic się nie da zrozumieć, bo jest przetłumaczony maszynowo. Maszynowe tłumaczenie będzie działać dobrze dopiero w XXV wieku (czy kiedy tam dzieje się akcja Star Treka), obecnie nie ma sensu tego używać, nawet jak się nie zna angielskiego.

 

Co do zapisywania niedokończonych projektów w iMovie, to nie musisz tego robić w ogóle. Wystarczy zamknąć projekt. Jak otworzysz iMovie ponownie, to będziesz mógł kontynuować tworzenie projektu od tego samego miejsca – pod warunkiem, że nie usuniesz sobie z dysku używanych w projekcie materiałów.


PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 28 marca 2016 - 17:52

Dziękuję Gregory za cenne informacje, jednak pracując na komputerach nauczyłem się że czasem można stracić pracę dlatego lepiej kopiować najważniejsze rzeczy. Poza tym musi być jakiś sposób aby przenieść pracę zrobioną w programie iMovie by móc kontynuować ją na innym komputerze. Ja chcę zapisać pracę na dysku zewnętrznym. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś doświadczony zrobiłby jakieś doświadczenie i podzielił się z nimi na forum z takim amatorem jak ja.



#4 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 29 marca 2016 - 13:17

Ja to rozumem tak: Po krokach 1 i 2 zrobią się dwie biblioteki w panelu nawigacji i masz przeciągnąć manualnie "nowszą" jego wersję tam gdzie zalecane (punkty 1 i 2) i  tym samym nadpisać nim "starszy" zapisany tamże.

 

P.S. Podrzuć tu do tematu oryginalny zapis punktu 3 to może się wyjaśni.



#5 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 29 marca 2016 - 15:30

Ja to rozumem tak: Po krokach 1 i 2 zrobią się dwie biblioteki w panelu nawigacji i masz przeciągnąć manualnie "nowszą" jego wersję tam gdzie zalecane (punkty 1 i 2) i  tym samym nadpisać nim "starszy" zapisany tamże.

 

P.S. Podrzuć tu do tematu oryginalny zapis punktu 3 to może się wyjaśni.

 

Madmax332 wiedziałem że tak mądrzy ludzie jak Ty zapewne poradzą sobie z tym problemem. Wielkie dzięki. Sposób jaki to wyjaśniłeś napewno ma sens ale sory że dla mnie amatora nadal jest niezrozumiały.

Szukając rozwiązania dodam że najczęściej spotykam informacje na temat iMovie ‘11

https://support.appl...89?locale=pl_PL

W moim przypadku jednak chodzi o nowszą wersję która dziwne że nosi mniejszą liczbę iMovie 10.1.1.

Po angielsku znalazłem jedynie informacje

https://discussions.apple.com/thread/6443775?start=0&tstart=0

 

Jest tam umieszczone ciekawe wideo, jednak ja jako amator boję się eksperymentować na moim iMovie aby czegoś nie utracić.

Proszę o potwierdzenie czy ukazane na nim jest dokładnie to co ja powinienem robić? Nie widzę tam jednak sposobu by przenieść projekt iMovie na zewnętrzny twardy dysk i czynności które widzę również są dla mnie niezrozumiałe między innymi dlatego że program mam w wersji polskiej.



#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 29 marca 2016 - 17:13

Ewentualne eksperymenty rób po prostu na kopiach projektu. Natomiast co do samych tajników iMovie to niestety nie pomogę - kiedyś próbowałem z tego badziewia korzystać, ale stopień komplikacji prostych wydawałoby się rzeczy i cokolwek kontrowersyjna "logika" działania i obsługi tego "czegoś" sprawił iż szybko się "z tym" rozstałem i zapomniałem . 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych