Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki masz komputer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jaki masz komputer (0 użytkowników oddało głos)

  1. MacBook (51 głosów [26.02%])

    Procent z głosów: 26.02%

  2. MacBook Pro (39 głosów [19.90%])

    Procent z głosów: 19.90%

  3. Mac Mini (13 głosów [6.63%])

    Procent z głosów: 6.63%

  4. PowerBook/iBook (19 głosów [9.69%])

    Procent z głosów: 9.69%

  5. PowerMac (6 głosów [3.06%])

    Procent z głosów: 3.06%

  6. iMac (34 głosów [17.35%])

    Procent z głosów: 17.35%

  7. Mac Pro (6 głosów [3.06%])

    Procent z głosów: 3.06%

  8. inny/pc (28 głosów [14.29%])

    Procent z głosów: 14.29%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#26 QuikSilver

QuikSilver
  • 23 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2007 - 23:07

Oczywiscie ze MacBook, ale mam tez PC (nie uzywam lol)

#27 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 25 grudnia 2007 - 23:27

Ja tak samo jak QuikSilver . Wybrałem akurat MacBooka bo jest ładny :) Ale planuje tez zakup jakiegos stacjonarnego Maca, np. nowy, aluminiowy iMac lub PowerMac G5...

#28 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 grudnia 2007 - 23:29

MacBook Pro 2.2 2GB (w krotce 4GB) Podstawowy powód bo chciałem zawsze mieć Maca. Nastepny to Muzyka :) Cenie sobie mobilnosc i komfort pracy. od 10 Pazdziernika jestem zadowolony w 90%.

#29 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 25 grudnia 2007 - 23:36

A co z 10% niezadowolenia? Z jakiego powodu jesteś niezadowolony?

#30 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 26 grudnia 2007 - 00:19

A co z 10% niezadowolenia? Z jakiego powodu jesteś*niezadowolony?


Może nie działa mu podświetlenie matrycy i nic nie widzi?

ho ho ho, Wesołych Świąt :lol: :lol: :lol:

#31 Relentless

Relentless
  • 269 postów

Napisano 26 grudnia 2007 - 00:44

MacBook, C2D 2,16; 2 GM RAM, 120 GB HD, GMA950 Hehe, 36% ankietowanych posiada MacBooka... Cóż, wiadomo- bo jest najtańszy :D No i rozmiar też się liczy. Oczywiście sam posiadam MacBooka z podanych wyżej powodów. To mój pierwszy Macintosh. To wielka miłość i już nigdy nie wrócę do PC. Mac jest śliczny, gustowny, poręczny, dobrze wykonany i... działa. Kupiłem maca bo wszystkie moje poprzednie notebooki to były tłuste świnie. Wypasione, szybkie- ale haszplowate, plastikowe, trzeszczące, zawodne, wieszające się grube wieprze. Jestem osobą na tyle próżną, że wygląd komputera bardzo się dla mnie liczy. A mac? Biały, malutki, zgrabniutki, idealna zwarta bryła, żadnych wiejskich nalepek, obwoźnych diodek, slotów, guzików. Do tego gabaryty: 13,3 cala, waga i bryła to coś wspaniałego. Zakochałem się w wyglądzie tego sprzętu. A dopiero później zorientowałem się, jak genialny jest mac os, jak błyskotliwe są rozwiązania jak front row, wbudowany BT, sleep, mocna bateria, skok i kształt klawiatury i ogromny gładzik. Jestem w 100% zadowolony z zakupu: Mac przerósł najśmielsze oczekiwania. Uważam, że to najlepiej ulokowane pieniądze w sprzęt jaki wydałem w życiu. Już teraz marze o MacBooku PRO lub iMaku- tak, żeby MB pełnił rolę do jakiej jest stworzony: mobilność. Zabawne, że to tak jak z filozofią ipoda 'noś całą muzykę przy sobie'. Dzięki Makowi to samo robię ze swoim cyfrowym życiem. Z PC niby da się to samo, ale jednak... Oczywiście, w apple wciągnął mnie znajomy: jak zobaczyłem jego iBooka a później iMaka to już było pozamiatane :D

#32 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 grudnia 2007 - 00:54

U mnie jest PowerBook G4 17", ostatni z ostatnich (zreszta podobno kupiony dwa miesiace przed premiera macbookow pro). Dlaczego ten? A bo wujek z ameryki mial gest :E Teraz zaczynam zbierac na PowerMac'a G5, albo Miniówkę, żeby mieć jakąś stacjonarkę dobrą.

#33 wisterialane

wisterialane
  • 38 postów

Napisano 27 grudnia 2007 - 13:47

Ja chcialem kupic MacBook'a w sredniej wersji nagrywarka DVD, 80GB, 2 GHz, ale na Bielanach Wroclawskich w Auchanie nie bylo tej wersji, bo wysprzedala sie. Byla tylko najslabsza wersja lub najlepsza czarna. Postanowilem dolozyc do najlepszej i kupilem wersje BLACK. Postanowilem przerzucic sie z Windows'a na Mac'a, poniewaz na XP mialem ciagle problemy z wirusami i z zawieszajacym sie systemem. Od marca 2007 roku zaczalem odwiedzac sklep Apple'a w Auchanie i korzystalem z komputerow do testow. System spodobal mi sie i kupilem MacBook'a w kwietniu 2007 i jestem bardzo zadowolony.

#34 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 27 grudnia 2007 - 13:57

Ja: iMac Alu podstawowa wersja., czyli 2.00GHz 1 Gb RAM i 20 cali. Cieszę się z niego jak cholera, nie powiem.;) Dlaczgo własnie go wybrałem? Miał być podstawowy MB, ale kiedy w iSpocie wymowałem portfel (prawie same drobniaki, wiecie, jak się spredawcy ucieszyli?) mamusia stwierdziła, że ekran za mały i sobie oczy popsuję. próbowałem mówic cos o mobilności itd, ale mama dołożyła mi przeszło tysiaczka, więc długo się nie zastanawiałem;) A teraz zbieram na .Mac i bezprzwodową Mighty i klawiaturę. A w przyszłości może jakiś iBook.

#35 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 grudnia 2007 - 14:19

A co z 10% niezadowolenia? Z jakiego powodu jesteś niezadowolony?


Jestem wymagajacy jesli chodzi o sprzety mobilne, Leos mnie czasem zawiedzie i wywali z iWorkow, Czasami jakis blad wyskoczy, bateria nie trzyma tyle ile bym chcial, matryca nie jest full HD, brakuje czasem ramu... jest klika niedorobionych rzeczy w Macbooko :)

#36 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 27 grudnia 2007 - 14:46

Leopard faktycznie jest niedopracowany, ale poczekaj na kolejny update a wszystko będzie jak za czasów tygrysa. Co do baterii to nie spotkałem się z dłużej trzymającą w komputerze tej klasy. Matryca jest full HD ale w modelu 17', ram można dokupić ;). MBP prawie nie ma wad :)

#37 Maurinka

Maurinka
  • 4 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 grudnia 2007 - 18:17

imac 24 cale 2 ram..dwa dodatkowe jada..dlaczego? Bojest śliczny:P

#38 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 27 grudnia 2007 - 23:34

ja mam Power Maca G5 juz 4 gb ramu w srodku dziala pieknie i stabilnie kupilem go z mysla o video i adobe cs .. dzielnie sie spisuje .. Mac Book Pro 15 " 15 bo w sam raz .. szybki fajny komputer do pracy - juz troche w niego zainwestowalem .. jakas podkladka pod kompa klawiatura wifi jeszcze upgrade ramu do 4 gb i w suumie na razie wystarczy :D Power book g4 15 :D stary przydal sie, zarobil na siebie , teraz go zonka morduje :D

#39 c3h6

c3h6
  • 148 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 00:02

Ja: MB - bo jest mały i da się z łatwością używać nawet w zatłoczonym pociągu siedząc na korytarzu. iMac 24" alu. Czemu? Bo jest wielki... :D

#40 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 28 grudnia 2007 - 00:07

Nigdy tego nie zrozumiem, po co używać komputera z którym nie można położyć się na łóżku? Chyba jedynie z tego powodu, że jest mocniejszy :)

#41 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 28 grudnia 2007 - 01:31

Nigdy tego nie zrozumiem, po co używać komputera z którym nie można położyć się na łóżku? Chyba jedynie z tego powodu, że jest mocniejszy :)




Dla tego, ze jest większy, mocniejszy? kupujesz wygodny fotel i można siedzieć godzinami jak ktoś potrafi a komfort pracy o niebo lepszy niż na 13 czy 15 calach :)

#42 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 28 grudnia 2007 - 01:43

problem w tym, że jedyna pozycja, którą akceptuję to pozycja leżąca, nienawidzę siedzieć :)

#43 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 14:49

Chyba musisz wymienić fotel na lepszy model ;)

#44 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 grudnia 2007 - 14:54

problem w tym, że jedyna pozycja, którą akceptuję to pozycja leżąca, nienawidzę siedzieć :)


hehhe mój człowiek:lol:

#45 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 28 grudnia 2007 - 15:08

problem w tym, że jedyna pozycja, którą*akceptuję*to pozycja leżąca, nienawidzę*siedzieć :)

Jest jakas praca, ktora sie z tym wiaze? ;)

#46 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 28 grudnia 2007 - 15:10

sprzedawane rzeczyna Allegro :)

#47 insekt

insekt
  • 362 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2007 - 13:31

U mnie padło narazie na macbooka ze względów finansowych. Kupiłem go na przeczekanie pół roku aż do wycieczki do stanów i tam kupna refurba macbooka pro. A czemu nie imac? No dlatego dlaczego sie kupuje laptopa, choć imaca ani maca pro nie posiadam.

#48 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 30 grudnia 2007 - 17:11

A może zamiast refuba kupisz sobie laptopa na ebay?

#49 jasiekmac

jasiekmac
  • 77 postów
  • SkądWhiteSide

Napisano 30 grudnia 2007 - 17:34

Wybrałem iMaca poniewż mój tata jest zakochany w tej firmie więc mi go kupił :P

#50 mienta

mienta
  • 40 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2007 - 19:01

iMac - 24' bo jako grafik potrzebuję sporo miejsca - bo jest dysk 7200 a przy dużych plikach czuć różnicę między nim a 5400 (nie, nie chce dokupować 7200 do MBP) - bo nie chce zabierać pracy wszędzie ze sobą np. do łóżka - bo wygląda bosko minimalitycznie na biurku :) - bo mam wszystko w jednym (monitor + osprzęt) - bo monitor 15' to za mało a MBP 17' to już urządzenie przetargalne a nie laptok i na koniec - bo nie było takie dnia, żebym przechodząc koło iSpota nie zerkała, przez szybę, z utęsknieniem do największego imaczka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych