Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bateria MacBook Pro Retina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#76 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 kwietnia 2017 - 08:15

Rusz głową to sam sobie to racjonalnie wytłumaczysz - kupiłeś komputer przeszło miesiąc temu, czyli będzie z 40 dni, program pokazuje wiek baterii, a bateria nie została wyprodukowana pierwszego marca tylko wcześniej, więc nie powinno Cię to dziwić, że ma ona 100 dni. Jakby miała wiek dwa lata to mógłbyś się zastanawiać.

A odnośnie spadku pojemności baterii ze 102 do 100 procent to też nie ma w tym nic dziwnego, na pojemność baterii ma wpływ wiele czynników, nawet temperatura otoczenia, więc nie przejmuj się tym. Przecież 100% to i tak pojemność nominalna czyli wszystko jest w porządku.

Najlepiej to odinstaluj ten coconut i nie zaprzątaj sobie głowy baterią.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#77 xrogerosx

xrogerosx
  • 6 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 10 kwietnia 2017 - 21:57

kurde jak tak czytam Wasze komentarze jakie macie ilości cykli po roku, dwóch to aż mi słabo się robi, bo ja kupiłem maca 2 kwietnia 2015r i na dzień dzisiejszy mam 391 cykli !! Ale coconut pokazuje 92% i bateria wciąż pozwala na około 6-8h działania na nim ;) do tej pory nie wiedziałem nawet by siedzieć cały czas na kablu, zapewne przez to mam taką ilość cykli  :mellow: ale ogólnie nie zwracam na nic uwagi, tylko po prostu użytkuje jak mi pasuje  :D



#78 Danny7

Danny7
  • 56 postów
  • SkądAlberta

Napisano 11 kwietnia 2017 - 18:29

Jeszcze takie pytanko odnośnie zasilania... Komputer nawet jesli jest caly czas pod kablem... to czy zdrowe jest trzymanie go na tym kablu nawet gdy komputer jest uspiony/wylaczony?

 

Mam pod listwą podpiete pare rzeczy w tym komputer, no i nie zawsze komputer pracuje, a listwa jest wlaczona caly czas - ma to jakies znaczenie? bo komputer wylaczony a kabelek pokazuje zielona diode wiec jak by energia szla w eter bez sensu?

 

ma to wplyw na baterie?


MacBook Pro 2020 M1


#79 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 11 kwietnia 2017 - 21:50

Od tego masz układ ładowania na płycie abyś spał spokojnie. Zapoznaj się z instrukcją bo Apple takie sytuacje już opisywało a na forum masz z tysiąc postów.

Użytkownik DanielF edytował ten post 11 kwietnia 2017 - 21:59

Fallout ...war, war never changes...

#80 Danny7

Danny7
  • 56 postów
  • SkądAlberta

Napisano 12 kwietnia 2017 - 10:00

Ok dzieki, szukalem i szukam i znalezc nie moge tej informacji, ktos pomoze? :)


MacBook Pro 2020 M1


#81 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 kwietnia 2017 - 21:46

https://support.appl.../pl-pl/HT201585


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#82 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 kwietnia 2017 - 21:27

Czy to normalne, że czasem, jak podepnę kabel ładowania (rmbp 13,3 early 15), to bateria się nie ładuje (mimo, że jest np. 35% tylko naładowana), a pojawia się informacja, że źródłem zasilania jest zasilacz? Dioda na magsafe się wówczas nie pali, pokazywane procenty naładowania ani się nie zmniejszają, ani nie zwiększają.

Już tak drugi albo trzeci raz mi się zdarzyło i nie wiem, czy się czas zacząć martwić:)


Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#83 Andrzej Jelonek

Andrzej Jelonek
  • 4 postów

Napisano 14 kwietnia 2017 - 15:55

Witam wszystkich. W czerwcu 2016, zakupilem macbooka 15 cali retina. Według opisów ,czas pracy baterii to do 9 godzin przy przeglądaniu stron www,etc. W rzeczywistości faktyczny czas to około 2.5 - 2.45 minut. Testowałem go w przeróżnych trybach, również przeglądaniu zdjęć ( pokaz slajdów) . Komputer był juz trzykrotnie w serwisie aplle. Za karzdym razem stwierdzana jest całkowita poprawność funkcjonowania wszystkich elementów. Nikt nie potrafi stwierdzić przyczyny . Jak to możliwe ?

#84 dzaco

dzaco
  • 75 postów

Napisano 30 czerwca 2017 - 09:30

Cześć. Czy nie uważacie, że jak na taką ilość cykli to pojemność jest trochę za mała? U mojego znajomego po ok. 300 jest nadal 6000 mAh. 
Czy powinienem zacząć się martwić? Raczej nie trzymam go 24h na kablu, ale też nie rozładowuję do samego końca.
 

4336f10eaaad0750231150c2fb97187d_orig.jp



#85 dzaco

dzaco
  • 75 postów

Napisano 03 lipca 2017 - 19:53

Załączony plik  Zrzut ekranu 2017-06-30 o 08.30.34.jpg   124,74 KB   0 Ilość pobrań



#86 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 lipca 2017 - 08:14

Wszystko zależy od sposobu użytkowania komputera. Możesz mieć 10 cykli i baterie do wymiany albo 1000 i baterie w dobrym stanie. Nie masz się raczej czym przejmować.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#87 makemymind

makemymind
  • 705 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 grudnia 2017 - 14:33

Pozwolę odświeżyć sobie temat:

 

- Coconut Battery pokazuje mi stan baterii na 93%.. Dodam tylko, że Macbook dopiero jakieś 4 miesiące od nowości + ilość cykli baterii to raptem 68..

 

Sprawdzić innym programem?



#88 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 28 grudnia 2017 - 14:39

Jak często używasz laptopa na baterii? Rozladowujesz niemal zupełnie do zera prawie za każdym razem?

#89 makemymind

makemymind
  • 705 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 grudnia 2017 - 15:20

Jak często używasz laptopa na baterii? Rozladowujesz niemal zupełnie do zera prawie za każdym razem?

 

Nie, w życiu. Może dwa razy się tak zdarzyło. Kiedy mogę, to trzymam go na kablu ale też bez przesady. Dużo robię na nim poza domem ale bądź co bądź ma raptem 68 cykli..


Użytkownik makemymind edytował ten post 28 grudnia 2017 - 15:22


#90 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 28 grudnia 2017 - 16:58

Zapytuję bo z tego co rozumiem nominalna pojemność najszybciej spada w 3 przypadkach (i myślę, że w tej właśnie kolejności jeśli chodzi o wpływ na pojemność nominalną):

- używanie sprzętu w niewłaściwych warunkach (na mrozie, w zbyt dużym cieple, etc)

- gdy się praktycznie non stop jest podłączonym do zasilacza (bateria która nie pracuje szybciej traci swoją moc)

- gdy się rozładowuje baterię do bardzo niskich procentów i ładuje do pełna (rozładowywanie do połowy i podładowywanie nie do końca do pełna mniej "zużywa" ogniwa niż rozładowywanie ich do niskich wartości i ładowanie do pełna)

 

Spróbuj sobie raz rozładować baterię do uśpienia komputera, naładować ją do pełna (i tak zostawić "na dłużej" żeby na pewno wszystko się "nabiło na fulla" bo to że system Ci mówi że jest 100% to nie jest prawdą, tam jest kilka % "zapasu" co by klienci nie zwariowali że komputer na zasilaczu co chwila pokazuje że ma mocy między 98% a 100% mimo że naładowany) a potem kilka razy rozładować do zakresu 40%-60% i podładować tak do około 90% (ale niekoniecznie do 100%). W ten sposób czip mierzący pojemność nominalną się skalibruje a sama bateria będzie miała okazję trochę popracować i może odzyska trochę swojej mocy.

 

Pamiętaj że pewna fluktuacja pojemności nominalnej jest rzeczą normalną. W jednym cyklu będziesz miał 92% maksymalnej mocy, w następnej 94% a w jeszcze innym 88%. Ważna jest tendencja, a to wymaga większej ilości iteracji w zakresie 40%-90% (po dwa takie przebiegi na cykl). Ja bym na to patrzył raczej w perspektywie tygodnia lub dwóch notując sobie wyniki niż dwa czy trzy razy w ciągu kolejnych dni. Myślę, że baterię masz OK, ale trochę pozwoliłeś się jej "zastać".


Użytkownik imrik edytował ten post 28 grudnia 2017 - 17:00


#91 MacBartek

MacBartek
  • 48 postów

Napisano 26 października 2018 - 16:44

Załączony plik  bateria-kopia.png   304,27 KB   0 Ilość pobrań

 

dzień dobry,

Mojego Mac'a (Pro 13 Retina) kupiłem 21.07.2014.

 

wklejam printscreen'a z Coconut w momencie kiedy Mac jest "na kablu" a bateria jest naładowana na 100% - co to mówi o mojej baterii? pracuje w zasadzie non stop na kablu

 

pytanie: wyłączając/zamykając Mac'a na noc czasami rano bateria pokazuje naładowanie 90% a czasami 50% (wszystkie kroki jakie robie przed wyłączeniem/zamknięciem Mac'a na noc sa zawsze takie same!) - od czego to zależy?

 

dziekuje

 

 

 


Użytkownik MacBartek edytował ten post 26 października 2018 - 16:45


#92 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 26 października 2018 - 20:40

TCPKeepAlivePref z 1 na 0, o tym w odpowiednim wątku czytałeś?

#93 MacBartek

MacBartek
  • 48 postów

Napisano 29 października 2018 - 10:48

TCPKeepAlivePref z 1 na 0, o tym w odpowiednim wątku czytałeś?

nie, nie czytałem o tym nigdzie - tutaj na forum brak takiego wątku (przynajmniej nie znajduje).

poszperałem w googlach i rozumiem że 1 na 0 spowoduje że Mac nie bedzie miał połaczenia z internetem kiedy śpi? jesli tak to u mnie to bez sensu ponieważ zawsze wyłaczam WIFI przed uspieniem Maca...



#94 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 29 października 2018 - 18:18

nie, nie czytałem o tym nigdzie - tutaj na forum brak takiego wątku (przynajmniej nie znajduje).

poszperałem w googlach i rozumiem że 1 na 0 spowoduje że Mac nie bedzie miał połaczenia z internetem kiedy śpi? jesli tak to u mnie to bez sensu ponieważ zawsze wyłaczam WIFI przed uspieniem Maca...

Bo ci się szukać nie chciało, jest cały wątek dotyczący baterii.



#95 MacBartek

MacBartek
  • 48 postów

Napisano 02 listopada 2018 - 18:09

Bo ci się szukać nie chciało, jest cały wątek dotyczący baterii.

pokaż mi go, bo jeśli chodzi ci o ten watek w którym obai obecnie piszemy to PRZEJRZAŁEM GO uważnie ale nie znalazłem w nim odp na mój kłopot - stąd post.

przykładowo w całym forum brak jest informacji o TCP...



#96 zbigniewm

zbigniewm
  • 5 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 16:58

Cześć,

 

zauważyłem dziś, że w moim MacBooku pro retina 13 early 2015 przy ikonie baterii pojawił się komunikat "wymaga naprawy".

Mam za sobą prawie 750 cykli, bateria ma pojemność 75%. Nie sądziłem, że tak szybko ją zajadę.

Obdzwoniłem kilka serwisów autoryzowanych i niestety przy tym modelu wymiana to nieco ponad 1000zł. Niby zalecają wymianę poniżej 80%, ale... czy jeśli na razie mi to nie przeszkadza to mogę poczekać, aż ta pojemność zjedzie jeszcze niżej? 

Załączam zrzut z coconuta.

 

Pozdrawiam

Załączone pliki



#97 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 18:35

Cześć,

 

zauważyłem dziś, że w moim MacBooku pro retina 13 early 2015 przy ikonie baterii pojawił się komunikat "wymaga naprawy".

Mam za sobą prawie 750 cykli, bateria ma pojemność 75%. Nie sądziłem, że tak szybko ją zajadę.

Obdzwoniłem kilka serwisów autoryzowanych i niestety przy tym modelu wymiana to nieco ponad 1000zł. Niby zalecają wymianę poniżej 80%, ale... czy jeśli na razie mi to nie przeszkadza to mogę poczekać, aż ta pojemność zjedzie jeszcze niżej? 

Załączam zrzut z coconuta.

 

Pozdrawiam

Kondycja baterii (Li-Ion i Li-Poly) na poziomie 80% oznacza, że bateria jest całkowicie zużyta. Jej wymiana nie jest więc tylko "zaleceniem" ale czynnością wymaganą z rozsądku. Podłączanie zasilacza do komputera z zużytą baterią to próba jej ładowania w sytuacji gdy większość energii idzie w ciepło zamiast w przyrost ładunku.

W konsekwencji zagrożenie jest zarówno dla zasilacza jak i pozostałych komponentów. Jak od spuchniętej baterii uszkodzi Ci się obudowa to zapłacisz min. 1800zł. zamiast "nieco ponad 1000zł". Możesz czekać aż np. padnie zasilacz (niektórzy jeżdżą na oponach z 1.5mm bieżnikiem albo do momentu aż wyjdą druty) ale musisz mieć świadomość, że nie sposób przewidzieć zachowania takiej baterii jak i zachowania padającego zasilacza (oby nie uszkodził płyty).
 

Ja do firmowych Mac-ów od lat kupuję rozszerzenie gwarancji Apple (dla 13" można kupić <900zł., a najtaniej w ASA wymienia się baterię za prawie 1000zł.) i pod koniec 3-go roku używania - bateria osiąga 80% i do wymiany za darmo (to taka taka sugestia dla tych co jeszcze mają gwarancję, a nie kupili Apple Care: AC do 13" kosztuje taniej niż wymiana baterii w Retinach więc zwrot inwestycji w AC jest właściwie gwarantowany).
 


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#98 zbigniewm

zbigniewm
  • 5 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 22:12

Kondycja baterii (Li-Ion i Li-Poly) na poziomie 80% oznacza, że bateria jest całkowicie zużyta. Jej wymiana nie jest więc tylko "zaleceniem" ale czynnością wymaganą z rozsądku. Podłączanie zasilacza do komputera z zużytą baterią to próba jej ładowania w sytuacji gdy większość energii idzie w ciepło zamiast w przyrost ładunku.

W konsekwencji zagrożenie jest zarówno dla zasilacza jak i pozostałych komponentów. Jak od spuchniętej baterii uszkodzi Ci się obudowa to zapłacisz min. 1800zł. zamiast "nieco ponad 1000zł". Możesz czekać aż np. padnie zasilacz (niektórzy jeżdżą na oponach z 1.5mm bieżnikiem albo do momentu aż wyjdą druty) ale musisz mieć świadomość, że nie sposób przewidzieć zachowania takiej baterii jak i zachowania padającego zasilacza (oby nie uszkodził płyty).
 

Ja do firmowych Mac-ów od lat kupuję rozszerzenie gwarancji Apple (dla 13" można kupić <900zł., a najtaniej w ASA wymienia się baterię za prawie 1000zł.) i pod koniec 3-go roku używania - bateria osiąga 80% i do wymiany za darmo (to taka taka sugestia dla tych co jeszcze mają gwarancję, a nie kupili Apple Care: AC do 13" kosztuje taniej niż wymiana baterii w Retinach więc zwrot inwestycji w AC jest właściwie gwarantowany).
 

Kurcze, nie jest to najlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć, ale faktycznie przypominam sobie, że kumpel kupił używanego maca, który po jakimś czasie zaczął mu puchnąć... :D 

Dzięki za odpowiedź!



#99 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 16 lutego 2019 - 00:07

Pocieszające jest to, że wraz z baterią zostaje wymieniona także część korpusu komputera: z klawiaturą i gładzikiem, więc za 1000zł. będziesz miał też odnowienie części obudowy. 


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#100 zbigniewm

zbigniewm
  • 5 postów

Napisano 17 lutego 2019 - 21:38

Ciekawa sprawa - komunikat "wymaga naprawy" zniknął po tym jak rozładowałem baterię do końca i naładowałem na maksa. Coconut pokazuje też nieco większą pojemność baterii. No nic, będę obserwował sytuację, ale coś czuję, że wymiana i tak mnie nie ominie w najbliższym czasie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych