Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Update firmware do zewnętrznej nagrywarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 02:32

Witam, Mam zewnętrzną nagrywarkę NEC NC-3500 i chciałbym jej uaktualnić firmware - niestety w necie znalazłem tylko firmware uaktualniane spod PC - ja jednak mam Maca. Czy ktoś wie jak z tym problemem sobie poradzić spod OSX ?

#2 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 24 grudnia 2007 - 02:53

Najlepiej podłączyć napęd do pieca. niestety

#3 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 24 grudnia 2007 - 09:11

Nie kombinuj. Jak producent nie udostępnił programu to upgradu z poziomu MacOSX nie rób w tego w żaden inny nieoficjalny sposób. Wiesz mam kolekcję sprzętu który różni geniusze próbowali upradować firmware nieoficjalnym oprogramowaniem. I poszło dobre kilkanaście tysięcy zł się ... Jak nie masz PC weź nagrywarkę piwko albo łiski ;) idź do znajomego który ma PC i niech ci udostępni komputer na kilka minut. Uwzględniając to że przy upgradzie firmwaru tej nagrywarki spod Windowsa bywają problemy odradzam wszelkich innych metod.
  • LASERman lubi to

#4 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 09:21

http://forum.rpc1.org/
http://club.cdfreaks.com/f86/

pc normalny albo wirtualny
pod tymi linkami napewno cos znajdziesz, jest tez sekcja makowa ale sprowadza sie do tego co wyzej

#5 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 24 grudnia 2007 - 09:29

Odradzam updaty przez wirtualny komputer właśnie w ten sposób najłatwiej uszkodzić sprzęt. Tylko rzeczywisty PC żadnego kombinowania. Naprawdę dobrze radzę.

#6 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 27 grudnia 2007 - 10:50

Dzięki za dobre rady -poszukam więc pieca wśród znajomych.

Uwzględniając to że przy upgradzie firmwaru tej nagrywarki spod Windowsa bywają problemy odradzam wszelkich innych metod.


Jakie problemy masz na myśli? Ja mam firmware v. 2.16 i chcę je uaktualnić do najnowszej wersji, bo nagrywarka nie chce mi pod Toastem nagrywać płyt DL.

#7 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 28 grudnia 2007 - 12:40

Od niemożliwości otworzenia przez programom upgradujący obrazu firmwaru po nagłe przerwanie upgradu. Pierwszy problem bywa wynikiem tego że plik obrazu firmwaru jest tylko do odczytu starczy to zmienić i powinno iść jak nie to trzeba sprawdzić prawa dostępu do katalogu w którym jest plik. W przypadku drugiego nie trzeba panikować. Przeważnie powtórne włączenie programu upgradującego pomaga. Żeby temu zapobiec trzeba wyłączyć wszystkie możliwe programy nic nie może działać w tle żadne antywirusy, internet, bluetooth, podczerwień itp.itd. Nawet notatnik. Wyłączyć zaplanowane zadania. Z resztą są różne procedury upgradu.

#8 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 02 stycznia 2008 - 11:51

Aktualizacja przebiegła pomyślnie. Nie mniej Toast nadal nie chce mi nagrywać płyty DL - tym razem twierdz, że nie może skalibrować siły lasera. Jak na razie, to radzę sobie w ten sposób, że robię obraz płyty na dysku i go nagrywam z poziomu systemu. Problem z Toastem może wynika z faktu, że płyty DL mam jakieś no-name kupione po 6 zł. Może jak bym miał Verbatim lub TDK to problemu by nie było, ale jak na razie to są za drogie (15 zł/szt.) - wolę kupić zwykłe DVD za 2 zł Mam nadzieję, że teraz już nie będę miał problemów na nagrywaniem, gdyż właśnie zakupiłem nowego mini C2D z SuperDrive'm :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych