Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6s Plus problem z bateria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 lutego 2016 - 23:26

Witam
Przesiadłem się z iPhone 6s 64GB na iPhone 6s Plus 64GB ponieważ chciałem aby telefon jeszcze lepiej trzymał na bateri.
Kupiłem 10.02.2016 nowego 6s plus telefon miał sofy 9.0.2 zaktualizowałem go do najnowszego 9.2.1 i bateria wydaje mi się ze bardzo kiepsko trzyma:/
W danej chwili mam 90% bateri a w ustawieniach mam Użycie 44minuty w gotowości 1godzina 48minut.
W ciagu dnia rownież bateria znacznie szybciej ucieka.
W porównaniu z moim poprzednim iPhone 6s(zwykłym 4,7") mój nowy 6s plus znacznie gorzej wytrzymuje.
Czy ktoś spotkał się z takim czymś?
Może jakieś rady na poprawienie tego?
Czy Tylko serwis pozostaje mi?

#2 oli44

oli44
  • 197 postów

Napisano 12 lutego 2016 - 16:42

A może znajdzujesz się w miejscu gdzie sygnał jest słabszy, niż z poprzednim iPhonem?

 

Ja dla przykładu pracuję na obrzeżach miasta. Bateria działa zadowalająco. No ale jak siedze cały dzień w mieście (używany podobnie) to jest naweto o 40-50% wiecej wydajności baterii.


  • iPhone X
  • Macbook Pro 13' 2012
  • MacBook Pro 15' 2017

#3 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 lutego 2016 - 16:53

Niestety warunki pracy oraz miejsce są takie same jak posiadałem 6s(zwykłego).
Wczoraj zgłosiłem sprawę na Apple.pl i dziś zadzwoniła do mnie Pani która poleciła włączenie trybu oszczędzania bateri oraz wyłączenia aplikacji które działają w tle.
Niby jest trochę lepiej ale to jest tylko trochę:/
Byłem rownież w iSpot i Pan polecił mi wgranie czystego softu bez kopi ale zależy mi na danych:/
Dodam tylko ze telefon dosyć mocno grzeje się przy takich zwykłym oglądaniu YouTube...

#4 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lutego 2016 - 17:36

Problem rozwiązany po wgraniu czystego softu bez kopi.
Niestety nie jest to dla mnie za dobre rozwiazanie ale nie udało się inaczej.

#5 marexxx

marexxx
  • 4 postów

Napisano 23 września 2017 - 15:52

Witam
Mam pytanie, co zrobic w sytuacji gdy telefon wymieniony wyzej trzyma mi w uzyciu 2-3 godzin?
Dzis np byl naladowany do pelna i czytalem i przegladalem strony i po 1,5 godziny mialem 11%. Uruchomilem go ponownie to skoczylo mi do 55% lecz szybko spadalo w dol do 30% i narazie wolno spada. Czy to wina baterii? Czy cos innego? Bo za szybko mi sie rozladowywuje.

#6 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2017 - 12:28

Jak długo używasz telefonu?
Może warto wgrać jakaś aplikacje z appstore która mniej więcej pokazuje stan bateri.

#7 marexxx

marexxx
  • 4 postów

Napisano 25 września 2017 - 15:53

No w sumie nie dlugo. Mam go od nowosci. Wczoraj zrobilem DFU. Dzis z naladowanym na 100 % poszedlem do pracy.do 13 niby wszystko ok ale o 15 komunikat ze 10% zostalo i zatrzymalo sie na 8 procent ktore do tej pory mi trzyma. Pozniej naladuje i i zrobie test geenkbech. A tu zrzut ekranu dam z dnia pracy na tel. Dzis bylo tylko safari

Załączone pliki



#8 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2017 - 18:03

Coś czuje problem z układem Tristar, jeżeli jest na gwarancji to z niej skorzystaj.



#9 marexxx

marexxx
  • 4 postów

Napisano 30 września 2017 - 06:16

To ten sam uklad potocznie nazywany u2?
Robilem test geenkbech

To ten sam uklad potocznie nazywany u2?
Robilem test geenkbech

[quote name="RafalB82" post="2175236" timestamp="1506704580"]

Coś czuje problem z układem Tristar, jeżeli jest na gwarancji to z niej skorzystaj.[/





Telefon nie ładuje lub nie chce połączyć się z komputerem mimo wymienionego złącza ładowania, Bateria szybko się rozładowuje, Telefon bardzo się nagrzewa i rozładowuje w kilka godzin,Nie można włączyć iPhone, gdy bateria się całkowicie rozładuje nawet po podłączeniu ładowarki. Mnie wszystkie objawy nie dotycza a to sa objawy wlasnie uszkodzonego ukladu o ktorym pisales.

Załączone pliki



#10 lacek2

lacek2
  • 18 postów

Napisano 02 października 2017 - 14:07

To ten sam uklad potocznie nazywany u2?
 

 

Tak, tylko, że Tristar to nazwa bliżej poprawnej. Chodzi o to że są schematy do różnych iPhonów i dawno temu w iPhone 5 i 5S układ Tristar miał numer części U2 (Rxxx to rezystory Cxxx to kondensatory a Uxxx to konwencja nazywania układów. Sęk w tym, że Tristar nie miał już od ładnych paru modeli oznaczenia U2 (bo np zamiast U2 było U1400).



#11 marexxx

marexxx
  • 4 postów

Napisano 02 października 2017 - 17:02

No tak. Ale objawy uszkodzonego ukladu mnie nie dotycza. Tylko problem jakby baterii. Z checia sam bym to prawdzil przez stronę diagnostyczna apple ale nie mam dostepu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych