Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

STARBUCKS w Polsce?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2007 - 05:03

podobno niedługoma być otwartych klika pierwszych kawiarni w Polsce? szkoda, że nie bedzie iTunes Store w Polsce.bo wiecie sami ;) info z wikipedii: "Starbucks w Polsce [edytuj] 25 stycznia 2007 spółka AmRest podpisała wstępne porozumienie ze Starbucks Coffee EMEA B.V. (Starbucks) w sprawie otwierania i prowadzenia kawiarni Starbucks na terenie Polski przez spółkę joint-venture utworzoną przez obydwie firmy. Informacje na ten temat podano komunikacie giełdowym spółki AmRest[13]. 28 marca 2007 podpisano umowę wstępną pomiędzy AmRest oraz Starbucks Coffee International Inc., Starbucks Coffee EMEA B.V., Starbucks Manufacturing EMEA B.V., dotyczącą możliwej współpracy w zakresie otwierania i prowadzenia kawiarni Starbucks w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech[14]. W dniu 27 marca 2007 roku American Restaurants oraz Doris 2006, spółki zależne AmRest, utworzyły spółkę AmRest Coffee[15]. 25 maja 2007 roku zarząd AmRest Holdings N.V. poinformował o podpisaniu umów joint-venture ze Starbucks Coffee International, Inc. Strony postanowiły utworzyć trzy osobne Spółki Joint Venture w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech. AmRest Polska obejmie 82% a Starbucks 18% udziałów w kapitale zakładowym spółek[16]. W czerwcu 2007 roku Drew O’Malley został brand presidentem marki Starbucks w AmRest na Polskę, Czechy i Węgry[17]. 19 września 2007 roku firmy Amrest Coffee (Polska) i Amrest Coffee (Czechy) podpisały końcowe umowy dotyczące prowadzenia kawiarni Starbucks na terenie Polski i Czech[18]. Pierwsze kawiarnie pojawią się w Polsce w I kwartale 2008 roku[19][20][21]. Obecnie firma AmRest Coffee poszukuje Real Estate Managerów na terenie Warszawy, Krakowa i Gdańska."

#2 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 23 grudnia 2007 - 05:09

Tak to juz pewne, Starbucks bedzie w Polsce, rozwazane sa lokalizacje: Warszawa (ul.Chmielna lub o dziwo, Zlote Tarasy) i Krakow. Ale wszystko moze sie jeszcze zmienic... Czekam na moja White Chocolate Mocha :)

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2007 - 05:23

chmielna - to taki niby prestiż, ale to bedzie miejsce dla warszawskich lanserów, dziewczyny które myślą że są cool i jazzy po piją kawe w SB ;)

#4 born2fight

born2fight
  • 443 postów
  • SkądILL WIND US

Napisano 23 grudnia 2007 - 05:57

jak dla mnie maja jedne z najlepszych kaw...

#5 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2007 - 06:04

A jak dla mnie to jedne z najgorszych. To o takich kawach pisał Raymond Chandler : "lura przepuszczona przez worki po cemencie". :)

#6 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2007 - 06:28

jak dla mnie maja jedne z najlepszych kaw...


jak coś co jest sprzedawane milionom moze byc najlepsze? :) pijasz tą kawe i Ci naprawde smakuje czy się naczytałeś o renomie i smakuje jak kazda inna ??


ps. ile w US kosztuje duza latte np.?

#7 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2007 - 06:33


ps. ile w US kosztuje duza latte np.?


Generalnie ceny sa od 3 - 9 dolarow. Dokladnie to nie pamietam bo omijam szerokim lukiem, chyba, ze musze z WiFi skorzystac :)

#8 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2007 - 06:37

Generalnie ceny sa od 3 - 9 dolarow. Dokladnie to nie pamietam bo omijam szerokim lukiem, chyba, ze musze z WiFi skorzystac :)


ja musze sie do londysnu kopsnąć - bo ludzie tak to zachwalają a to pewnie jak kazda inna kawa jest :P coffee haven mi pasuje, a podobno SB jest o niebo lepsze :roll: :roll: :roll:

#9 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2007 - 06:40

Ciekawi mnie skad te zachwyty. W USA Starbucks ma prawie monopol, konkurencje stanowi ( na skale krajowa, nie licze pojedynczych kawiarni) jeszcze ohydniejszy Dunkin Donuts, nie ma wiec tak naprawde specjalnego wyboru, zwlaszcza w miejscach odwiedzanych przez turystow... A wiadomo, jesli ciezo cos znalezc to chwali sie to co jest. Za to, ze w ogole jest :> Marble cake ( babka marmurkowa) za to maja smaczny i , kolejny ewenement w USA, nawet nie tak bardzo słodki :)

#10 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2007 - 06:46

Ciekawi mnie skad te zachwyty. W USA Starbucks ma prawie monopol, konkurencje stanowi ( na skale krajowa, nie licze pojedynczych kawiarni) jeszcze ohydniejszy Dunkin Donuts, nie ma wiec tak naprawde specjalnego wyboru, zwlaszcza w miejscach odwiedzanych przez turystow... A wiadomo, jesli ciezo cos znalezc to chwali sie to co jest. Za to, ze w ogole jest :>

Marble cake ( babka marmurkowa) za to maja smaczny i , kolejny ewenement w USA, nawet nie tak bardzo słodki :)


ameryka chyba cala jest zmonopolizowana :D a mowi się ze, konkurancyja czy cos. co z tego ze jest 10 marek kawiarni - z czego 8 ma tego samego właściciela :D

#11 interpol_girl

interpol_girl
  • 589 postów
  • SkądWarszawa, PL // USA

Napisano 23 grudnia 2007 - 09:14

Ja mam obsesję Starbucksową, niestety (zobaczyłam w temacie wątku "Starbucks i i już jestem ;)). Wszystko dlatego, że wszystko można sobie spersonalizować i nigdy nie mają do Ciebie pretensji, nieważne jakie masz zamówienie (Grande Sugar-Free Gingerbread Non-Fat Non-Whip Latte ostatnio piłam ;)).

#12 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 23 grudnia 2007 - 10:32

Jak dla mnie to Starbucks to nic nadzwyczajnego.. kawa jakaś specjalnie dobra nie jest a i klimatu w starbucksach nie ma żadnego.. już wole jakieś małe kawiarenki prowadzone przez prywatne osoby bo w nich czuć że do każdego gościa podchodzi się indywidualnie, a nie tak jak na przykład w McDonaldzie, tasiemcowo. Jedynym plusem SB jest darmowe Wi-Fi ;) ale czy to zostanie przeniesione na rynek polski to się jeszcze okaże.

#13 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 grudnia 2007 - 10:43

i bardzo dobrze! jestem kawoszem, uwielbiam espresso, ale to co sie dzieje z cenami w "Kofi Hewen" i inyych kafeteriach to jakiś dowcip. W NY za Espresso płaciłem niecałego $1 we Włoszech 50-60 eurocentów... a u nas ponad 5 zl... Błagam o większą konkurencje... STARBUCKS przybywaj. (byle sie nie zmowili :/ ) Co do kaw to Polecam Lavazze Oro, 100% arabica, nie kręci tak jak inne kawy, ale samk wspaniały... wsypujemy do makinetki, ubijamy... parzymy... pijemy :) (dużo cukru)

#14 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 23 grudnia 2007 - 10:54

No ale sam przyznaj że kawa zrobiona w jakiejś małej kawiarence smakuje lepiej niż ta podana w jakiejś sieci kawiarn (SB, Cofe Haven itd). Przynajmniej ja odczuwam różnicę.. może i jest drożej ale i lepiej ;) A w NY najlepsze kawiarenki były w Soho (i przy okazji najdroższe, przynajmniej z tych które odwiedziłem ;P)

#15 born2fight

born2fight
  • 443 postów
  • SkądILL WIND US

Napisano 25 grudnia 2007 - 19:52

moze zle sie wyrazilem nie najlepsza na swiecie bo pijalem lepsze kawy ale ich przyzadzenie zajmowalo troche czasu a najlepsza na swieie jest kiedy wstaniesz rano w zimie i spieszysz sie do pracy pewnie ze jednemu smakuje to a drugiemu tamto a mnie jak wiekszosci STARBUCKS smakuje najbardziej z tego co ja mam do wyboru po drodze do pracy np DD dla mnie robi kawy ochydne (jesli wogole to kawa mozna nazwac),Caribou coffee robi dobre ale nie tak dobre jak Starbucks btw co do popularnosci to wydaje mi sie ze DD ma duzo wieksze obroty bo ma duzo wiecej punktow niz Starbucks

#16 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2007 - 19:59

Ja bywam 2 razy w tygodniu w Złotych Tarasach. Tam jest taka hiszpańska kafejka Tapa y Toro w której podają wspaniałą Latte (ja biorę z sokiem migdałowym). Cena - 10 zł.

#17 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 26 grudnia 2007 - 00:04

Ultra-tanio, w coście zwykłe latte kosztuje 10zł :)

#18 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2007 - 00:07

Ultra-tanio, w coście zwykłe latte kosztuje 10zł :)


a z sokiem to nie jest zwykła latte? ja jeszcze nigdzie nie musiałem dopłacać za "smak"

#19 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2007 - 00:12

nie wiem dlaczego ale Starbucks kojarzy mi się z McDonald's. Niby hamburgery mają dobre ale brakuje klimatu. Osobiście gustuję w mniejszych kawiarenkach z klimatem [chociaż preferuję herbatę:)] ale nie jestem kawoszem także w sumie nie mogę się wypowiadać na temat kawy :)

#20 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 26 grudnia 2007 - 00:23

a co powiecie na nowo otwarte Haagen-Dazs w Galerii Mokotow? Jak dla mnie najlepsze lody na swiecie! :) No i do kazdego klienta podchodza inwidualnie.

#21 Marchew

Marchew
  • 150 postów
  • SkądDawna stolica Polski

Napisano 26 grudnia 2007 - 00:53

Jakoś nie czuję rewelacji. W Krakowie mam bardzo lubianą przeze mnie Tribecę - świetna kawa i miły klimat w jednej z sal, jedna z nielicznych bardziej "masowych" kawiarni, gdzie miło się siedzi. Ulicę obok Camera Cofee (super wystrój, miły klimat, dobra kawa), a dla kawy typu fast-food Cofee Heaven. Jedyna wada wszystkich - cena, ale mam dziwne przeczucie, że Starbucks nie będzie odbiegał od normy.

#22 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 grudnia 2007 - 00:56

a co powiecie na nowo otwarte Haagen-Dazs


Słodkie, że "ło matko".

#23 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 26 grudnia 2007 - 14:26

a z sokiem to nie jest zwykła latte? ja jeszcze nigdzie nie musiałem dopłacać za "smak"


W coście za syrop dopłaca się 2zł. Najlepsze jest to,*że wielka butla syropu, która starcza pewnie na jakieś*1000kaw kosztuje 20zł ;)

#24 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 grudnia 2007 - 15:16

hmmm... co do klimatu to ja na to nie mam czasu, chce sie napic kawy, dostac kopa i wracac do roboty... kawka na wynos i dowidzenia, co do klimatu to jest taka mala kawiarenka, doslownie trzy stoliki, na Jana Pawla, kolo McDonalda (tego nowego), zdala od Centrow Handlowych... klimacik fajny a kawa pyszna... A co do poznania dobrej kawiarni, pijalni kawy - po espresso poznasz ją :P

#25 martyndxx

martyndxx
  • 1 postów

Napisano 09 września 2008 - 14:47

Od kiedy Dunkin Donuts to shit? Dałabym wszystko, zeby w moim miescie (olsztyn) byl DD...brakuje mi porankow bez mrożonej karmelowej iced coffe :P :D Bylam przez wakacje w USA i zdazylam przywyknąć... Nie stać mnie, zeby codziennie rano jechać do Wawy po kawe :D hahaha




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych