Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowa aplikacja i problem z banerem iAD, który nie wyświetla reklam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 MisterK

MisterK
  • 4 postów
  • SkądToruń, PL

Napisano 05 lutego 2016 - 20:16

Witajcie,
 
Mam problem z aplikacją, którą właśnie wrzuciłem do App Stora.
 
Chcąc osobiście sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda zarabianie na reklamach, wrzuciłem mały banerek, w którym mają się wyświetlać reklamy z platformy Apple’a.
 
Niestety, reklamy nie wyświetlają się - pomimo spełnienia wszystkich wymagań jakie stawia Apple.
Odczekałem 7 dni, ale ciągle nic się nie zmieniło.
 
Po jakim czasie od zatwierdzenia aplikacja powinna zacząć wyświetlać reklamy?
Czy może się ktoś podzielić swoim doświadczeniem w tej kwestii?
 
Reklam nie ma na moim sprzęcie (czyli developera), ale również na urządzeniach osób nie związanych ze mną w żaden sposób.
 
Zastanawiam się, czy to jest normalna sytuacja, czy jest może coś nie tak z obsługą reklam w mojej aplikacji? Dziwne, bo podczas testów na symulatorze jak i na właściwym sprzęcie wszystko wydawało się działać poprawnie.
Status aplikacji w iTunesConnect w sekcji iAD to „Live Ads”, a Request to ciągle 0.
 
Dodam, że jest to aplikacja edukacyjna, z najniższą kategorią wiekową, skierowana na rynek polski.
Czy możliwe jest, że reklamy się nie pojawiają, gdyż po prostu na rynek polski nie ma przygotowanych reklam do tej grupy odbiorców?
 
A może Apple, w związku z planowanym zaprzestaniem wspierania platformy iAD, nie pozwala już nowym aplikacjom na wyświetlanie reklam?
 


#2 MisterK

MisterK
  • 4 postów
  • SkądToruń, PL

Napisano 06 lutego 2016 - 11:02

Właśnie dowiedziałem się, co jest przyczyną braku reklam na moim banerze.

 

Tak jak się domyślałem, Apple planuje zakończyć wspieranie platformy iAD !!!!!!!!!!

Z tego własnie powodu, już teraz, nowe aplikacje mają blokowany dostęp do tego programu.

Poniżej odpowiedź Apple, jaką otrzymałem zgłaszając mój problem:

 

"New apps are no longer being accepted into the iAd App Network program.

 

Developers have more expertise and choice than ever before on ways to make money from the apps they create. As a result, the need for Apple to provide full-service ad monetization has diminished. Instead, we will focus on new ways to help developers with promotion and distribution.

More information will be made available on developer.apple.com in the coming weeks."

 

Może to i dobrze?

Najwyższy czas, aby developerzy mogli trochę lepiej zarabiać na swoich aplikacjach.

Domyślam się, że spowoduje to, iż zniknie wiele darmowych aplikacji.

Szkoda tylko, że Apple zrobiło to tak nagle i po cichu.


Poniżej wiadomość jaka pojawiła się na developer.apple.com/news 15 stycznia 2016:

 

 

iAd App Network will be Discontinued
January 15, 2016
 
The iAd App Network will be discontinued as of June 30, 2016. Although we are no longer accepting new apps into the network, advertising campaigns may continue to run and you can still earn advertising revenue until June 30. If you’d like to continue promoting your apps through iAd until then, you can create a campaign using iAd Workbench. We will continue to keep you updated, but if you have any questions, contact us.

 



#3 iMB

iMB
  • 27 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2016 - 07:13

Dzięki za info. Ja zdążyłem jeszcze przed blokadą i mam reklamy iAD. Czeka mnie więc zmiana iAD na Admob-a.


Moje aplikacje iOS: Kalendarz PL | Modlitewnik+


#4 MisterK

MisterK
  • 4 postów
  • SkądToruń, PL

Napisano 12 lutego 2016 - 08:24

A czy to prawda, że w przypadku Admob-a są problemy z rozliczeniami należności za wyświetlone reklamy?

Pamiętam jakiegoś posta na ten temat. Ale może to było tylko oczernianie konkurencji?



#5 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 12 lutego 2016 - 09:41

A czy to prawda, że w przypadku Admob-a są problemy z rozliczeniami należności za wyświetlone reklamy?

Pamiętam jakiegoś posta na ten temat. Ale może to było tylko oczernianie konkurencji?

 

Używam Admoba w 2 appkach i nigdy nie miałem żadnych problemów. Wręcz jest o wiele lepiej, gdyż wypłaty są regularne, wiesz kiedy będą w każdym miesiącu (zawsze ok. 22 dnia miesiąca), możesz na bieżąco obserwować zarobki i zarobki miałem znacznie lepsze niż z iAd.



#6 iMB

iMB
  • 27 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2016 - 09:57

Ja też potwierdzam. Nie ma problemów z rozliczeniem.


Moje aplikacje iOS: Kalendarz PL | Modlitewnik+


#7 MisterK

MisterK
  • 4 postów
  • SkądToruń, PL

Napisano 13 lutego 2016 - 11:00

A czy są może gdzieś oficjalne informacje, ile można zarobić z AdMoba?

Może jakiś symulator lub przykłady, aby można było oszacować dochody i podjąć decyzję w jakiej formie wypuścić program (płatnej lub z darmowej z reklamami)?



#8 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 12:49

A czy są może gdzieś oficjalne informacje, ile można zarobić z AdMoba?

Może jakiś symulator lub przykłady, aby można było oszacować dochody i podjąć decyzję w jakiej formie wypuścić program (płatnej lub z darmowej z reklamami)?

 

To zależy od zdecydowanie zbyt wielu czynników i trudno to zasymulować. Przykładowe czynniki:

1. Liczba żądań (im więcej, tym większe prawdopodobieństwo kliknięcia)

2. Typ reklamy (banner vs. interstitial - te drugie są lepiej płatne, ale bardziej denerwują użytkowników) 

3. Kraj, w którym masz najwięcej użytkowników (w USA za kliknięcie płacą ok. 50gr, a w Indiach pewnie z 3gr).

4. Kategoria appki (w nawigacyjnych na reklamach zarabiasz więcej, bo reklamy są pewnie kierowane do ludzi z pieniędzmi stąd więcej płacą za kliknięcie, a nie np. do dzieciaków z appek edukacyjnych).

 

Musisz spróbować i tyle. Najwyżej przejdziesz na coś innego. 



#9 iMB

iMB
  • 27 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lutego 2016 - 16:34

A czy Ty jako użytkownik aplikacji z reklamami klikasz w reklamy?

Odpowiedź sobie na to pytanie.

 

Statystyki mówią że ok 1% z wyświetlonych reklam kończy się kliknięciem. 

Ile pobrań uzyska Twoja aplikacja. Ile wyświetleń reklam dziennie możesz uzyskać. Od tego statystyczny 1% i pomnóż przez wartość kliknięcia (np 20gr).

Tyle statystycznie możesz zarobić :)

 

Ja osobiście lubię aplikacje, które jak kliknę w reklamę to przestają wyświetlać kolejne reklamy. Często sprawdzam, czy faktycznie tak działają :)


Moje aplikacje iOS: Kalendarz PL | Modlitewnik+





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych