Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

oddzielenie ścieżki dźwiękowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaqbf4

jaqbf4
  • 51 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudnia 2007 - 17:15

Może ktoś wie jak można wydzielić ścieżkę dźwiękową w iMovie'08 z zaimportowanego pliku AVI lub MPEG2? Niestety nie mogę znaleźć takiej możliwości w iMovie - widać tylko klatki video, dźwik jest odtwarzany ale nijak nie mogę rozdzielić audio od video

#2 robkub

robkub
  • 46 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 13:06

Hej nie używam iMove, ale po twoim pytaniu z ciekawości wlazłem. Ja mam iMove HD, ale mam nadzieje, że u Ciebie bedzie tak samo. Masz fotke w tym jaśniejszym polu jest jakby taki monitor i zegarek to kliknij na zegarek pojawi Ci się inne Timeline :). I tam po prawej masz masz mały głośniczek jak klikniesz i odznaczysz to nie bedzie brał pod uwage dzwięku w danej lini czasu. Mam nadzieję, źe uda mi się dodać obrazek pierwszy raz to robie. Po za tym dzieki tobie odkryłem fajne efekty dzwiękowe w iMove dzięki plusik Ci się należy. Udanego filmu Wesołych Świąt i całego życia pozdrawiam.

#3 robkub

robkub
  • 46 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 13:34

O kurde chyba żle Cię zrozumiałem może chcesz uzyskać sam dzwięk, żeby puszczać sobie w iTunes. To zrób tak po prostu: File->Export tam zaznacz zakładke QUICKTIME a w wyborze Compress movie fof: EXPERT SETINGS i klikasz Share. Tam pyta Ci się gdzie zachować i pod jaką nazwą, a w Export rozwiń i wybierz SAUND TO AIFF możesz wybrać też sobie jakość w Use: potem klikasz Save i masz to tam gdzie zachowałeś :) Dasz rade prościzna A moźesz też pobawić się dzwiękiem ściszając i zgłaśniajac różne jego fragmęty wystarczy, że klikniesz "prawym klawiszem" na ścieżke w timeline i wybieżesz Extract Audio a program oddzieli Ci Audio od Wideo i teraz w Audio możesz klikając na ścieżke wprowadzić klatki kluczowe i obniżać dzwięk i ściszać jego fragmęty. Łu hu ale zabawa. Mam nadziejeże fotki pomogą. Hej

#4 jaqbf4

jaqbf4
  • 51 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 stycznia 2008 - 18:53

Chyba mam nieco innego iMovie. Dokładnie iMovie'08 i kompletnie nie działa możliwość "prawego klawisza" i nie widać ścieżki dźwiękowej. Ale dzieki za podpowiedź udało mi się wyeksportować audio z iMovie przy pomocy Quicktime'a i też dokonałem niektorych "odkryć" edycji dzwięku bez oglądania ścieżki dźwiekowej - może właśnie o to chodziło projketantom z Coupertino :-) - "to takie proste". Natomiast cały czas się zastanawiam czy mógłbym w jakiś sposób "zobaczych" ścieżkę dźwiękową w iMovie po zaimportowaniu pliku AVI ze "zmultipleksowaną" (tak się to chyba nazywa) ścieżką. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za inspiracje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych