Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Steel - polerowanie usuwanie rys


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 samir

samir
  • 23 postów

Napisano 20 stycznia 2016 - 08:42

Postanowiłem napisać takie zapytanie na temat tego problemu, ponieważ większość pisze, że się da bez problemu usunąć rysy czy fajnie spolerować zegarek (kopertę), ale nikt tego nie robił, a opiera się jedynie na filmikach z youtube lub gdzieś zasłyszane historie. Pytałem się zegarmistrza i też nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć, że się da, ale spróbować można.

 

Dlatego chciałbym zapytać - czy ktoś już fizycznie próbował i z jakim efektem usuwać rysy. Jakie materiały użył jaką technologe ?

 

Pod jednym z artykułów na MyApple kol. skunder pisze, że kupił pastę polerską, pokruszył ją - nakładał ścierką (oraz troszkę wody) i efekt mierny - nawet pogorszył bo stracił się połysk i pojawiło się wiele mikro rysek

 

Proszę o odpowiedź w zakresie Waszych doświadczeń na materiałach dostępnych w Polsce.

 

Pozdr

 

 



#2 neomarcel

neomarcel
  • 61 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 11:25

Do pielęgnacji swojego zegarka używam ściereczek Cape Cod, które zamówiłem na ebayu w cenie ok 120zł - z przesyłką. W metalowym pudełku jest ich 12. Ściereczki zamówiłem w październiku i jak na razie zużyłem jedną sztukę - zegarek czyszczę co ok 2 tyg. Ściereczki nasączone są jakimś środkiem, który na prawdę robi cuda. Wystarczy kilka minut i zegarek wygląda jak wyciągnięty z pudełka. Ostatnio mocno uderzyłem AW w metalowy kant. Powstałe zarysowanie można było odczuć "pod paznokciem". Wystarczyło dosłownie 30s czyszczenia i nie ma śladu. Sam środek nie ma wpływu na szafirowe szkło. POLECAM !!!

Załączone pliki


Użytkownik neomarcel edytował ten post 23 stycznia 2016 - 11:45


#3 lespru

lespru
  • 15 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 13:11

No właśnie ją zamówiłem w Czechach :-) - mieszkam blisko granicy :), ale też jestem po testach zwykłą ścierką (bibułką), którą dostałem od zegarmistrza - oni tym czyszczą biżuterię/ Bibułka też jest OK - świetnie poleruje, ale nie usuwa rys.



#4 Pokalian

Pokalian
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2016 - 14:53

Do pielęgnacji swojego zegarka używam ściereczek Cape Cod, które zamówiłem na ebayu w cenie ok 120zł - z przesyłką. W metalowym pudełku jest ich 12. Ściereczki zamówiłem w październiku i jak na razie zużyłem jedną sztukę - zegarek czyszczę co ok 2 tyg. Ściereczki nasączone są jakimś środkiem, który na prawdę robi cuda. Wystarczy kilka minut i zegarek wygląda jak wyciągnięty z pudełka. Ostatnio mocno uderzyłem AW w metalowy kant. Powstałe zarysowanie można było odczuć "pod paznokciem". Wystarczyło dosłownie 30s czyszczenia i nie ma śladu. Sam środek nie ma wpływu na szafirowe szkło. POLECAM !!!

 To to także poleruje szkło?



#5 neomarcel

neomarcel
  • 61 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 16:04

To to także poleruje szkło?


Oczywiście że NIE ale nieuniknione jest to, że podczas polerki będziemy brzeg koperty "haczyć" ściereczką. Sam środek którym są nasączone ściereczki jak i samo przypadkowe polerowanie nie ma wpływu na szafirowe szkło.

#6 samir

samir
  • 23 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 00:08

 To to także poleruje szkło?

No pytanie dobre - napewno szkło szafirowe jest twardsze i Cape Cod nic temu nie zrobi, ale ciekawe czy nie usunęło by rys na lion-X



#7 Pokalian

Pokalian
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2016 - 12:42

Oczywiście że NIE ale nieuniknione jest to, że podczas polerki będziemy brzeg koperty "haczyć" ściereczką. Sam środek którym są nasączone ściereczki jak i samo przypadkowe polerowanie nie ma wpływu na szafirowe szkło.

Dzięki, po prostu ekran był pokryty też jakimś smarem i się zdziwiłem, podlinkowałbyś ten Cape Cod, bo przeglądam ebay i nie mogę znaleźć :)



#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 28 stycznia 2016 - 02:19

No pytanie dobre - napewno szkło szafirowe jest twardsze i Cape Cod nic temu nie zrobi, ale ciekawe czy nie usunęło by rys na lion-X

 

A co ma szkło ion-X (ion, jak jon, nie lion jak lew...) do polerowania stali? Stalowy zegarek jest tylko z szafirem...

 

Chyba nie chodzi Ci po głowie by chemicznie utwardzone szkło polerować szmatką do polerowania stali? Zrobisz więcej złego niż dobrego. Podobnie z próbą wypolerowania anodyzowanego aluminium takimi środkami. Niewykonalne.



#9 neomarcel

neomarcel
  • 61 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 09:54

Dzięki, po prostu ekran był pokryty też jakimś smarem i się zdziwiłem, podlinkowałbyś ten Cape Cod, bo przeglądam ebay i nie mogę znaleźć :)

 

 

Może być np tutaj: >>>KLIK<<<

 

Pozostałe: >>>KLIK<<<



#10 studentmibm

studentmibm
  • 26 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 15:35

....... zegarek czyszczę co ok 2 tyg. .......

Daj znać ile takich cykli potrzeba na dostanie się do gołej blachy.



#11 kapi93

kapi93
  • 19 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 stycznia 2016 - 21:50

Też sprawiłem sobie te ściereczki, choć jeszcze nie polerowałem zegarka, ponieważ ciągle mam kilka obaw. Czy mogę spokojnie polerować nimi side button i jego okolice? Jak wygląda sytuacja z polerowaniem tyłu - tam gdzie wygrawerowany jest numer seryjny i oznaczenia? Nie powoduje to wytarcia tych oznaczeń? Czy z ceramicznym tyłem nic się nie stanie, jeżeli zahacze o nie ściereczką? 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.



#12 neomarcel

neomarcel
  • 61 postów

Napisano 29 stycznia 2016 - 08:01

Też sprawiłem sobie te ściereczki, choć jeszcze nie polerowałem zegarka, ponieważ ciągle mam kilka obaw. Czy mogę spokojnie polerować nimi side button i jego okolice? Jak wygląda sytuacja z polerowaniem tyłu - tam gdzie wygrawerowany jest numer seryjny i oznaczenia? Nie powoduje to wytarcia tych oznaczeń? Czy z ceramicznym tyłem nic się nie stanie, jeżeli zahacze o nie ściereczką? 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Czy mogę spokojnie polerować nimi side button i jego okolice? - TAK tylko trzeba to robić w miarę delikatnie

tam gdzie wygrawerowany jest numer seryjny i oznaczenia? - Napis jest grawerowany więc co miało by się mu stać.....?

Czy z ceramicznym tyłem nic się nie stanie, jeżeli zahaczę o nie ściereczką? - Tył zegarka poleruje i nie zauważyłem nawet mikrośladu na ceramicznym szkle (Samo szkło po trzech miesiącach użytkowania jest w stanie idealnym/sklepowym)



#13 samir

samir
  • 23 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 11:38

Puszka Cape Cod dotarła - na zdjęciu efekt.

Również miałem ryskę pomiędzy koronką a przyciskiem (wyczuwalną), którą udało się usunąć.

Załączone pliki



#14 kierato2

kierato2
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 listopada 2016 - 13:17

Ja nie polecam robić tego samemu, jak już pisaliście użycie złej pasty polerskiej powoduje, że tarcza matowieje i mogą pojawić się mikro ryski, których wcześniej nie było widać. Dlatego proponuję oddać zegarek nie tyle do zegarmistrza co do firm, które fachowo zajmują się regeneracją szkła i usuwaniem rys. :) Pozdrawiam!


Znalazłam dobrych fachowców we Wrocku, sama oddałam tam co prawda swój szklany stół, ale ogłaszają, że regenerują każda powierzchnię szklaną więcej informacji tutaj:
http://cleanglass.pl/usuwanie-rys-ze-szkla.html


#15 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 29 grudnia 2017 - 18:02

Podbiję wątek z ciekawości, czy po ponad roku zabawy w polerowanie zegarka domowymi sposobami, ten cały czas wygląda jak nowy i nie ma żadnych efektów ubocznych? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.



#16 robertpatrykk

robertpatrykk
  • 141 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 17 maja 2018 - 13:47

Podbiję wątek z ciekawości, czy po ponad roku zabawy w polerowanie zegarka domowymi sposobami, ten cały czas wygląda jak nowy i nie ma żadnych efektów ubocznych? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Po raz pierwszy wypolerowałem stalowy Apple Watch, który mam od dwóch lat i widzę duża różnicę i żadnych skutków ubocznych.

A propos polerowania - polerował ktoś zapięcia na Milanese Loop?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych