Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

No bootable device - brak reakcji


Najlepsza odpowiedź aro415 , 03 stycznia 2016 - 12:38

Może klasyk. Jak potrzebowałem pomocy to nikt się nie odzywał. Każdemu język odebrało.
Jak znam na nią odpowiedź to są już hejty bo nic nie pisze.

Więc. Podkreślam że sytuacja dotyczy A1342 ;)
Rzeczy potrzebne do odzyskania systemu bez utracenia danych i bez płyty instalacyjnej:
Dysk twardy 2,5" conajmniej 40GB
Interfejs USB = SATA
System Windows na płycie (ja użyłem 7 )
Łącze internetowe ;)

Jeśli bootuje się z Windy, to ja zrobiłem tak. Zapakowałem inny dysk do maca (ja miałem 40GB i starczyło )

Instalujemy Windows w wersji 64 bity w moim przypadku była to wersja Ultimate.
Na świeżym systemie ściągamy że strony Apple BootCampa dla naszego maca (tutaj mamy ładne tabelki dla każdego maca i każdego Windowsa https://support.apple.com/pl-pl/HT204048)
Warto przed instalacją Windowsa sprawdzić czy będziemy mieć BootCampa dla naszego maca i danego systemu ;)

Po zainstalowaniu BC i restarcie systemu musimy podpiąć nasz dysk twardy wyjęty z maca poprzez interfejs USB = SATA
W panelu sterowania BootCamp wybieramy dysk do rozruchu MAC OS X . Komputer się restartuje i uruchamia na MAC OS .
Możemy spowrotem wrzucić dysk do maca ;)

W moim przypadku gdy komputer NIE REAGUJE NA ŻADNE OPCJE ROZRUCHOWE i bootuje tylko z płyty Windows była to jedyna opcja która zadziałała. Trochę dookoła ale wszystko hula a ja nie straciłem danych ;)

Pozdrawiam! Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 aro415

aro415
  • 9 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 13:31

Więc.. głupi byłem i uruchomiłem Windowsa z dysku USB bez zrobienia BootCampa wcześniej.
Teraz mam napis No bootable device -- insert boot disk and press any key i Mac nie reaguje na opcje rozruchowe.
Nie mam systemu na płytce a w iSpot powiedzieli ze nie mają żadnego w sprzedaży (?!)
Klawiatura jest sprawna, mam także klawiaturę na USB i nic to nie pomaga.
Windows bootuje bez problemu.
Sprzęt to Macbook A1342 z dyskiem HDD i 4GB Ramu

Co robić? Tracę wszelkie nadzieję..

Użytkownik aro415 edytował ten post 02 stycznia 2016 - 13:33


#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 02 stycznia 2016 - 16:43

Podczas startu wciśnij i przytrzymaj klawisz alt. Co widać?

Który to dokładnie model A1342? MacBook6,1 czy już MacBook7,1? Ten nowszy można już (po aktualizacji EFI) przywrócić poprzez odzyskiwanie OSX przez Internet.



#3 aro415

aro415
  • 9 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 19:23

Nic nie widać.. żadnej reakcji. PRAM-u też nie resetuje..
Dalej No boot device.. bla bla bla..
Wersja z prockiem 2.26Ghz więc pewnie ta starsza

Użytkownik aro415 edytował ten post 02 stycznia 2016 - 19:23


#4 aro415

aro415
  • 9 postów

Napisano 03 stycznia 2016 - 10:28

Przeczytałem dziesiątki stron na polskich i zagranicznych forach przez 3 dni bez maca. Nic nie pomogło.
W końcu sam wpadłem na pomysł i odzyskałem Mac OS. Nawet odpalił w tym samym miejscu co był zostawony ;)
Do zamknięcia lub usunięcia

#5 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 03 stycznia 2016 - 10:50

To może napisz co zrobiłeś? Może ktoś inny będzie miał taki problem i dzięki temu sobie poradzi. A Ty przy okazji spełnisz dobry uczynek ;).



#6 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 03 stycznia 2016 - 12:21

To jest w sumie taki klasyk. Ktos chce się czegoś dowiedziec, jak juz mu się to uda nie daje zadnych informacji bo w koncu juz mu sie udało osiągnąć cel.



#7 aro415

aro415
  • 9 postów

Napisano 03 stycznia 2016 - 12:38   Najlepsza odpowiedź

Może klasyk. Jak potrzebowałem pomocy to nikt się nie odzywał. Każdemu język odebrało.
Jak znam na nią odpowiedź to są już hejty bo nic nie pisze.

Więc. Podkreślam że sytuacja dotyczy A1342 ;)
Rzeczy potrzebne do odzyskania systemu bez utracenia danych i bez płyty instalacyjnej:
Dysk twardy 2,5" conajmniej 40GB
Interfejs USB = SATA
System Windows na płycie (ja użyłem 7 )
Łącze internetowe ;)

Jeśli bootuje się z Windy, to ja zrobiłem tak. Zapakowałem inny dysk do maca (ja miałem 40GB i starczyło )

Instalujemy Windows w wersji 64 bity w moim przypadku była to wersja Ultimate.
Na świeżym systemie ściągamy że strony Apple BootCampa dla naszego maca (tutaj mamy ładne tabelki dla każdego maca i każdego Windowsa https://support.apple.com/pl-pl/HT204048)
Warto przed instalacją Windowsa sprawdzić czy będziemy mieć BootCampa dla naszego maca i danego systemu ;)

Po zainstalowaniu BC i restarcie systemu musimy podpiąć nasz dysk twardy wyjęty z maca poprzez interfejs USB = SATA
W panelu sterowania BootCamp wybieramy dysk do rozruchu MAC OS X . Komputer się restartuje i uruchamia na MAC OS .
Możemy spowrotem wrzucić dysk do maca ;)

W moim przypadku gdy komputer NIE REAGUJE NA ŻADNE OPCJE ROZRUCHOWE i bootuje tylko z płyty Windows była to jedyna opcja która zadziałała. Trochę dookoła ale wszystko hula a ja nie straciłem danych ;)

Pozdrawiam!

Użytkownik aro415 edytował ten post 03 stycznia 2016 - 12:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych