Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak drukować kilka stron na jednym arkuszu A4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 31 grudnia 2015 - 17:09

Szukam jakiegoś pomysłu aby móc wydrukować wiele stron na jednym arkuszu A4. Drukarkę posiadam BROTHER, a tekst napisany jest w Libre Office, i w formacie PDF. Nie wiem nawet gdzie szukać rozwiązania czy w drukarce, czy w dokumencie PDF, a może w ustawieniach MacBooka?

Znalazłem jakiś konwerter online, ale ja szukam czegoś co działa poza zasięgiem sieci. Będę wdzięczny za pomoc. 



#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 31 grudnia 2015 - 17:12

W ustawieniach sterownika drukarki poszukaj czegoś o nazwie podobnej do "Makieta" albo "Stron na kartce:".



#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 31 grudnia 2015 - 17:42

W ustawieniach sterownika drukarki poszukaj czegoś o nazwie podobnej do "Makieta" albo "Stron na kartce:".

Dziękuję Pedros, ale nic podobnego nie mogę znaleźć w ustawieniach. 



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 31 grudnia 2015 - 17:51

Pewnie, że nie możesz i nie szukaj. Bo to jeszcze prostsze. Daj po prostu Plik > Drukuj (command – P) i tam wybierz Makieta, a następnie Stron na kartce.
77K96e2.png

Użytkownik cronopioverde edytował ten post 31 grudnia 2015 - 17:55

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 31 grudnia 2015 - 17:51

Dziękuję Pedros, ale nic podobnego nie mogę znaleźć w ustawieniach. 

 

Na szybko stworzyłem byle jaką drukarkę PCL - niestety mój Xerox nie działa z ElCap.

Załączony plik  Makieta.png   87,67 KB   1 Ilość pobrań



#6 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 01 stycznia 2016 - 09:44

Bardzo dziękuję Pedros i Cronopioverde za cenne informacje. Wszystko się zgadza, a mnie w trakcie wydruku jeszcze przyszła myśl zadać pytanie, czy istnieje możliwość aby na jednym arkuszu umieścić więcej stron aniżeli 16? Może gdybym zmienił rozmiar papieru na inny? Albo może da się jakoś pomniejszyć duże odstępy pomiędzy szesnastoma stronami na arkuszu A4? Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to byłbym wdzięczny. W Open Office na ekranie mogę umieścić 21 stron dokumentu, a w innych programach nawet 32 strony, ale widok ten mam tylko w komputerze. Taka opcja najbardziej by mi odpowiadała na wydruku. Zrzut ekranu i wydrukowanie zdjęcia nie wchodzi w grę bo jakość jest beznadziejna. A może da się dużą ilość stron dokumentu jakoś umieścić do formatu PDF, a potem wydrukować?


Użytkownik bielin edytował ten post 01 stycznia 2016 - 09:49


#7 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 01 stycznia 2016 - 11:11

Da się. Cmd-P i wybierasz drukowanie 16 stron na jednej kartce (przykładowo, bo docelową liczbę stron na kartce A4 musisz sobie oszacować indywidualnie). Następnie zachowujesz ten wydruk jako PDF (w lewym-dolnym rogu rozwijane menu PDF > Zachowaj jako PDF. Otwierasz następnie ten dokument PDF i ponownie Cmd-P. Z rozwijanego menu Makieta wybierasz znów liczbę stron na kartce i tak do osiągnięcia zadowalającego cię rezultatu...

Załączone pliki


Użytkownik pedros edytował ten post 01 stycznia 2016 - 11:43


#8 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 01 stycznia 2016 - 12:21

Da się. Cmd-P i wybierasz drukowanie 16 stron na jednej kartce (przykładowo, bo docelową liczbę stron na kartce A4 musisz sobie oszacować indywidualnie). Następnie zachowujesz ten wydruk jako PDF (w lewym-dolnym rogu rozwijane menu PDF > Zachowaj jako PDF. Otwierasz następnie ten dokument PDF i ponownie Cmd-P. Z rozwijanego menu Makieta wybierasz znów liczbę stron na kartce i tak do osiągnięcia zadowalającego cię rezultatu...

Pedros chciałem Ci bardzo podziękować za okazaną mi pomoc. Sposób jaki tłumaczysz jest profesjonalny i bardzo zrozumiały. Wszystko się udało, a teraz tylko pozostało mi dopracować informacje dotyczące jak najwyższej jakości tekstu, a dokładnie ile stron mogę zmieścić na jednym arkuszu, aby po powiększeniu dało się odczytać. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych