Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ładowanie Apple Watch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawid2092

dawid2092
  • 8 postów

Napisano 29 grudnia 2015 - 23:52

Witam mam pytanie dotyczące ładowania Apple Watcha. Podłączając go o godzinie 23 na noc to zdarza się że rano ładowarka jest bardzo ciepła i zegarek także, tak jak by cały czas był on ładowany. I dodam że oczywiście po całej nocy pod ładowarką ma 100% baterii i tu moje pytanie czemu jest gorąca ta ładowarka i sam Watch? A i dzieje się tak nie za każdym ładowaniem bo nieraz jest wszystko ok i rano jest zimna ładowarka i zegarek. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o odpowiedź.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.



#2 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 30 grudnia 2015 - 00:12

A ładowarka jest na pewno oryginalna?



#3 dawid2092

dawid2092
  • 8 postów

Napisano 30 grudnia 2015 - 00:29

Tak na 100% oryginalna. Wszystko pochodzi ze sklepu Apple. Używam Apple Watch od jakiegoś miesiąca i już kilka razy zauważyłem ten problem.



#4 dawid2092

dawid2092
  • 8 postów

Napisano 30 grudnia 2015 - 18:40

Nikt nie wie od czego tak się może dziać?



#5 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 31 grudnia 2015 - 22:03

Ładowarka ładuje zegarek do pełna, zegarek w nocy też pracuje i zużywa energię i po pewnym czasie znów jest doładowywany przez ładowarkę.

 

Jednak bezprzewodowe ładowanie działa inaczej niż ładowanie z kabla (co jest całkiem logiczne) i ładunek jest podawany "porcjami" czy też "strużkami" (trickle charging z ang.). Innymi słowy ładowanie nie odbywa się w sposób ciągły tylko "po trochu co trochę".

 

Czasami rano trafisz w strużkę czasami nie, ot cała tajemnica.

 

http://www.anandtech...-watch-review/9

A konkretnie ten wykres wiele Ci wyjaśni: http://images.anandt...harge_Graph.PNG



#6 dawid2092

dawid2092
  • 8 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 19:01

Dzięki bardzo za odpowiedź i informacje. Z początku też tak myślałem, że może doładowuje i akurat trafiam na tą ciepłą ładowarkę. Ale o tym ładowaniu bezprzewodowym nie wiedziałem. Jeszcze raz dzięki. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych