Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z odtwarzaniem filmów online na Macbooku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin_2015

Marcin_2015
  • 12 postów

Napisano 16 grudnia 2015 - 00:07

Witam,

 

mam następujący problem. Otóż podczas odtwarzania filmów "online" obraz delikatnie przycina. Co jakąś chwile przycina mocniej tak na sekundę czasem dwie a potem leci dalej. Jest to bardzo irytujące. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Dodam, że łącze mam 100 mb przynajmniej na papierze (realnie po Wi-fi speedtest pokazuje jakies 30 mb) tak czy inaczej film ładuje sie szybko a mimo to obraz przycina. Jak podłącze maca pod TV po hdmi to tez przycina. Poniżej specyfikacja mojego Macbooka.

 

Proszę o pomoc. Nie chce mi się wierzyć, że to kwestia niewydolności sprzętu. Przecież to "tylko odtwarzanie filmu"...

Załączone pliki



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 16 grudnia 2015 - 00:56

Na dużo gorszym sprzęcie filmy odtwarzają się płynnie.

Pewnie jakiś proces chodzi ci w tle i zabiera zasoby intensywnie korzystając przy tym z dysku. We wszystkich przeglądarkach tak masz czy tylko w Safari? Sprawdź w monitorze aktywności czy coś tam nie działa w tle.  

Na końcu zawsze też można brać po uwagę jakiś problem sprzętowy, uszkodzony dysk czy inny bzdet.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 16 grudnia 2015 - 00:57


#3 Marcin_2015

Marcin_2015
  • 12 postów

Napisano 16 grudnia 2015 - 09:49

Hm nie próbowałem na innej przeglądarce. Sprawdzę wieczorem. Jakiś czasu temu sprawdzałem procesy i nic tam nie widziałem podejrzanego ale sprawdzę jeszcze raz. Dam znać.

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 16 grudnia 2015 - 10:10

Puść jakiś film nie ze streamingu tylko z lokalnego dysku. Przyczyna może być w przepustowości sieci. I to niekoniecznie tych Twoich 100 czy tam 30 Mbps, które masz do węzła swojego dostawcy Internetu. Wąskie gardło może być zupełnie gdzie indziej na drodze od serwera usługi streamingowej do Twojego kompa.



#5 Marcin_2015

Marcin_2015
  • 12 postów

Napisano 18 grudnia 2015 - 00:45

Właśnie sprawdziłem i faktycznie film z dysku śmiga idealnie. Pytanie w takim układzie gdzie leży problem podczas oglądania filmu "online" i jak go rozwiązać. Czy to wina łącza czy może routera?. Net mam po światłowodzie do modemu a dalej do routera. Prędkość średnia 30 mb. Router Asusa RT n10.



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 18 grudnia 2015 - 10:09

Internet nie gwarantuje żadnej przepustowości od serwera udostępniającego treść do Twojego routera. Twój dostawca internetu może Ci co najwyżej zagwarantować przepustowość od Twojego routera do SWOJEGO routera brzegowego. Reszta jest kompletnie poza jego kontrolą. Łącza są współdzielone, więc ich dostępność dla Twojej transmisji może się zmieniać. Inna będzie w godzinach szczytu, inna kiedy wszyscy śpią.

 

Zwróć uwagę, że SpeedTest wybiera najbliższy serwer, z którym wykonuje transmisje pomiarowe. Jeżeli ręcznie wybierzesz serwer z drugiego końca świata, prędkość będzie zupełnie inna. To samo dotyczy usługi strumieniowania, która jest szczególnie wrażliwa na stabilność łącza.



#7 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 18 grudnia 2015 - 10:14

Internet nie gwarantuje żadnej przepustowości od serwera udostępniającego treść do Twojego routera. Twój dostawca internetu może Ci co najwyżej zagwarantować przepustowość od Twojego routera do SWOJEGO routera brzegowego. Reszta jest kompletnie poza jego kontrolą. Łącza są współdzielone, więc ich dostępność dla Twojej transmisji może się zmieniać. Inna będzie w godzinach szczytu, inna kiedy wszyscy śpią.

 

Zwróć uwagę, że SpeedTest wybiera najbliższy serwer, z którym wykonuje transmisje pomiarowe. Jeżeli ręcznie wybierzesz serwer z drugiego końca świata, prędkość będzie zupełnie inna. To samo dotyczy usługi strumieniowania, która jest szczególnie wrażliwa na stabilność łącza.

 

Absolutnie się nie zgodzę ze stwierdzeniem, że do swojego routera brzegowego.. a dlaczego? A dlatego, że jak ISP oszczędza i ma rurkę np tylko 1x1 Gbps i stosuje mocny overselling neta to upcha kilka tysięcy klientów na takim łączu. Jedzie po suficie na vlanach globalowych(bo najczęściej w bardziej egzotycznych krajach są serwery z filmami) i później to się odbija na użytkownikach. Oczywiście jeśli któryś styk między operatorski jest zatkany to ISP może co najwyżej pisać maile @noc. 


--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#8 Marcin_2015

Marcin_2015
  • 12 postów

Napisano 18 grudnia 2015 - 11:07

Powiem szczerze ze nie wiele rozumiem z tego co piszecie ale sytuacja wyglada następująco. Dostawca Neta jest Inea płace za łącze 90 zł m-c (wiec wydaje mi się ze całkiem sporo) mam teoretycznie łącze do 100 Mb (musiałbym sprawdzić w umówię jaka jest minimalna prędkość gwarantowana) Pytanie wiec jak rozwiązać ten problem bo skoro tyle kasy zdzierają to coś musza chyba gwarantować czy mam rozumieć ze nie da się obejrzeć filmu online bez zacinania? Aha dodam jeszcze ze jakiś czas temu sprawdzałem prędkość łącza po kablu i była średnio 2 x wyższa niż po Wi-fi. Może w tym tkwi problem?

#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 18 grudnia 2015 - 11:33

Powiem szczerze ze nie wiele rozumiem z tego co piszecie ale sytuacja wyglada następująco. Dostawca Neta jest Inea płace za łącze 90 zł m-c (wiec wydaje mi się ze całkiem sporo) mam teoretycznie łącze do 100 Mb (musiałbym sprawdzić w umówię jaka jest minimalna prędkość gwarantowana) Pytanie wiec jak rozwiązać ten problem bo skoro tyle kasy zdzierają to coś musza chyba gwarantować czy mam rozumieć ze nie da się obejrzeć filmu online bez zacinania? Aha dodam jeszcze ze jakiś czas temu sprawdzałem prędkość łącza po kablu i była średnio 2 x wyższa niż po Wi-fi. Może w tym tkwi problem?

Nie mogą Ci zagwarantować czegoś, na co kompletenie nie mają wpływu. Niezależnie od pieniędzy, jakie od Ciebie biorą. Obrazowo, przerysowując nieco wygląda to tak: Wyobraź sobie, że ja postanawiam świadczyć usługę streamingu z serwera, który postawiłem u siebie w domu na jakiejś nędznej neostradzie np. 20 Mbps. Ty masz dostęp od tego swojego operatora 100 Mbps. Z mojej usługi postanawia skorzystać w danym momencie 10 użytkowników. Ja każdemu jestem w stanie ten film przesyłać maksymalnie z prędkością 2 Mbps, bo na tyle pozwala mi moje łącze (20/10). I tylko tyle będzie do Ciebie dolatywało. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Po drodze od serwera do Twojego komputera są łącza utrzymywane przez różne, niezależne od siebie podmioty. Z tych łącz korzysta wielu, przypadkowych użytkowników.

 

Dlatego Twój operator jest w stanie Ci zagwarantować odpowiedni poziom usług tylko w ramach zarządzanej przez niego samego infrastruktury.

 

EDIT: Jeśli po kablu miałeś lepsze transfery, to spróbuj odpalić ten film po kablu. Będziesz miał wtedy odpowiedź. Jeśli nie będzie się zacinać, będziesz wiedział, gdzie szukać.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 18 grudnia 2015 - 11:36


#10 Marcin_2015

Marcin_2015
  • 12 postów

Napisano 18 grudnia 2015 - 14:35

Tylko problem polega na tym ze do MacBooka nie podłączę kabla z netem;( Ten test robiłem jeszcze na starym lapku.

#11 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 18 grudnia 2015 - 14:45

Hmm, może coś takiego by Ci się udało do testu zdobyć...

http://www.apple.com...rnet?fnode=58






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych