Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zapis wielu zdjęć (całego albumu) z iCloud na dysk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sami_ldz

sami_ldz
  • 3 postów

Napisano 24 listopada 2015 - 17:42

Witam,

 

Mam 'miliony' zdjęć zrobionych na przestrzeni lat różnymi iPhonami, wszystko ciągle na tym samym koncie iCloud.

Zebrałem się wreszcie żeby wybrać część z nich i wywołać/wydrukować co by cieszyć się nimi w ramkach i w fizycznych papierowych albumach.

Do tego celu stworzyłem Nowy Album gdzie pozaznaczałem swoje ulubione zdjęcia i je tam umieściłem. Nadszedł kolejny krok - potrzebuję zapisać te wszystkie wybrane zdjęcia fizycznie na dysku aby móc zanieść je do wywołania bądź uploadować on-line. I tutaj napotykam się na ogormny problem - otóż wychodzi na to, że poprzez iCloud nie można pobrać całego albumu - jedyna opcja to klikanie każdego zdjęcia osobno i zapisanie go (sic! to niemalże 500zdjęć!!!).

Zauważyłem jedną opcję w iCloud, która umożliwia zaznaczenie zdjęć aby potem kliknąć raz i pobrać je wszystkie, jednak to jedynie wywołuje okienko zapisu 500x co skutecznie zawiesza przeglądarkę :/

 

Czy zna ktoś jakiś łatwy sposób na osiągnięcie celu i zapisanie wielu zdjęć naraz z iCloud?

 

Pozdrawiam,

Michał



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 24 listopada 2015 - 18:01

Łatwy? Czy ja wiem. Jak masz miejsce na dysku to zsynchronizuj bibliotekę zdjęć iCloud z programem Photos. Ale nie ma synchronizacji wybiórczej - wszystko lub nic. Możesz zaznaczyć "Optymalizuj dysk Maca" jak masz mało miejsca na dysku - pobierze tylko prevki, jak będzie mu brakować miejsca, a w razie potrzeby dociągnie oryginały. Ale jak masz wystarczająco miejsca to chyba oleje sprawę i tak pobierze oryginalne foty.

 

Tam bez problemu możesz zaznaczyć album i wybrać Plik>Eksportuj...>Eksportuj zdjęcia i zapisze ci wszystkie z jednym zamachem tam gdzie chcesz. 

Ale jak masz dużo zdjęć w iCloud to szybszą metodą może się okazać te 500 kliknięć "pobierz"  :D


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 24 listopada 2015 - 18:06


#3 sami_ldz

sami_ldz
  • 3 postów

Napisano 25 listopada 2015 - 16:07

Dzięki!

 

Okazało się, że przedstawiony przez Ciebie sposób z eksportem działa bezbłednie i to nawet dla tylko jednego konkretnego albumu - czyli tak jak chciałem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych