Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wieszający się system


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 24 listopada 2015 - 01:28

Cześć,

 

mam od paru dni problem z moim MBA z sygnatury. Bardzo często się przywiesza, zamula, nie da się normalnie przeglądać internetu, a co dopiero pracować w Excelu czy AutoCADzie. Nic przez ostatnich kilka miesięcy nie instalowałem, wszystkie aktualizacje zainstalowane. Poniżej zamieszczam filmik jak zachowuje się komputer przy włączonym Safari i widgecie Dropboxa. Macie jakieś pomysły jak można to rozwiązać? Bo w takiej chwili mam ochotę wziąć ten komputer i rzucić nim o ścianę.

 


Komputer: MacBook Air 2013 13" i5/8GB/128GB Telefon: iPhone 5 16 GB White Tablet: iPad 2 16 GB Wi-Fi White + SmartCase Oferuję zdjęcie simlocka w bazie Apple - więcej informacji na PW :)


#2 PatrykDot

PatrykDot
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2015 - 07:15

Cześć,

 

mam od paru dni problem z moim MBA z sygnatury. Bardzo często się przywiesza, zamula, nie da się normalnie przeglądać internetu, a co dopiero pracować w Excelu czy AutoCADzie. Nic przez ostatnich kilka miesięcy nie instalowałem, wszystkie aktualizacje zainstalowane. Poniżej zamieszczam filmik jak zachowuje się komputer przy włączonym Safari i widgecie Dropboxa. Macie jakieś pomysły jak można to rozwiązać? Bo w takiej chwili mam ochotę wziąć ten komputer i rzucić nim o ścianę.

 

 

Nie można odtworzyć filmu.



#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 24 listopada 2015 - 12:02

1. To ciekawe - mój leciwy PPC na Tigerze odtwarza  :) . 

 

2. Może jakiś zrzut działających procesów z monitora aktywności (gdy problem ja ma mniejsce) coś wyjaśni ?



#4 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2015 - 13:52

Czasami rzut o ścianę, to jedyne co można zrobić z ich sprzętem.

Może dysk Ci się kończy?



#5 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 24 listopada 2015 - 14:21

1. To ciekawe - mój leciwy PPC na Tigerze odtwarza  :) . 

 

2. Może jakiś zrzut działających procesów z monitora aktywności (gdy problem ja ma mniejsce) coś wyjaśni ?

 

Gdy problem znów wystąpi spróbuję zrobić screenshota z monitora aktywności. Np. dzisiaj od rana ani razu się nie przymulił i pracowałem nad małym projektem w CADzie, a wczoraj to przez 2-3 godziny nie dało się korzystać nawet z samego Safari. Żadne restarty systemu nie pomagały - po prostu nic.

Czasami rzut o ścianę, to jedyne co można zrobić z ich sprzętem.

Może dysk Ci się kończy?

Sprawdziłem status smart i wszystko jest w porządku. Miejsca też mi nie brakuje, bo wiem, że SSD przy zapychaniu do samego końca zaczyna zwalniać, a u mnie jest jeszcze ponad 25 GB wolnej pamięci.


Komputer: MacBook Air 2013 13" i5/8GB/128GB Telefon: iPhone 5 16 GB White Tablet: iPad 2 16 GB Wi-Fi White + SmartCase Oferuję zdjęcie simlocka w bazie Apple - więcej informacji na PW :)


#6 lovehatehero

lovehatehero
  • 76 postów

Napisano 24 listopada 2015 - 18:11

Cześć,

 

mam od paru dni problem z moim MBA z sygnatury. Bardzo często się przywiesza, zamula, nie da się normalnie przeglądać internetu, a co dopiero pracować w Excelu czy AutoCADzie. Nic przez ostatnich kilka miesięcy nie instalowałem, wszystkie aktualizacje zainstalowane. Poniżej zamieszczam filmik jak zachowuje się komputer przy włączonym Safari i widgecie Dropboxa. Macie jakieś pomysły jak można to rozwiązać? Bo w takiej chwili mam ochotę wziąć ten komputer i rzucić nim o ścianę.

 

 

Mam dokładnie takie same problemy. Posiadam MBA early 2015. Zwalony El Capitan, czy jak ? 



#7 villovsky

villovsky
  • 13 postów

Napisano 05 grudnia 2015 - 00:24

Tutaj kilka osób opisuje podobny przypadek. https://www.reddit.com/r/applehelp/comments/3notdt/mac_crasheshangs_when_i_close_a_youtube_tab_in/
U mnie na MBA mid 2014 jest podobnie po upadanie do El Capitan. Nawet na czysto. U mnie wyglada to tak ze czasami gdy mam kilka kart z YouTube otwarte w safari i jedna z nich zamknę to kaplica. Wszystko staje. Jedyny sposób to reset przez przytrzymanie Power na długo.
Na Apple communitues jest ten sam temat wałkowany :/
Inne użytkowanie nie sprawia problemów. Ale właśnie oglądanie filmów. Z YouTube na safari. Na innej przeglądarce nie testowałem. Ludzie pisza ze niezależnie od tego czy mamy flasha czy nie to problem się pojawia. Osobiście flasha nie mam a problem jest :(

#8 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 25 października 2017 - 10:25

Witam! pozwolę sobie się podłączyć ,żeby nie zakładać nowego tematu. 

Mac Mini Late 2016 , i7, 4GB RAM, 1TB HDD, fabryczny nic nie "grzebane". ElCapitan, zawsze aktualizacja ,nigdy "na czysto",.

Zdarzyło się tak już 2 czy 3 razy. Po włączeniu zamulenie, nawet wygaszacza ekranu nie idzie wyłączyć, piłeczka plażowa i nic . Przychodzi moment , w ciągu kilku sekund wszytko się dzieje co kliknąłem wcześniej, potem chwilę chodzi normalnie, za chwile znów zamulenie ,piłeczka i tak cały czas, Restart i jest dobrze. Co to może być?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych