Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Book Pro (2012) + Samsung LCD "50


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 bizarro

bizarro
  • 1 postów

Napisano 12 listopada 2015 - 17:21

Na wstępie witam wszystkich serdecznie, ponieważ jestem nowym użytkownikiem tego forum.

 

Zakładam nowy temat jako problem indywidualny oraz z racji mojego wieku - możliwe, że ten temat przyda się innym, równie mniej zaawansowanym technologicznie czyt. skomputeryzowanym przyjaciołom systemów Apple.

 

Sprawa dotyczy podłączenia Mac Booka (2012, nie Retina) z telewizorem LCD marki Samsung model UE50JU6400, oczywiście za pomocą przejściówki Display Port - HDMI. W chwili gdy podłączam komputer do telewizora, kolejno pojawia się okno i szereg różnych ustawień. Mi zależy w tym przypadku na sterowaniu komputerem na dużym ekranie telewizora. Zaobserwowałem dwie możliwości: osobnego biurka (większe miejsce robocze) oraz lustrzane odbicie (przeniesienie widoku na duży ekran telewizora). Mi obecnie zależy na tym drugim ze względu np. na chęć oglądania wideo na dużym ekranie. Ale do sedna. Komputer daje mi możliwość ustawienia rozdzielczości ekranu i tutaj pojawia się mój problem. Jakie ustawienia powinienem zastosować do tego telewizora bo domyślnie obraz nie jest wysokiej jakości oraz nie jest dopasowany do wielkości ekranu. Gdy próbuję wybierać poszczególne rozdzielczości ręcznie i dopasuję biurko do krawędzi telewizora to obraz nadal wydaje mi się słabej rozdzielczości. Wręcz kiepski. Telewizor posiada rozdzielczość  3840x2160 (4K) a Mac Book 1280x800. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie takiej jakości z małego ekranu komputera jaką daje możliwość telewizor... zrozumiałe ale coś nie jest w porządku z doborem ustawień. Na tej rozdzielczości jaką widać na załączonych screenach czyli 1344x756 ekran jest wypełniony ale ucina górny pasek menu oraz delikatnie na dole biurko.

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

Dodatkowo załączam kilka screenów.

 

Pozdrawiam,

Jurek

 

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.png   32,08 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.png   107,41 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.png   57,32 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik bizarro edytował ten post 12 listopada 2015 - 17:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych